Kůň mých snů

Žofie má starostí až nad hlavu, protože její rodiče se nedávno rozvedli. Tatínek však mermomocí chce, aby se odstěhovala k němu a k jeho nové přítelkyni. Žofie váhá, ale když jí otec slíbí, že jí koupí vlastního poníka, souhlasí. A skutečně – na koňském trhu prodávají koně jejích snů – bílou islandskou kobylku. Žofie je nadšená a pojmenuje ji Smetana. Všechno ovšem není tak jednoduché, jak se na začátku zdálo. Tatínek byl sice ochoten zaplatit za koně, ale vydávat peníze za hodiny jízdy v jízdárně se mu nechce. Jeho přítelkyně je přímo posedlá úklidem. A Smetana má sice Žofii ráda, ale dělá si naprosto, co chce. Problémy přibývají, přestože maminka se Žofii snaží všemožně podpořit. Zaplatí jí hodiny jízdy sama. Žofie však objeví v jízdárně oznámení, po jehož přečtení propadne zoufalství. To, co už dávno tušila, ale nechtěla si připustit, se stane skutečností... Čtivě napsaný příběh o malé dívence s velkou láskou ke koním. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40506/kun-mych-snu-40506.jpg 4.221

Sophie - Alles für ein Pferd (2008)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Knižní klub

Reader-Hel

Příjemné oddechové čtení. Spíše pro mladší, ale milovníky koní nezklame.

Napůlanděl
16.09.2015

Knihu jsem sice četla dávno, ale pamatuji si že konec mě velmi překvapil. Jinak doporučuji, bylo to super čtení :-)

rarášek
02.09.2015

Úžasná kniha o koních a přátelství :) Hrozně mě štvala její macecha Kateřina a otec, který si ji vzal do péče jenom aby naštval matku, taky pan Gregor a Kristýna. Obálka je rozhodně nádherná.
SPOILER: Pan Gregor se mi vůbec nelíbil, protože vůbec neposlouchal Žofii, která mu radila, aby Smetanu nepřekrmoval a nedbal jejích rad. A vůbec se mi nelíbila Kristýna, která byla nafoukaná a snobská a schválně Žofii nic neučila. Kdo se mi líbil, tak to byla kamarádka Hanka a trenérka Karolína. Nejsmutnější byl konec, kde se musela Žofie vzdát Smetany - Claire, aby mohla za svojí pravou majitelkou. Ale bylo dobré i to, že se přestěhovala zpátky k matce a mohla začít chodit na hodina ke Karolíně. :) A i Claire může vidět kdykoliv chce, takže i přese všechno, šťastný konec. :)

zuzanagelnarova
24.03.2015

Tahle knížka mně nejvíc zaujala tím, že mi to připadala skutečný, že by se to mohlo stát opravdu komukoliv.Vzadu v knížce byla kapitola s vysvětlivkami, které mi dost pomohla v té době když sem to četla dost dobře to autorka vysvětlila.
PS: Příšerně sem nesnášela tu prohnanou holku co mněla údajně ,, učit ,, Sofiji jezdit a její nevlastní matku

Linu
15.08.2013

Zajímavá. Pěkný děj. určitě si od autorky přečtu i jiné knihy.

kleria
09.01.2013

Moc pěkná kniha, dobře se čte.