Kůň a jeho chlapec

Kůň a jeho chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2271/mid_letopisy-narnie-kun-a-jeho-chlapec-wXh-2271.jpg 4 1835 164

Letopisy Narnie série

Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Horse and His Boy , 1954

vodopad152
31.01.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila!
Byla jsem strašně zklamaná z toho že už skončila.

lucie.8
21.01.2015 5 z 5

Asi můj nejoblíbenější díl Letopisů Narnie.

Always a reader
05.01.2015 5 z 5

Moc pěkný příběh.. a dozvěděla jsem se zase něco víc než z filmu.

Kyta
29.10.2014 5 z 5

Když jsem začala číst a poté zjistila, že tenhle díl nebude o naší známé čtveřici sourozenců, trochu jsem se obávala toho, že se mi to třeba nebude líbit nebo tak něco... Ale právě naopak! Myslím si, že příběh koně a jeho chlapce se autorovi moc povedl. Je zase něčím jiným zajímavý. Je pravda, že na začátku to není nejvíc čtivé, ale to je opravdu jen chvíli - po několika stranách se kniha čte rychleji a rychleji a vy se znovu ponoříte do krásného a výjimečného světa C. S. Lewise.
Putování Šasty a koně Brího bylo moc napínavé a dobrodružné. Moc mě bavilo číst jejich příhody a cestu do Narnie přes poušť, což dodávalo knize na exotice. Na knize se mi zamlouvaly hlavně úžasně vymyšlené a propracované postavy; líbily se mi jejich povahy, chování, řešení situací nebo to, jak myslí hlavně na druhé.

Tenhle díl určitě patří mezi mé oblíbené. Možná není úplně nejlepší, ale to zjistím, až přečtu i další díly. :)

marmota-b
14.10.2014 5 z 5

Podle mě je tohle jeden z nejlepších dílů Narnie - hlavně v rámci toho, co jiného než Narnii Lewis psal, a z pohledu toho, že dál rozvíjí narnijský svět mimo hranice Narnie. Akorát mě v Koni a jeho chlapci poněkud žerou nesrovnalosti v geografii a čase (vzdálenost různých míst, hlavně v Narnii a Arkénii, ve srovnání s tím, jak dlouho lidem trvá cestování v jiných knížkách). Ale dávám plný počet, abych to tady trochu vyrovnala: Podle mě je to rozhodně mnohem lepší, než jenom knížka pro čtení hnané touhou po dalším dílu téhož (z kteréhož pohledu to tady mnohé komentáře shazují a z kteréhož pohledu podle mě Narnii nikdy není možné plně vychutnat). Postavy jsou velice zajímavé, hlavně vzhledem k tomu, jak jejich různé zkušenosti ovlivňují jejich chování. Je v tom několik zásadních Lewisovských postřehů (třeba to o starých přátelích, se kterými vlastně nemáme moc společného) a taky jeho krásné poetické a evokativní pasáže popisů (vedro a nuda na poušti! ráno v Narnii!). Aravis je možná vůbec nejlepší Lewisova hrdinka. Edmund jako dospělý mi vždycky imponoval. Jo, a taky mám slabost pro Korina a jeho rošťárny!

1v8na
10.09.2014 4 z 5

Příběh byl velmi pěkný, moc se mi líbil. Těším se na další díl.

Monisek.B
09.09.2014 4 z 5

Prvních pár desítek stránek jsem se bála, že to nedočtu.. Moc mě to nebavilo, ale vydržela jsem a nakonec jsem ráda. Příběh je zajímavý a líbivý, takže opravdu jde jen o to přetrpět začátek. Teď dám chvíli oddech a pak se vrhnu na Prince Kaspiana :D

dexeded
24.07.2014 5 z 5

První díly jsem četla už dávno, takže mi vůbec nevadilo že Petr a ostatní jsou již dospělí. Velice čtivá a příjemná kniha ;).

Elen telemna
12.07.2014 5 z 5

Moc hezká knížka. Líbilo se mi tam hlavně to, jak Šasta nemyslel jenom na sebe, ale i na druhé. Zase to na mě nějak zapůsobilo.

fons
12.07.2014 4 z 5

V rámci série patří k opomíjeným dílům, jelikož se zde nevracíme ke čtveřici dětí z Anglie, jejichž příběhy jsou z Narnie nejznámější a nejoblíbenější. Je to podle mě škoda, protože tento díl je neméně atraktivní a je to důstojná vsuvka, která popisuje události v průběhu pobytu známých čtyř sourozenců. Pan Lewis si celou sérii zkrátka přebral podle svého a vyhnul se zajetému standartu setkávání se stejnými postavami v každé knize, myslím že je náhodou velmi nápadité pohrávat si i s vedlejšími příběhy. Líbí se mi jistý nádech exotiky a to, jak ze stránek sálá atmosféra vyčerpávající cesty přes poušť - v tomto ohledu bych díl označil jako "Na cestě" letopisů Narnie.
Rozhodně si nezaslouží opovržení - jde o velmi zdařilý článek série. Ostatně, čím déle člověk může zůstat v Narnii, tím lépe!

wikiniki
15.06.2014 3 z 5

Podle mého názoru je to jeden ze slabších dílů, které jsem četla. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se knížkou prokousala. Moc se mi nelíbilo, že do Narnie nepřišly děti z našeho světa, ale celý děj se točil kolem dětí z jinéh země. To, že se v knížce objevily děti "ze skříně" mě moc neoslovilo.

Lodja
02.06.2014 3 z 5

Poprvé jsem to ani pořádně nedočetla, podruhé už jsem se teda "hecla" a nějakou vleklejší část přetrpěla a pak už to odsýpalo. Ale jak bych třeba Kaspiana dokázala převyprávět pozadu a třikrát za sebou, Kůň mi tak nějak splývá, vím jen, že mi přišlo hrozně zvláštní, že jsou tam dospělí Edmund, Zuzana a Lucie (tuším). Holt asi nemám ráda koně.

Šárkys
19.05.2014

Asi můj nejoblíbenější díl . Takový hezky exotický. Konec mě úplně uchvátil, Šasta konečně našel rodinu :)

dennie3
13.04.2014 4 z 5

Čtivá, děj měl hezký spád. Skvělé zakončení.

Orisstan
09.04.2014 5 z 5

Tenhle díl jsem četl déle, po zkušenosti, že rychlost se nevyplácí. V případě Narnie platí doslova. Unikne tak kouzlo.

Podle mě, zatím nejlepší co jsem četl z Narnie. Ještě my jich pár zbývá.

luthien
26.03.2014 5 z 5

Tenhle díl patří k mým hodně oblíbeným. Brí je prostě super a jeho hašteření se Šastou nemá chybu :D

DaKy2003
17.01.2014 5 z 5

Tento díl byl troch slabší,ale také to za to stálo.......

Alisce
08.01.2014 5 z 5

Sice mě tento díl ze začátku moc nebavil, ale po příchodu do Tašbánu se mi už kniha četla lépe. Zatím ze série vede Lev, čarodějnice a skříň, ale uvidím jak mě budou bavit další díly. Každý příběh ze série má něco do sebe. Je úžasné jak skutečně dokáže C. S. Lewis Narnii popsat.

Lisbon
06.01.2014 2 z 5

Asi nejslabší ze sady Narnie. Mám Letopisy ráda, C. S. Lewis to dobře vymyslel, ale tímhle dílem mě trochu zklamal... Ale zbytek - téměř není co vytknout!

||Chantal
20.12.2013 3 z 5

Četlo se to pomaleji, než ostatní díly. Slabší