Kulti

Kulti https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398406/bmid_kulti-E8X-398406.jpeg 4 1355 344

Když se chlapík, kterého odmalička zbožňuješ, stane tvým trenérem, zní to jako sen. Ale to probuzení… Netrvalo ani týden, aby Sal Casillasová o fotbalové hvězdě, která ji v dětství inspirovala natolik, že sama začala hrát profesionální fotbal, ztratila veškeré iluze. Kam se poděly její sny o tom, že si Reinera Kuliho jednou vezme? Její idol je teď tady, nastoupil do jejího týmu jako trenér. Je však zachmuřený, samotářský a neurvalý. Zkrátka úplně jiný, než si ho vysnila… Bude mít Sal odvahu vytáhnout ho z jeho ulity a probudit v něm znovu vášeň a energii, kterými před lety hýřil a které ji tolik okouzlovaly? Ustojí tlak médií, která se kolem Kultiho neustále točí a pod jejichž drobnohledem se teď ocitá i ona? Mariana Zapata patří mezi nejoblíbenější autorky romantickým příběhů současnosti. Čtenářky milují její vtip, originalitu a vypravěčský styl, kterým vás vtáhne do děje a vyplivne až na konci s neodbytným pocitem, že se hned teď potřebujete začíst do její další knihy.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fragment (ČR)

Kulti , 2015

heliiinka
14.09.2019 3 z 5

Čekala jsem slow romance, ale tady se prostě vůbec nic nedělo. Ze začátku mě bavil fotbal, tréninky a všechno kolem. Nikdy jsem o tom nic nečetla a bylo to nové a neotřelé, ale po pár set stranách to začne nudit.
Navíc tam bylo hodně překlepů a autorka se dost opakovala. Na každé druhé straně jsme četli, že zmíněný Kulti má 190cm a hnědé oči. Come on! Já si to přece pamatuju!

Skyer
07.09.2019 3 z 5

Kniha se bude líbit těm, kteří mají rádi slow burn romantiku a hate to love (možná spíš 'dislike to love' a z větší části ze strany muže) tropes. Kdo tohle nemusí, tak je zbytečné o téhle knížce uvažovat.

- Humor z velké části trapný, dětinský.
- Hodně "tell not show", ale dá se to skousnout.
- Milostné scény moc neseděly ke stylu celé knihy. Objevilo se v nich i pár mýtů (3), které upřímně nesnáším. (Psát je sem radši ale nebudu, aby s tím nebyl problém.)

+ Pokud máte rádi hate to love (spíš dislike to love) + slow burn romantiku, tak se vám to bude líbit.
+ Rey nebyl dokonalý a jeho chyby mu zázračně nezmizely.
+ Jejich vztah nebyl perfektní.
+ Čtivé (převážně uprostřed knihy, začátek a konec tolik ne).

Gabetka
31.08.2019 2 z 5

Začátek se trochu vlekl se stálým opakováním stejných informací, pak se to příjemně rozjelo při vzájemném oťukávání a poznávání hlavních postav, ale závěr, kdy konečně bylo řečeno to, co čtenářům bylo jasné na začátku, jakoby se ke knize ani nehodil. Nemyslím tím epilog, který to naopak příjemně završil, ale těch několik stran předtím. Autorka (nebo je na vině překladatelka?) by měla zapracovat na sexuálních popisech, protože to bylo utrpení. Tolik podivných příměrů a popisů jsem dlouho nezažila.
A závěrem: "ponožky velké holky"? Co to jako mělo být?!

katerina2660
26.08.2019 1 z 5

Nedočetla jsem. Nebavilo.... možná moje škoda, možná ne.

margitka13
25.08.2019 5 z 5

Konečne kniha kde si hlavný hrdinovia nevyznávajú lásku už na druhej strane. Krásne prepracovaný príbeh kde sa dvaja spoznávajú, zbližujú sa. Nie je to presladené. Určite odporúčam.

senvknize
20.08.2019 5 z 5

Nemám slov, jak jsem si tohle moc zamilovala... I když začátek mě nebavil, ale pak... proč to není delší? Miluju to!

