Kundalini: Matka Síla

Kundalini: Matka Síla https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40013/kundalini-matka-sila-40013.jpg 4 10 2

V této knize autor objasňuje některé techniky k probuzení energie kundalini a čaker. Radí, jak se vyhnout úskalím, a hovoří o okultních silách, které přicházejí s otevřením čaker. Uvnitř najdete: Mateřský aspekt božského. Prána a síla čaker. Koncentrace, meditace, síla vůle a láska. Sebepoznání a přeměna. Sri Chinmoy byl v únoru a březnu 1973 pozván dr. Jamesem Carsem, vedoucím Katedry náboženských studií Newyorské university, aby zde měl řadu přednášek o kundalini józe. Čtyři kapitoly v této knize jsou přepisem těchto přednášek.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Madal Bal

Kundalini: The Mother Power

Kamcatak
05.01.2022 3 z 5

První část knihy se mi nečetla moc snadno, jedná se o velmi stručné popisy-vysvětlivky k jednotlivým čakrám, meditaci a dalších pojmů z jógy. Někomu, jako já, kdo se v těchto pojmech moc neorientuje, to moc nedá a zdá se to lehce komplikované, na druhou stranu jsou informace velice stručné a pro někoho, kdo se touto tematikou zabývá, tak se asi nic nového nedozví. Po přečtení této části knížečky jsem nevěděla ani o špetku víc o tom, co to vlastně kundalini je.
Druhá půlka knížky jsou mistrovy odpovědi na různé otázky jeho studentů. Díky této části jsem měla pocit, že problematice více rozumím, otázky se týkaly všeho možného, co je v první části zmíněno a odpovědi jsou mnohem více praktické.

Čtenář se dozví nějaké základní definice, minimum praktických rad ohledně meditace, zato nesčetněkrát si přečte o nebezpečích otevírání čaker..

katerina7195
05.01.2021 4 z 5

Jedna z nejlepších knih o kundaliní, co jsem četla.

kundalini jóga duchovní cesta

Sri Chinmoy