Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1355 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Babu002
13.05.2021 5 z 5

Knihu jsem četla před nějakou dobou.
Sice jsem očekávala více romantiky, ale i tak jsem byla nadšená z jejich příběhu.
Ze začátku mě fakt štvalo to ‘kadí’, ale jako po nějaký době už mi to ani nepřišlo :D
Bylo to čtivý, zasmála jsem se a fotbal mi přišel opravdu jako zajímavé téma!

knihomolkaMist
11.05.2021 5 z 5

Jakožto velký fotbalový fanda tuto knihu ani nemohu hodnotit jinak.
Skvěle vykreslené fotbalové prostředí. Jako problém některých lidí mohu uvážit časté používání fotbalové terminologie (typu šestnáctka, šibenice, ...), které asi nefotbalovému čtenáři nic neřeknou.
Jako romantický příběh však kniha nemá chybu. Miluju preclíka, oblíbila jsem si i taco :D Čte se to poměrně rychle a stránky vám mizí pod prsty.
Víc takových knížek!

HNEDOOCKA
09.05.2021 5 z 5

Výborná odpočinková romanťárna ze sportovního prostředí. Přečteno na jeden zátah. Po dlouhé době mě zase něco opravdu bavilo :)

Ocásek
29.04.2021 4 z 5

Oficiálně se tímto přidávám, ke všem fanouškům Mariany Zapaty, protože tahle knížka bylo opravdu skvělá! A pokud hledáte slow-burn romantiku, u které si odpočinete a zároveň se i pobavíte, tak Kulti je přesně pro vás!
Začala bych asi stylem psaní, kterého jsem se trochu bála, protože Kulti byla moje první knížka od Mariany Zapaty. Vím, že spousta z vás miluje autorčin styl psaní, ale zároveň znám lidi, kterým styl psaní vůbec nesedl. Zcela upřímně... já byla po prvních pár stránkách docela zhrozená! Autorka sice píše neuvěřitelně čtivě, ale její "záchodový" humor se mi opravdu těžce nelíbil a opravdu mi nepřišel vtipný! Naštěstí jsem to nevzdala, četla jsem dál a jsem za to neskutečně ráda. Autorka postupně "záchodový" humor ubírala a ubírala. Díky bohu! Pak už se mi knížka četla úplně sama, stránky mi mizely pod rukama a já si čtení užívala.
Ze všeho nejvíc jsem si užívala to fotbalové prostředí, ke kterému mám opravdu hodně blízko. Ale nebojte, knížka se vám bude líbit, i kdyby jste o fotbalu nevěděli vůbec nic!
Příběh je vyprávěný z pohledu hlavní hrdinky Sal, kterou si hned zamilujete, protože je upřímná, vtipná, cílevědomá a sama sebou. A potom je tu Reiner Kulti, sexy bývalý fotbalista, kterého chcete ze začátku něčím přetáhnout, ale postupem času si vás také získá. Alespoň mě si získal a to, co pro Sal udělal bylo fakt krásný!
Někomu se může zdát tahle knížka opravdu pomalá, protože má něco přes 500 stránek a je opravdu hodně slow, ale mě to vůbec nevadilo a naopak mi ta romantická linka přišla ještě uvěřitelnější. A epilog to byla třešnička na dortu!
Sečteno podtrženo Kultiho si přečtěte!

makik111
20.04.2021 4 z 5

Musím říct, že délka knihy na mě byla moc. Od strany 400 už jsem čekala na nějaký větší zvrat v jejich vztahu. Popisy fotbalu se taky dost opakovaly, ale jinak je to oddechové čtení a autorčin styl je čtivý. Ke konci mi to přišlo dost přeslazené, za epilog jsem moc ráda.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Úplně souhlasím s @Tessia, slovo kadí mě začalo vyloženě štvát po pátém použití v textu. Mrzí mě, že nejsou přeloženy další díly, protože ty jsou podle mě mnohem lepší. Dostal se mi do ruky neoficiální překlad a byla jsem moc spokojená, ale tenhle první díl je slabší. Je to moc příjemná odpočinková kniha akorát mi přijde, že knize chybí trochu rychlejší a promyšlenější děj.