Lovebooks14
20.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem původně vůbec neměla v plánu koupit. Ale jsem vskutku ráda, že jsem to udělala. Vůbec jsem nevěděla, co od ní čekat a naprosto mne překvapila. Nečekala jsem, že jim bude tolik let, chápejte já většinou čtu knihy s postavami ve své věkové kategorii, ale vůbec mi to nevadilo, naopak to byla vítaná změna. Příběh jsem si moc užila, oblíbila jsem si většinu postav, především Kultiho a Sal. Ti byli opravdu skvostní. Četla jsem a četla a pořád jsem si říkala: “Kdy se mezi nimi konečně něco stane?!” Ale dočkala jsem se, sice až na konci, ale stálo to za to. A nejlepší ze všeho byl epilog. Opravdu se mi líbilo zjistit, co se stane za několik let. Opravdu vřele doporučuji.

Š.Ala
08.08.2019 5 z 5

Naprosto chápu tak vysoké hodnocení. Moc jsem si tento příběh užila, naprosto mě pohltil. No a Kulti??? Ten je rozhodně miláček :-)))

Jane417
06.08.2019 1 z 5

"Kulti" je romantické letní čtení - tak je knížka prezentovaná a to jsem od ní čekala! Chtěla jsem si přečíst milou romanci, kde sice od začátku víte, jak to dopadne, ale přesto čtete plni očekávání, jak se vše bude vyvíjet! Co jsem dostala? Hrůzu! Ano, podle hodnocení, jsem asi jediná na světě, ale mně se to opravdu nelíbilo!!! Četla jsem to skoro tři týdny a stále nechápu, proč jsem to neodložila!? Je to nuda, nuda, nuda! Vím, že to není akční thriller, kde se musí na každé straně udát zvrat, ale nějaký děj jsem přece jenom čekala a ono nic moc! To, co se tam odehrává, se mohlo odehrát na cca 150 stranách! Všechno se neustále dokola opakuje, takže se jednu informaci dozvíte 100x! Možná, že už nejsem cílová skupina dospívajících, ale... Komu je vlastně kniha určena? Myslela jsem, že pro mladé ženy od 15 do 20 let a počítala jsem s tím! Proč by si ale teenager chtěl číst o pošahané skoro třicátnici a vyhořelém čtyřicátníkovi? V tomto případě dost klame i obálka, kde se na nás dívají mladí lidi... takoví v knížce opravdu nejsou! Jedna věc, je být duchem mladý, ale... hlavní hrdinka Sal se chová jako třináctiletá slečna uprostřed nejhorší puberty, která je nejdrsnější a nejvtipnější na celém světě - bohužel to v jejím věku vyznívá dost stupidně a komicky a hlavní hrdina slavný fotbalista Reiner Kulti... tak ten preventivně ani nemluví. Jejich postupné sbližování je tragédie a nezachrání to ani posledních dvacet stran plných sexu - tak ale na druhou stranu, alespoň se tam konečné něco dělo! Bohužel i tam bych měla ale připomínky... Vrcholem všeho a červavou třešinkou na tomto kyselém dortu bylo to, že je knížka plná chyb! Tolik překlepů jsem v žádné jiné knize nezažila! Jednu hvězdičku dávám jenom proto, že sama jsem žádnou knížku nenapsala.

Charlies
31.07.2019 5 z 5

No dobře, fotbal má něco do sebe!
Byl to krásnej příběh! 5/5

oblakaknih
31.07.2019 4 z 5

Když jsem začala knihu Kulti číst, byla jsem z ní dost rozpačitá. Hned jsem poznala, že bude příběh originální, ale měl velmi pomalý rozjezd.
Autorka skvěle vymyslela postavy, trefně vystihla jejich osobnost, popsala vztahy a navíc zvolila skvělá a neokoukaná jména.
Kniha je sice zařazena do románů pro ženy, ale má takový YA nádech. Podvědomě jsem si hlavní postavy představovala mnohem mladší.
S první půlkou knihy jsem trochu zápolila (hlavně kvůli dlouhým kapitolám), ale pak jsem se do příběhu začetla a stránky mi ubíhaly pod rukama.
V knize se všechno vyvíjí pomalu, ale autorka to napsala chytlavě a jednoduše skvěle.

