Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1354 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

Téra
03.07.2023 3 z 5

Byla to moje první zkušenost s touto autorkou. Bylo to takové příjemné čtení, ale opravdu hodně Slow. Když pomalu ani po 200 stránkách hlavní hrdina nepronesl kloudnou větu a tak nějak se v knize nic nedělo, tak jsem si říkala, jestli to vůbec zvládnu dočíst. Ale nakonec toho nelituji a možná se časem pustím do nějaké další autorčiny knihy.

Pavla79
22.06.2023 3 z 5

Nějak jsem teď neměla na DK čas..., takže je to už chvíle, kdy jsem tuto knihu dočetla, a popravdě, tyto oddechové knihy ve mně moc dlouho nezůstanou. Fajn oddechovka to byla, to jo. Nicméně, já si dám od tohoto žánru na chvíli oddech. :)

AnDyB
29.05.2023 3 z 5

Přidám se asi k menšině ale bohužel více jak 3* dat nemohu. Určitě se mi líbilo fotbalové prostředí to autorce dávám plusové body i námět starší mladší zakázané ovoce je moje oblíbené ale Slow burn to asi nebude pro mě. Myslím si že 500 stran je opravdu hodně zdlouhavé. I když se kniha čte dobře a příběh utíká, tak už po 200 stránkách jsem si furt říkala tak co tak bude se už něco dít a ono fakt furt nic :D Jsem ráda že jsme autorku zkusila ale asi budu mít jiné favority kterým věnuji tolik stránek :)

MishRarach
25.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Zapata je poměrně příjemné čtení, ale pro tuhle knihu jsem měla krapet větší očekávání. Je snad nejlépe hodnocená a v některých komentářích jsem četla, že se jí ostatní knihy nevyrovnají. Pro mě to tak není. Řekla bych, že většina knih je na stejné úrovni. U každé se najde něco, co mě vytáčí a není mi moc příjemné. Trochu mě vytáčí ta dlouhá "předehra" každého příběhu. Chvílemi mě to dohání k šílenství. Hlavně mě to nutí neustále číst a pak jsem v práci těžko použitelná. Jinak byl příběh i postavy uvěřitelné a moc fajn. I když bych si sama pro sebe zase odpustila vulgární výrazy při popisování postelových scén a neustále uklidňování se hlavní hrdinky přes kadění. To mi bylo velmi proti srsti.

Lexie321
08.05.2023 3 z 5

Kniha bola fajn ale určite nie až taká dobrá ako The Wall of Winnipeg and Me, ktorú som zbožňovala. Postavy má dosť vytáčali a veľa vecí bolo tak otravných až som mala chuť knihu odložiť a už sa k nej nevrátiť, ale nútila som sa ďalej. Skrátka niečo jej chýbalo.

TerezaMondeková
03.05.2023 5 z 5

Miluju tenhle příběh! Moc mě bavilo prostředí, ve kterém se kniha odehrávala. Na fotbal jsem nikdy moc nebyla, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Příběh mě bavil okamžitě.
Docela mě překvapila tloušťka knihy, ale nakonec jsem byla spíše zklamaná, že kniha není delší. Jsem ráda, že to autorka vzala úplně od začátku, líbil se mi ten vývoj, co dalšího se stane, co bude... Opět nebyl žádný velký zvrat, ale během příběhu se furt něco dělo. Příběh byl prostě úžasný! V příběhu nechybělo napětí, napětí, důvěra, bolest, přátelství, láska, překvapení, zajímavý, promyšlený, romantický a opravdu vtipný. Rozhodně nejde jen o sex, proto byl příběh tak osvěžující.
Hlavní hrdinové... tak to byl opravdu gól! Hlavní hrdinové se provokují, nenávidí, hašteří spolu, soutěží, ale přesto to mezi nimi jiskří a vy čekáte na ten okamžik, kdy plamen vzplane! Ta chemie a jiskření mě neskutečně bavilo. Nenávidění, tolerování, škádlení, ignorování, pak postupné sblížení, pomáhání si a nakonec přijde láska. Postupně se dozvídáme, proč jsou hlavní hrdinové takový, jací jsou. Všechny jejich nejistoty, problémy, ztráty a bolesti, se kterými se snaží vyrovnat a nakonec najdou to, co hledali.