Tessia
18.04.2021 2 z 5

Autorčina fascinace nad slovem „kadí“... je vážně znepokojující.
Četlo se to poměrně dobře (teda pokud se prokoušete přes prvních 150 stran a odmyslíte si posledních 20). Celý děj se točí prakticky jenom okolo toho, jak Sal chodí na tréninky, poskytuje rozhovory novinářům nebo tráví čas s Kultim. Co vám budu povídat, na pětisetstránkovou bichli, to po čase začala být celkem nuda. Kniha má určitě i svoje světlé momenty a své čtenáře si určitě najde. Za sebe knihu ale doporučit nemůžu.

illca2
13.04.2021 3 z 5

Až takové pohádkové.. Super mít idola a lásku v jednom. A komu se to splní že? No Sal očividně ano. Ale jooo proč ne?! Fotbalová zakázána láska, pěkné téma.
Jinak svižné čtení na odreagování.

Anie94
11.04.2021 4 z 5

Zpočátku knížky jsem to chtěla vzdát, otáčela jsem oči na každé druhé stránce a modlila se, aby se to zlepšilo. Nesnášela jsem hlavního hrdinu Kultiho, nesnášela jsem, jak si Sal neustále představovala jak kadí. Jako jo, ta knížka mohla být o 200 stran kratší a vůbec by jí to neuškodilo, ale jakmile jsem se dostala přes 300 stran, tak mě to hrozně začalo bavit a já byla hrozně zvědavá, jak to skončí, i když to bylo pak už jasné. Hrozně jsem si užívala ten vztah mezi Kultim a Sal jak se nakonec vyvinul, rozplývala jsem se nad všema těma krásnýma řečičkama, který Kulti ke konci knihy pronášel a celkově mě knížka zahřála u srdce, a jsem ráda, že jsem jí nakonec neodložila.

Gabux
09.04.2021 3 z 5

Kulti není vrchol literatury. A ani si na to nehraje.
Na tuhle náročnou dobu je tato kniha přesně ta pravá. Je odpočinková a bez velkých dramat. Příběh běží sám a hlavní postavy jsou poměrně sympatické. Kniha je napsaná opravdu čtivě a před tím smekám.

Přesto mám pár ale. Za prvé se u konce vyskytují sexuální scény, které jsou zcela zbytečně velmi, ale opravdu velmi, konkrétní. Sex mi v knihách nevadí, ale takhle detailní popis bych si klidně odpustila.
A za druhé jsou postavy sice sympatické, ale spoustu z nich téměř neznáme, ikdyž tam jsou celou knihu. A hlavně se většina z nich nechová na svůj věk. Nevědět ho, tak je všechny tipuju, podle chování, na mladší.

Kniha sice je průměrem, ale je to příjemných průměrem do těchto dní. Odpočinete si u toho a vůbec nevadí, že fotbalu nerozumíte. Já taky ne. Přesto to bylo fajn. U knihy jsem se občas zasmála, pousmála a celou dobu si ji poměrně užívala. Za mě hezké 3*

Lucyk01
07.04.2021 3 z 5

KULTI, KULTI, KULTI....Všichni mi tuhle knihu doporučovali, jen nevím, jestli některé mé názory potěší. Musím uznat, že kniha má hezkou obálku i námět, ale pravdou je, že ze začátku se mi knížka četla docela těžce a prvních 100 stránek byla nuda. Vůbec mě to nebavilo. Ale pak se to docela rozjelo a začalo i bavit. Všem tuto knížku doporučuju♥️konec stál za to, stačí si na něj počkat. Ale bohužel mi vadily dlouhé kapitoly. (Cca jedna kapitola na konci měla přes 30 stránek, což je dost) A dále mi nesedlo vypravování sexuálních scén a trochu sem napíšu spoiler, ale já nerada čekám na pusy apod., ale tady jsem čekala celou knížku než si dají pusu. Zrovna to nebyl můj šálek kávy. Ale bylo to místy vtipné, i když mě od začátku až do poloviny štval Kulti a jeho chování, ale vím, že to k postavě patřilo, tak tomu nestrhávám žádnou hvězdičku⭐
Přečtěte si to samy a uvidíte.

