Kukačka

Kukačka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186215/bmid_kukacka-YZ3-186215.jpg 4 297 76

Sedmnáctiletá Marie žije na ulici a živí se, čím se dá – především krádežemi. Při jedné z nich je chycena, ale místo, aby byla předána policii, dostane na výběr. Když se bude vydávat za Pamelu Kingovou, dědičku sítě čerpacích stanic King Petroleum, získá bohatství, o jakém se jí ani nesnilo. Pokud odmítne, čeká ji život ve zdech důvěrně známého žaláře… Marie zvolí první možnost, aniž tuší, že Pamela byla zasnoubená s Aaronem Collinsem, mladým naftovým magnátem. Má jít o sňatek z rozumu, o obchod s jasně danými pravidly. Jenže Aaron je v soukromí úplně jiným mužem, něž o jakém Marie četla v novinách, a mladá dívka postupně zjišťuje, že se ocitla v pasti, ze které vede jen jedna cesta – a ta ji může stát život…... celý text

RMarkéta
16.10.2023 5 z 5

Pohádka a přesně taková jako je třeba Krásná pokojská s Jennifer Lopez a Ralphem Fiennesem. Akorát tady máme přidrzlého fracka z ulice, ze kterého se ve finále vyklube celkem sympatická postava. Tak byla to mladá holka. Sedmnáct a chlup. I ostatní postavy nejsou vůbec špatné. Nápaditý námět a čtivé zpracování. Oddechová literatura, u které není potřeba zapojovat šedé buňky mozkové. Do sychravého počasí ke kafi nebo skleničce vína sedne dobře. Docela bych si tohle dokázala představit jako film. Na českou autorku celkem překvapení.

Dimas
11.10.2023 4 z 5

Česká Jackie Collins

veronika8042
14.08.2023 4 z 5

Knížka se četla sama, velmi dobře napsané. Příběh klišé, ale na odreagování ideál. Postavy sympatické.
Jen mi vadilo, jak hlavní postava skoro celou knihu plakala, někdy mě to už štvalo, jaká byla cíťa. Aaron vyobrazen velmi kladně, takový ideál pro ženy.

Kubikuli
12.06.2022 4 z 5

Žádná zásadní hlubší duševní četba to není, to je pravda, ale takových je spousta, zvlášť s podobnou tématikou :) Je to ideální knížka někam na dovolenou, ze které určitě nikdo nemůže mít těžkou hlavu. Příběh je celkem pěkný, nelze upřít čtivost. Na českou autorku klobouk dolů. Kdyby zasadila příběh do českého prostředí (i když tady by ropného magnáta asi hledala hůř :)), bylo by to ještě o chlup lepší.

Katka2382
01.05.2022 3 z 5

No že by to bylo nějaké veledílo to nemůžu říct,ale přečíst se to dá.
Taková Pretty woman pro náctileté.

miiiiiinka
26.08.2021 4 z 5

Na české autory jsem vždy pohlížela dost skepticky. Tato kniha mě z tohoto stereotypního přemýšlení vytrhla, troufnu si říct, že ve svém žánru zahraniční knihy i předčí. Měla jsem ji přečtenou za jeden den a moc jsem se u toho nasmála. Doporučuji.

Bmisarova
10.06.2021 4 z 5

Čekala jsem romantický příběh, dostala jsem ho. Knížku jsem zhltla za dva dny, moc mě bavila. Pravdou ale zůstává, že nad některými pasážemi jsem kroutil očima. Proč sakra pořád brečela?? Ale jinak za mě příjemné počtení.

princesse
26.05.2021 5 z 5

Když víte co od toho čekáte, tak se nemůžete zklamat. A to se mi přesně stalo. Nečekala jsem žádné těžké a poučné (i když) čtení, ale nenáročnou oddechovku pro zasnění, zasmání (a pár věcí mě opravdu pobavilo) a prostě knížku pro odpočinek s nohama nahoře. A to knížka bezpochyby splnila. Takže u mě dobrý.

Pejuška
30.04.2021 5 z 5

Ideální knížka, když potřebujete vypnout a zasnít se. Knihu jsem objevila náhodou tady na databázi, kdy jsme sháněla něco ke čtení do telefonu. Není špatné se vrátit k náctiletým snům a věřit, že se objeví princ na bílém koni, a vše bude zalité sluníčkem. Hodnotím kladně, a doporučuji všem, kdo si chtějí uklidnit nervy a zasnít se.

playada
09.04.2021 4 z 5

Já dala čtyři, protože to bylo vtipně psaný a hlavní hrdinka byla roztomilá. Ale víceméně souhlasím s názory, že je to určeno pro náctileté... Je to červená knihovna plná naivních skutečností ( hodní mafiáni, bohatý se zamiluje do chudé a VEZME SI JI !! atd atd. ). Ale holky takhle nějak sní , a to je dobře.