Njangu
08.04.2023 5 z 5

Nevím jestli jsem si k této knížce už psala komentář, ale pro mě je tohle prostě dokonalost. Chystala jsem se k druhému přečtení už dlouho a donutilo mě téma letošní výzvy. Nikdy nečtu nic dvakrát, když už knížku znám, neumí mě vtáhnout znovu do děje.
Tahle to umí, od začátku do konce - i přesto, že už jsem jí znala - jsem se nemohla utrhnout. Ostatní knížky od Zapaty jsou taky hodně pěkné, ale tahle je pro mě TOP!!!!!

klarka41711
26.02.2023 3 z 5

Jediné dvě věci se mi na této knize plně zklamání líbili.
+Ten fotbal byl v této knize boží. Možná je to tím, že vyrůstám ve fotbalové rodině. Takže jsem na ten fotbal tak nějak zvyklá. Takže tohle se mi líbilo
+Kniha se čte velice rychle. Styl autorky mi jednoduše sedl a byl zábavný
- Romanticka linka byla divná. 450 stránek to bylo jen hezké přátelství a ten konec? Vůbec jsem jim nevěřila, že se do sebe zamilovali.
- Kulti byl prostě jen člověk, který mi tam tak štval. Sal o nic lepší.
Takže asi tak, bylo to takové zklamání, protože během knihy to bylo super. Ale po dotčení jsem si jenom řekla, jestli tohle bylo to co jsem chtěla dostat. A nebylo. Ale přesto mám dost hezkou vzpomínku na ten fotbal a hledám nějakou další knížku s tímhle tématem.

bezzink
26.02.2023 2 z 5

No tak slow burn asi nebude uplne mym salkem kavy. Protoze to bylo fakt hodne, hodne slow. A burn pak je mysleno tech poslednich par stranek? AHA.
Nepochopim, ze pro Sal je to nejlepsi kamarad asi tak 450 stranek a nevidi na nem nic romantickeho a pak si uvedomi, ze ho vlastne miluje a jde se na vec?
A Ray jako v pohode no, ale asi mi nestaci hadat co si mysli jen z toho, ze zatl celist nebo uhnul pohledem, pripadne zaklel po nemecky.
Fakt se rada vratim ke knizkam, kde je to pekne z obou stran.

Silvisek
25.11.2022 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc libila. Nemam slov. Proste wau! Moc se mi hezky cetla a nemohla jsem jen tak prestat cist. Knihu jsem mela prectenou za 3 dny.

ardeas
06.11.2022 1 z 5

(SPOILER) S touto autorkou mam jednoznačne problém s jej štýlom ale hlavne rozsahom kníh. Budem jedna z mála, ale jej knihy sú neskutočne zbytočne dlhé!
Námet o láske medzi trénerom a jeho žiačkou, či medzi mladšou a starším, je zaujímavý, dokonca aj multikulturne a národné rozhranie, to nepopieram. Ale to prevedenie... Po precitani prvých 200 stran som uz pomyselne dupkala nohou, ze nech uz sa sakra niečo deje. Nada!
Ďalšie mínus, Kulti bol paradoxne viac bežný človek ako samotná hlavná hrdinka, ktorú nam autorka predostrela ako "dokonalu". Nemam to rada takto nevyvazene, každý chybuje. Ukrižujte ma, ale toto je kniha pre 16+ a nie zaner NA.

MAU256
31.10.2022 5 z 5

Sklonil hlavu a zvážněl. "Bál jsem se, že máš zlomený vaz. Nic strašidelnějšího jsem v životě nezažil. Pak mi volal Franz a ptal se mě, jak se má moje schnecke. Moje schnecke. Víš, co to znamená? Šneček. Malý šnek. V mé zemi je to láskyplná přezdívka. Jako miláčku. Můj šnečku. Už nechci ztrácet čas. Nemám co skrývat a ty taky ne."

Zase krásný příběh od této autorky, tentokrát z prostředí ženského fotbalu. Sal je jedna z nejlepších hráček, která se už ve svých 7 letech zamilovala do Rainera Kultiho, který je přezdívaný "Král". A nyní se stal jejich trenérem. On je zlomený a zahleděný do sebe, trenérství ho nebaví, ale ona ho dostala, a to už ve svých 7 letech, jemu v té době bylo 19. A to už je příběh, který doporučuji přečíst.

KateTheBlogger
24.10.2022 5 z 5

Moje první knížka od Zapaty a zcela mě uchvátila a je mi líto, že jsem ji už dočetla. Knížka mě bavila od první stránky. Je vtipná, hlavní postavy jsem si oblíbila a příběh mi dokonale sedl. Ideální oddychovka.