Martiiiiinka
02.04.2021 2 z 5

Ne, tahle kniha podle mne nepatří k těm nejvydařenějším. Přestože mám ráda sport a fotbal není výjimkou, tohle zpracování mi tedy vůbec nesedlo. Sal mi nevadila, ale rozhodně bych jí nedala cenu za nejlepší hlavní hrdinku. Tohle bohužel nemůžu říct ani o Kultim. Ten mi tedy nesedl vůbec. Celých 250 stránek je knížka vlastně o ničem, protože Kulti se tam jen párkrát mihne. A fakt, že se rozmluvil až v posledních 200 stránkách, taky opominu. Stále jsem čekala, že tam bude nějaký zvrat, který by knížku posunul někam dále. Nestalo se tak. Myslím si, že kdyby byla knížka kratší mohla být daleko lepší. Přes to všechno, mi byla velmi sympatická rodina od Sal a její kamarádky. Posledních 200 stran, které jsme již zmínila nebyly vůbec špatné, ale Kultiho jsem si ani tak nezamilovala. Co musím autorce nechat je čtivost jejich knížek. Kdyby tomu tak nebylo, rozhodně Kultiho nedočtu.

Celkově hodnotím tuto knihu dvěma hvězdičkami. Po přečtení Malychina, ze kterého jsem byla opravdu nadšená, byla pro mne toto velkým zklamáním.

JitulHa
27.03.2021 5 z 5

Dech beroucí. Nevyzpytatelný. Jedinečný. Přesně takový je fotbalový fenomén Reiner Kulti! Pak je tu Sal, mladá nadějná fotbalistka, pro kterou býval výše jmenovaný vždycky něco jako vzor. A teď se tihle dva střetli na jednom hřišti, coby útočnice a trenér! Mno, autorka tu rozehrála velice zajímavé momenty, které mě opravdu dostávaly. Například, vážně mě baví představa vzteklé Sal, ječící na metr devadesát vysokého Kultiho do všech možných..., za jeho nevybíravé chování. Ona zkrátka nikdy nechodila kolem horké kaše. A Kulti? Tomu neustále cukal sval v čelisti, jak v něm běsnila bouře, a když se vydrala napovrch, celé hřiště se otřásalo. Příběh se vůbec nezdál táhlý, nebo dokonce pomalý, jak někteří uvádí. Ani omylem! Uznávám, že ty milostné pasáže úplně na konci knihy, tam byly vměstnané trošičku na sílu. Tak ať, přece se k nim schylovalo skoro pět set stránek. Co dodat, tahle kniha byla jako dobře mířená střela přímo na branku mého knižního srdce a já si vychutnávala každý řádek!

trynitrix
26.03.2021 4 z 5

Knihu jsem měla už nějaký čas a chvíli trvalo než jsem se k ní dostala a jsem ráda kniha se mi líbila zase trochu něco jiného :-)

Erinien
24.03.2021 3 z 5

Celou knihu jsem oceňovala hlavní charaktery, které se mi libily. Po vlně ukecaných "ženských" typů tu máme zase jednou mlčenlivého pana Darcyho. Jenže ke konci si sám začíná podrážet nohy a z neuvěřitelných "klišé" která se v jejich příběhu objevují se mi hlava zastavuje. Zarámovaný dopis od největší fanynky tomu jen dodá korunu. Vlastně nechci moc spoilovat a i když měla kniha pomalejší rozjezd a z nějakého důvodu mám pocit, že byla neuvěřitelně dlouhá, se mi docela líbila. Jen už se k ní nikdy nevrátím. Plus na ten vtip z tiskové konference si počkejte, ten mě dostal.

NikiP.
20.03.2021 5 z 5

Knížka je vtipná, romantická a čtivá. Ze začátku jsem si myslela že se do knížky nezačtu a že to bude nezajímavá knížka, ale později jsem se do knihy začetla tak že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Je plná nepředvídatelných událostí. Doporučuji všem co mají rádi romantické knihy. :)

Anna195
13.03.2021 5 z 5

Dosť som sa obávala, že tu nájdem hluché miesta, ale nič z toho sa nestalo a mňa príbeh úplne pohltil. Autorka píše veľmi pútavo. Viem, že nie každému môže byť jej humor pochuti, ale mňa to jednoducho bavilo.