tynka65
22.07.2019 5 z 5

Hodně jsem se nasmála (kadí, kadí, kadí), zanadávala si (na Kultiho) a zamilovala se (do Sal i Kultiho). Krásná knížka s uvěřitelným a příjemným dějem. Neskutečně sympatickou hlavní hrdinkou a Kultim, kterého nezvládnu popsat jedním slovem :). Konečně romantický příběh, kde není na každé stránce popisován sex a kde není umělé vykonstruována nějaká šílená zápletka. A co se týče objemu knížky, povím to asi takhle... I kdyby měla jednou tolik stránek bez dechu ji čtu dál a dál. Vlastně mi bylo strašně líto, že jsem už nakonci :)

E.lisabeth
19.07.2019 4 z 5

Tak tohle me bavilo...precteno za 4 dny i s ctyrmesicnim prckem. Na prochazky s kocarkem sice trochu bichle, ale dala jsem to :-D . jedna hvezda dolu za ten konec z cerveny knihovny. Jo, jasne ze jsem na to netrpelive cekala celou knizku, ale nemuselo to vejt tak podrobny boze! A kdy konecne autorkam dojde, ze velikost chlapskyho nadobicka nezvysuje jeho pritazlivost?:-D. Boze ja bych rvala spis bolesti nez slasti :-D

SarahRoyalAss
19.07.2019 4 z 5

Šla jsem do toho v debilní náladě a dočítala v tom nejlepším rozpoložení, jaké je u mě možné. Začátek pro mě trochu nudný. Nic moc se nedělo a fotbal mě nezajímá. Naštěstí ten tam byl v pozadí, velká součást, nehrocená ale příjemná. Chápeme se? Charakter Sal jsem si oblíbila, její postava byla skvělá. To že je Vám přes pětadvacet, neznamená, že nemůžete být rozjařené pako, napůl navždy puberťák. To se mi velmi líbilo a bylo příjemné nečíst upnutý ženský charakter. A ty narážky na HP? Děkuji bože! Kulti mi oproti tomu vážně štval a následně jsem ho začala milovat. Chápeme se podruhé? Měla jsem k tomu důvod! :)
Příběh je krásná pomalá romance, žádné uspěchané vystavění vztahu za 3 stránky ale za krásných 500 stran (dobře, mohlo to být v klidu méně ale i tak). Odkrývají se nám rodinné a přátelské problémy, tajemství, vášně, apod. Bylo to krásné vyobrazení reálného života (No jo, slavného, těžšího, ale bylo to tak reálné a dobře vystavěné).
Skvělé počtení na letní dovolenou. :)

elisa194
19.07.2019 4 z 5

Příjemná oddychovka, přesně takovou jsem potřebovala na cestu na dovolenou do auta ????

Fallen_angel
19.07.2019 5 z 5

Názor? Myslím si, že je to ideální kniha na letní čtení. Líbí se mi, že Sal nedává nic Kultimu zadarmo a že mu do očí říká co si o něm myslí. Je to roztomilá a krásná kniha, kterou si musí přečíst každý...
5/5

Podrobnější recenze na mém profilu tak se mrkněte:)

ivousekk
17.07.2019 5 z 5

Tak tohle bylo naprosto skvělé!
Skvělá Sal, děsný bručoun Kulti, kterého si stejně zamilujete, jejich dohadování a slovní přestřelky, napětí, přezdívky, jak to bude dál, kdy už teda konečně oběma docvakne, že nejsou jen kámoši... Celý příběh je vtipně, svižně napsaný, průběžně způsobuje úsměv na tváři :)
Za mne naprostá paráda a skvělé čtení pro každou romantickou duši od 15 do 99.

PS: kadí, kadí, kadí :D :D :D :D

Kudík
17.07.2019 5 z 5

Německý preclík a Kulti kadí, to už asi z hlavy nedostanu. :) A potom Salin tatínek, to byl taky borec. :)
Kniha je moc pěkná, celkem vtipná, nijak moc „přeslazená“. A i když se něco trošku opakuje a popis je zdlouhavější, je to možná plus, čtenář se tak více vcítí do knižních hrdinů.
Přečteno za 2 dny.

mikika
16.07.2019 5 z 5

i když fotbal není můj šálek kávy, tohle se překousnout dalo. vtipné, romantické, dám si autorku do hledáčku.

wendulka321
09.07.2019 5 z 5

Skvělý, svižný, vtipný prostě co to budu okecávat líbil se mi. Určitě stojí za přečtení!