DominaCZ
31.03.2021 odpad!

Odpad už dle popisu anotace.
Prostě de*bil*ní.
Prazskanaplava to popsala SKVĚLE!
Je to fakt dementní a ten, komu se to líbí...tak taky, to sorry.

Rozari
28.03.2021 2 z 5

No to byla oddechová romanťárna! Navzdory tomu, že to není nijak kvalitní dílo a navíc jsem si celou dobu myslela, že jde o ne úplně dobrý překlad z angličtiny (některé větné konstrukce odpovídaly anglické stavbě věty či anglickým výrazům) jsem si čtení docela užila :-)

Myška43
15.12.2020 5 z 5

Další česká autorka a opět skvělá kniha. Ano je to nereálný příběh, ano je to klišé a ano je nám jasné, jak to skončí. No a co, potřebujeme se na chvíli odpoutat od reality a ponořit se do romantického příběhu. Já se nemohla od knihy odtrhnout, dokud nebyl konec. Je velice čtivá. Všechny postavy, i ty záporné jsou velmi zajímavé, děj také. Akorát ten konec byl moc uspěchaný. Klidně mohla být kniha delší a vůbec by jí to neuškodilo. Ale jinak super a doporučuji!!!!!

Kudík
16.09.2020 4 z 5

Jedná se o mé první setkání s autorkou a musím to shrnout jako pohádkově roztomilé. Anotace prozrazuje hodně z předvídatelného děje, ale pár zvratů se najde. V knize je i pár nepřesností, ale jsou to jen drobnosti. Celkově velmi milé čtení. Marii si čtenář rovnou oblíbí s tím, že na svých 17 má názory a životní zkušenosti na mnohem vyšším levelu. Pamelu Kingovou naopak (po)zná člověk z popisu ostatních postav a závěr si také udělá. Aaron byl vyobrazen jako fajn sympaťák, o kterého mohla být i větší bitka. :) … protože krásný, bohatý, 28letý... žralok ;) Ohledně Helen jsem váhala, ale také mi jí bylo hodně líto. No, a moc se mi zamlouvají vedlejší postavy, ať už bodyguadi nebo mexičani. :)

musivila
21.05.2020 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a rozhodně nejsem zklamaná. Kniha se mi četla dobře, bavila mě, možná ke konci už to bylo malinko nudnější. První část je přeci jen napínavější. Je jasné, že tajemství Marie/Pam a Helen musí prasknout. Ale jak a kdy? V druhé půlce tušíte, jak vše skončí, a tak už jen čekáte, kdy k tomu dospějí i hlavní hrdinové :-) Jedná se o oddechovou romantiku, a tak jsem ke knize i přistupovala a užila si ji. Jestli patříte mezi "šťoury", že takhle by to být nemohlo ..., to by poznal..., pan "dokonalý" atd., tak knihu raději nečtěte :-D

LadyAlena
19.04.2020 5 z 5

Méně je někdy více. Musím ocenit nekomplikovanost příběhu, všichni jsou tam vesměs klaďáci a ti co byli záporní, tak to bylo z pochopitelných důvodů. Pohádka o princi na bílém koni, nikde žádné zhrzené exmilenky, žádné zlo číhající co druhý odstavec. Milé čtení, doporučuji, pokud si potřebujete odpočinout od komplikovaných dějů (právě jsem dočetla After serii a byla jsem po ní vyloženě rozladěná)

AniDi
27.01.2020 4 z 5

Čekala jsem romantickou pohádku s happy endem a moje očekávání kniha naprosto splnila. Tentokrát jsem se poprvé velmi dlouho rozhodovala zda si knihu pořídit díky dlouhému komentáři níže. Nicméně jsem se poučila, kniha se mi líbila, poskytla oddych, zasmála jsem se (kdo už četl chápe - hrdel histo husy) a báječně oddreagovala. Díky bohu nejsem čtenář, který si vybere knihu a místo příběhu hledá chyby.

knihomolka27
29.07.2019 4 z 5

Čtení mě moc bavilo.......určitě by stálo za zfilmování

Lucika002
09.05.2019 5 z 5

Nádherná kniha :)

blanka7271
15.10.2018 4 z 5

Bezva oddychovka... vtipná, čtivá.

romantika

Karolina Limrová