Príbeh sa odohráva vo futbalovom prostredí. Páčili sa mi jednotlivé tréningy, zápasy...Jednoducho celé prostredie na mňa zapôsobilo.

Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavnej hrdinky Sal a jej pohľad mi stačil. Niekedy mi chýba v príbehoch druhý pohľad, no tu mi vôbec nechýbal. Sal si ma totálne získala. Bola svojská, úprimná, vtipná, cieľavedomá a na nič sa nehrala. Kulti sa síce niekdy správal hrozne, ale mne, ako postava sadol a počas celej knihy sa vyvíjal. Samozrejme bol nesmierne príťažlivý a to, čo robil Kulti pre Sal bolo veľmi krásne, tým si ma úplne získal. Prekvapilo ma, že je v príbehu pomenej dialógov medzi Kultim a Sal, ale autorka to vedela vyplniť rôznymi situáciami či myšlienkami Sal.

Ako to u slow-burn románov býva všetko ohľadom citov ide postupne. Ich zbližovanie som si užila a vekový rozdiel medzi nimi mi vôbec nevadil, ale asi to bolo aj tým, že obaja boli už v dospelom veku. Počas celého príbehu som sa ani raz nenudila, pretože sa stále čosi dialo. Neviem, ako to autorka dokázala, ale ja som nevedela prestať čítať. Veľmi sa mi páčilo, že sa Sal ničím ani nikým nedala zastrašiť všetko robila tak, ako to cítila. Autorka dala priestor aj vedľajším postavám. Otec Sal, tak ten bol úžasný-milý, dobrosrdečný a skvelý otec. Počas celého príbehu som ho zbožňovala. Záver príbehu bol dokonalý. Kniha ma pozitívne prekvapila a absolútne som nečakala, že ma tak zaujme.

Toto bol nádherný slow-burn príbeh a teším sa, keď sa pustím do ďalšej knihy od autorky.

Terén
10.03.2021

(SPOILER) Ke Kultimu jsme se odhodlávala už dlouho, ale nastal na ně čas až po Malychinovi. Jelikož úplně miluji fotbal to, že si Kultiho přečtu bylo hned jasné. Příběh je hrozně moc vtipný milý a sladký. I když se Kulti zprvu chová jako blbec tak si ho brzy oblíbíte. Sal je úplně skvělá hlavní hrdinka, která je svá a nenechá se ničím zastavit. Kulti je zas chlap, kterého nejspíš nezajímá co si o něm ostatní myslí. Jak už všichni víme vznikne mezi nimi přátelství a možná i něco víc. Mariana Zapata píše pomalou romantiku u, které se určitě nebudete nudit.
Takže Kulti je určitě lepší než Malychin i když ten je taky skvělý.

Brolly
06.03.2021 5 z 5

Jedna z nejpovedenějších knih. Víc k tomu není třeba.

Ivet_V
04.03.2021 5 z 5

Prostě dokonalá kniha, krásná obálka a ještě lepší děj. Bylo to krásné, sladké, vtipné a úžasné. Na to, že nemám ráda fotbal, tak mě hrozně rychle vtáhla do děje. Strašně moc doporučuji každé holce, protože tento příběh zahřeje u srdce.
Hlavní hrdinka nebyla žádná chudinka a dokázala se o sebe postarat. Hlavní hrdina nebyl dokonalý. Zato tato kniha dokonalá byla! Když jsem ji dočetla musela jsem na ni pořát myslet.
Kulti kadí, kadí, kadí. Tuto hlášku asi z hlavy nikdy nedostanu. Do Kultiho (jak do knihy, tak do Reinera) jsem se zamilovala. Přezdívky a slovní přestřelky mezi Sal a Kultim jsem zbožňovala (a to je slabé slovo).
Celý příběh se vyvíjel pěkně pomalu, nečekejte, že po sobě hned ,,skočí" (ale nebojte i toho se dočkáte). Knihu jsem si půjčila z knihovny a lituji toho, musím si ji hned pořídit domů!!!