Kukačka

Kukačka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186215/bmid_kukacka-YZ3-186215.jpg 4 297 76

Sedmnáctiletá Marie žije na ulici a živí se, čím se dá – především krádežemi. Při jedné z nich je chycena, ale místo, aby byla předána policii, dostane na výběr. Když se bude vydávat za Pamelu Kingovou, dědičku sítě čerpacích stanic King Petroleum, získá bohatství, o jakém se jí ani nesnilo. Pokud odmítne, čeká ji život ve zdech důvěrně známého žaláře… Marie zvolí první možnost, aniž tuší, že Pamela byla zasnoubená s Aaronem Collinsem, mladým naftovým magnátem. Má jít o sňatek z rozumu, o obchod s jasně danými pravidly. Jenže Aaron je v soukromí úplně jiným mužem, něž o jakém Marie četla v novinách, a mladá dívka postupně zjišťuje, že se ocitla v pasti, ze které vede jen jedna cesta – a ta ji může stát život…... celý text

herotabe53
11.05.2014 4 z 5

Knížka byla dobrá, ale nijak uchvácená z ní nejsem. Myslím, že jsou daleko hezčí knížky v této kategorii.
Líbí se mi, že je ta knížka tam malá. Opravdu do kabelky:).

luciefeix
09.05.2014 3 z 5

čekala jsem maličko více , nápad to nebyl špatný , novodobá popelka aneb jak chuděrka k bohatství přišla

Hann110
22.04.2014 4 z 5

Na prvních stranách si člověk představuje, že se příběh bude odvíjet více v tom detektivním směru. Kniha mě ovšem velice rychle vyvedla z omylu, ačkoli prvky detektivního románu zde jsou, jedná se spíše o příběh dvou bláznivě zamilovaných, překonávajících nástrahy osudu. Jsem opravdu nadšená a doporučuji knihu všem kdo mají rádi zamilované, chvílemi trochu přeslazené příběhy :)

Lucka.79
13.04.2014 5 z 5

Po přečtení anotace jsem čekala trošku víc krimi román a začátek knihy tomu i nasvědčoval .... Marie žijící takřka na ulici je chycena při krádeži a ocitá se v situaci, kdy si má vybrat - buď udání na policii a takřka jisté vězení a nebo přistoupí na podmínky Helen, jejíž dcera je na pokraji smrti a bude se za ni vydávat. Marie, která je umírající Pam až nápadně podobná má nyní možnost získat finanční jistotu, kterou až doposud neměla a přijímá. Rázem se ocitá nasazená jako kukaččí mládě v cizím prostředí a má hrát ženu, jejíž povaha a chování by se s Mariinými dala srovnat asi tak jako oheň s vodou.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila postavu Helen - bezcitná podnikatelka, která se pro dosažení svých cílů neštítí vůbec ničeho.
Marie záhy zjišťuje, že jí Helen zamlčela spostu skutečností ... od samotné povahy Pam až po chystaný obchodní sňatek.
Kniha se v druhé polovině stočila více do romantických kolejí a bylo celkem předvídatelné, kam bude konce směřovat, ale mně se moc líbila.

Clara del Valle
08.04.2014 1 z 5

Potřebovala jsem oddychovku a tohle vypadalo celkem slibně. Omyl. Původně jsem chtěla skončit na straně 162, když on jí pohladil po tváři a řekl: "Zůstaň taková, jaká jsi" :-))) Pak jsem si řekla, že tomu dám šanci... veliká chyba. Jednoduchý předvídatelný děj s absurdními dialogy by měl být v červené vazbě aneb On bohatý, pohledný /samozřejmě/, morálně silný /nikdy nelže, nikdy/... Ona chudá panna :-))), společenský outsider, navíc zneužitá bohatou madam nakonec získá sympatie všech /copak to jen připomíná/.
Do toho ta náhodička s otcem :-))). Předpokládám, že to skončilo hepáčem, já skončila po letmém listování na straně 402, dál to prostě nešlo. Jedna hvězdička za první část knihy do doby, než se objevil On... přeměna Marie na Pamelu a postava Helen... do té doby to vypadalo nadějně, vypadalo to na zajímavou zápletku. Helen z toho nakonec vyšla jako nejzajímavější postava, ostatní byly jen bezkrevné nezajímavé a hlavně nevěrohodné figurky. Ještě, že jsem to měla půjčené, mrzelo by mě za tohle vyhodit peníze. Na druhou stranu myslím, že milovnice Stmívání a Padesáti odstínů a podobných laskomin budou nadšené :-)

chatterbox
06.04.2014 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Byla čtivá, měla spád a nutila mě číst dál, protože jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Některé dějové obraty byly sice trochu přitažené za vlasy a popis vášně mezi Marií a Aaronem mi většinou přišel úsměvný, ale celkově vážně dobré. Trochu mi to připomínalo Remember me od Sophie Kinselly.

marketsim
04.04.2014 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou,ale jsem za to velice ráda. Můžu ji VŠEM jen doporučit. Od první stránky až po poslední je zábavná a čtivá.Fakt se zase něco české autorce povedlo. :-)

