Kuře Napipi a jeho přátelé

Kuře Napipi a jeho přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191356/bmid_kure-napipi-a-jeho-pratele-2k3-191356.JPG 4 169 18

Ondřeje Sekoru není třeba čtenářům představovat - všichni znají jeho Ferdu Mravence, Brouka Pytlíka, Berušku a další hrdiny obrázkových knížek, mezi než patří i podnikavé Kuře Napipi. V knížce na malé čtenáře čeká veselé vyprávění o dětech a zvířátkách, obrázkové seriály, řada hádanek a kvizů. Určeno dětem od pěti let.... celý text

_Michelle_
17.09.2023 3 z 5

Milá útlá knížka, která obsahuje nádherné ilustrace a nechybí jí nápad. Mé srdce si však autor navždy získal jinou tvorbou pro děti.

V.Lenka
17.04.2023 5 z 5

Tato kniha mne v dětství zcela minula. Můj muž si dělá legraci, že právě toto je jediná kniha, kterou přečetl. A tak jsme si ji v knihovně půjčili. Četli jsme společně s šestiletým čtenářem-začátečníkem. Dýchla na nás atmosféra dávno zašlých časů a bezstarostného dětství na vesnici z dob našich prarodičů a praprarodičů, doby, kdy se děti jen tak (bez digitalnich technologií) poflakovaly po okolí a vymýšlely si program samy (neměly program zorganizovaný v rámci různých kroužků atd.). Kniha obsahuje krátké většinou mile vtipné příběhy, ilustrace i komiksové příběhy. Nejvíce nás zaujaly právě ty veršované komiksy o nezbedném kuřeti. Je to milá knížka pro všechny, co mají rádi klukovské taškařice a příběhy dětí z vesnice (typu Bylo nás 5, O letadélku Káněti, Honzíkova cesta).

Doubravka1975
13.09.2020 5 z 5

Další oblíbená postavička ze Sekorovy tvorby, akční Kuře Napipi

m_martina
04.06.2020 5 z 5

U této knihy se dobře bavily nejen moje děti, ale předčítala jsem ji už i vnučkám. A ty byly také nadšené.

MOu598
07.08.2019 4 z 5

Četla jsem znovu po letech. Dřív se mi moc nelíbilo, nyní ano.
Barevné, veselé, dětské, s ručitým vtipem.
Mám ale obavy, že dnešní děti (i kuřata) jsou už hodně jinde.

Petrstik
07.01.2018 5 z 5

Jedna z mých prvních knížek, tehdy mě nejvíce zaujaly sice asi ilustrace, ale teď musím uznat, že vyprávění také není špatné a celkem vtipné :-).

Taťka Hraboš
29.08.2017 4 z 5

Pro mě trochu slabší kousek ze Sekorových knih. Navzdory názvu tu kuře Napipi hraje jen okrajovou roli a, což mi hlavně vadilo, knize chybí nějaký nosný příběh. Je to spíše jen sbírka vzájemně nepříliš souvisejících příhod dětí a kuřete, prokládaná jakýmisi (byť pěknými) minikomiksy, básničkami, hádankami a rébusy.

HYPNOS88
18.07.2017 5 z 5

Kuře Napipi!! I ve svých skoro 30 letech se stále směju jen tomu jménu :D Napipi ... to je masakr :D Celá kniha je skvělá. Jako malí caparti jsme listovali v knížkách pana Sekory s velkou oblibou.

Lucissia
01.08.2016 5 z 5

Nádhera, klasika mého dětství, příběhy si pamatuji i z gramofonové desky. Teď jsem ji dočetla synovi a také se mu to moc líbilo, pořád se na něco ptal a se zájmem si prohlížel ilustrace. Pan Sekora je prostě třída. :-)

Briv
10.01.2016 5 z 5

Mě se moc líbila, kuře Napipi bylo mazané a se spoustou věcí si dokázalo poradit, fandila jsem mu. Někdy mě tam štvala parta dětí, třeba když prasátku chtěly kulmou natočit rovný ocásek, nebo když dělaly zoo. Taky bych jim dala co proto, jako jejich maminka:)

ovpana
05.12.2015 4 z 5

Další úžasná kniha pro začínající čtenáře

Always a reader
09.07.2015 2 z 5

Knížka mě moc nezaujala

Felsenberg
05.07.2015 3 z 5

Já jsem z knihy zas tak nadšený nebyl. Ostatní knihy pana Sekory jsou skvělé, tahle pro mne žádná sláva.

Ika6
02.01.2015

výborná knížka

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Třetí nejoblíbenější kniha od Sekory

Verrrunka
07.08.2013 4 z 5

Velmi vtipná kniha, obrázky si pamatuji doteď! :-)

Slečna L.
07.04.2011 5 z 5

výborná kniha. jako malé mi ji babička musela číst pokaždé, když jsem k ní přijela.

Minas
14.03.2011 5 z 5

Jako dítěti mi tato knížka zcela učarovala. Skloubit dohromady tolik nápadů a ještě takovým hravým způsobem, to se přeci musí ocenit.
Myslím, že děti tato kniha nadchne, ať už říkankami, komiksovými vsuvkami a nebo několika málo rébusy, které se zde nacházejí ;-)

Takže milé děti, dávejte pozor B + 365 dní = jméno našeho psa.. a kdopak to ví? :D