Zuzana215
13.10.2022 5 z 5

Tohle byla opět bomba.. příběh se mi líbil snad ještě víc, než Srdcem proti zdi.
Tyhle slowburn jsou přesně to pravé :)

PetraBery
02.10.2022 3 z 5

Po předchozí knize jsem potřebovala oddechovku a Kulti byl dobrá volba. Celosvětově známý bývalý fotbalista Reiner začíná trénovat ženský tým, kde v útoku hraje Sal, pro kterou je Reiner již od dětství fotbalovým vzorem. Jak jejich vztah dopadne je jasné už od začátku, ale mě jejich cesta prostě bavila.

oresvo
29.09.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila .
Sice ten začátek byl takový zdlouhavý , ale pak se to rozjelo.
Kulti je takový samotář, uzavřený ve své bublině. Hvězda fotbalu.
Sal je nadaná fotbalistka, i když mi místy přišla jako tele co se nedokáže postavit za svůj názor, sebe samu.

Nicméně jejich příběh o seznamování, kamarádství byl milý , vtipný a s dobrým koncem.

Mnohem lépe by se to četlo kdyby autorka vše moc neopisovala. Té omáčky kolem dokola bylo už místy moc.

yellow
20.09.2022 4 z 5

Líbilo se mi to víc, než bych čekala. Je to taková příjemná oddechovka.

LaBobule
17.09.2022 4 z 5

Ma druha kniha prectena od autorky a musim rict, ze vic se mi libila Srcem proti zdi. Kniha se cte dobre, ikdyz mistama se autorka hodne opakuje. Tim, ze uz vim co od autorky cekat, vzdy sahnu po knize kdyz na ni dozraje cas. Preci jen ty knihy tech 500 stran maji. Mistama se ctenar pekne zasmeje.. nenarocna, mila oddechovka. Jo, sedi mi to

Sarkak94
31.08.2022 4 z 5

Přečtení si této knihy jsem hodně dlouho odkládala a to jen proto že hlavním tématem je fotbal a ten teda není vůbec nic pro mě. Ale jsem ráda že jsem do ní nakonec pustila, protože já to miluju
Bohužel začátek byl až příliš pomalý a to jak Sal furt vzdychala nad Kultim, mi docela lezlo na nervy. Takže mě to trošku odrazovalo od čtení a několikrát jsem uvažovala, že knihu odložím. Nakonec jsem knihu neodložila a pokračovala ve čtení. Jsem za to neskutečně ráda, protože jakmile se Sal ozvala, a obula se do Kutliho, tak to konečně začalo být zajímavé a začalo mě to mnohem víc bavit a čtení jsem si užívala. Najednou jsem do knihy začetla a vůbec jsem knihu nemohla odložit. Byla napínavá, vtipná, čtivá a celou dobu jsem si říkala tak teď už....
Mám ráda knihy hate-to- love a tato to skvěle splňuje. Sal je sympatická, milá, vtipná, cílevědomá a sebevědomá. Kulti je takový ten arogantní, namyšlený sportovec, ale když se konečně otevře je úplně jiný, než jak se na první pohled zdá
Takže pokud stále nad touto knihou uvažujete, určitě si jí přečtěte, nenechte se odradit začátkem, rozhodně stojí za přečtení. Já jí můžu jedině jen doporučit

aninaji
14.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Začátkem jsem se prokousávala stěží a měla jsem obavy, jak tuhle bichli zvládnu přečíst. Po prvních cca 100 stránkách ale příběh chytil dech, a já jsem se nemohla odtrhnout. V duchu jsem se vrátila v čase do doby, kdy jsem jako puberťačka nevynechala jediný zápas našeho vesnického FK a kdy jsem nemohla usnout pokaždé, kdy o mě můj tehdejší idol jen zavadil pohledem :-D Bylo fajn nahlédnout pod pokličku profesionálního sportu, i když skutečná realita je asi přece jen někde jinde.
Nepochopila jsem ale, proč je obyčejný příběh o dvou lidech, hledajících si k sobě cestu, natažený na víc než 500 stran. Na to podstatné, i s trochou "omáčky" kolem, by stačil i poloviční rozsah. Po dočtení mám tak trochu pocit, že jsem s knihou strávila zbytečně moc času...
Konec mě naštval. Vzhledem k tomu, že si hlavní postavy od sebe 450 stran držely odstup a dávaly si na to sakra pozor, čekala jsem, že se do konce knihy možná chytí za ruku, políbí se, řeknou si, jak se mají rády. Místo toho přišly dvě kapitoly explicitního sexu, který se mi sem, vzhledem ke zbytku knihy, vůbec nehodil. Copak už to v dnešní době bez toho nejde? Vyjádřit se jemně, něžně, jen v náznacích....A ne popisovat, jak do "toho" spolu hrdinové "bušili".
I když jsem to asi měla čekat. Když Kulti neustále "kadí hovna", nemůže se milovat, ale musí "do toho bušit", navíc i s podrobným popisem.