MisuleB
02.04.2014 5 z 5

No, tak čím začít... :´)
Kniha mě doslova a do písmene uchvátila. Obvykle českou literaturu moc nemusím, ale tato knížka byla opravdu skvělá a naprosto předčila má očekávání. A to nejen velmi neobvyklým a zajímavým námětem. :´)
Už od prvních pár stránek člověk příjde na to, že tohle dílo bude něco extra a bude čím dál lepší každých pár stránek. Knihu čtete a čtete a čtete... říkáte si, že uplynula jen hodinka, max. dvě, ale ono ne, zjistíte, že je osm večer a máte skoro dočteno. Až takhle vás kniha pohltí. Už od začátku kniha plynula hezky, bez zbytečných zmatků, Marie si s Aaronem vybudují úžasný vztah a vše tiká jak hodinky, pak najednou příjde studená sprcha a vy si budete říkat: "no to snad ne!", poté to zase začne být krásné a ... :´)
Asi jediné, co bych vytkla, tak to, jak kniha na konci chytla rychlý spád, konec a epilog už byli tak nějak uspěchané.
Jinak si knihu naprosto zamilujete. :´)

georginaa
23.03.2014 5 z 5

Kniha mě doslova polapila, tématem, intrikami, jak se chovají k lidem boháči a jak chudí, jakou kdo má nad čím moc....prachy vládnou, ale nakonec můžete mít sebevíc peněz, stejně láska je silnější, ať děláte co děláte. Jen mi bylo líto tak rychle ukončené knihy a v epilogu tak rychlý spád, který by spíše mohl navazovat na druhý díl..... nu což, snad se dočkáme zase nějakého podobného příběhu do kabelky :-)

MrsFantasia
23.03.2014 5 z 5

U Karoliny Limrové jsem věděla, do čeho jdu.
Do kvality.
A ani tato kniha mě nezklamala. Neuvěřitelně čtivá, až záhadně příjemná, milá, originální. Co víc si přát.
Marie alias Pamela je milá a vtipná, nelze ji mít nerada a přesto jí stejně jako ona sama sobě občas nadáváte za všechny ty lži, za zbabělost. A pak si uvědomíte, že byste ji spíš měli poplácat po rameni a vzdát jí hold.
A Aaron? Tak toho už teprve nejde nemilovat. Nikdy nelže. Nikdy nedělá nic proti svému přesvědčení. A pak do toho spadne jako každý druhý chlap. A to je na něm právě tak neuvěřitelně živoucí a roztomilé. A tak jsem se blbě usmívala při každé jeho pasáži.

To, že je kniha výborně napsaná jsem brala jako malou samozřejmost. Přesto mi znovu vzala dech ta čtivost, hravost, lehkost, s jakou jsou písmenka poskládaná, stejně jako různorodé a příjemné charaktery. Prostě úžasné čtení do kabelky, nebo i k večerní svíčce a čaji. Milé pohlazení s krásnou zápletkou...

Efka.J
14.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha, :-) od první strany velmi čtivá.

simlenka
11.03.2014 3 z 5

Od první stránky velmi čtivé. A ikdyž nejsem na upíry, kromě Stmívání, tak mám chuť přečíst si i ostatní autorčiny knihy. Za mě fakt dobrý ;-)

drbohlav
04.03.2014 4 z 5

nějaké pasáže jsou opravdu moc natažené, kdyby nebyly, dala bych 5. hl. hrdinka byla celkem fajn, až na to, že ve druhé polovině skoro každou druhou stranu brečela. jinak to byla sympatická osůbka.

petrzel
28.02.2014 5 z 5

Krásná kniha k odpočinku. Všem doporučuji.

Morsie
20.02.2014 4 z 5

I když jsem Kukačku začala číst jen tak z nudy, tak mě vážně bavila! Skvělý námět, postavy, které si oblíbíte i ty, které byste nejraději zašlapali do země, čtivý příběh i styl psaní, dobře vykreslené charaktery i celý samotný děj.
Na to, že je to jen taková knížečka do kapsy, nebo do kabelky to není vůbec špatné! Ba naopak, místy jsem se bavila, místy jsem byla napnutá a skoro všude jsem fandila svým oblíbencům. Hlavně teda Marii - správná holka, ke které nebyl osud až tak přívětivý. Ale ona to bere jak to je. Ostatně její "pohádka" na ní teprve čeká.

Je tedy pravda, že je to místy zdlouhavější a celkově má knížka hodně stran, ale když se jednou začtete, utíká to rychle.

Já jsem se bavila i přes tu nálepku román pro ženy!

Babouš
16.02.2014 4 z 5

Zajímavý námět a výborně napsáno. Vadilo mi ale, jak se v druhé polovině kniha zvrtla a hrdinové, které jsem si v první polovině tolik oblíbil, musí trpět a v podstatě se vrátí zpátky na začátek, do bodu nula. Závěr mi přišel zbytečně natahovaný, stejně všichni jaksi předpokládají, jak to skončí. Ale jako čtení do tramvaje super.

romantika

Karolina Limrová