Kukaččí vejce

Kukaččí vejce https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23458/bmid_kukacci-vejce-26K-23458.jpg 4 56 10

Známá kniha, ve které autor popisuje pravdivé události, které se mu staly, když neznámý útočník napadl velké servery v Berkley. Kniha připomíná detektivní román a je psána velmi čtivou formou. Popisuje honbu za neznámým kyberzločincem. Z recenzí : Detektivka počítačového věku, která okamžitě nadchne počítačovou generaci a překvapivě strhne i nás ostatní (Smithsonian). I ty, kteří nechápou rozdíl mezi bajtem a bagetou strhne Kukaččí vejce hned na první straně a uchvátí je jako nejlepší detektivka (Cosmopolitan). Mohla by to být sci-fi, kdyby to nebyl pravdivý příběh a mohl by to být špionážní román, kdyby se to skutečně nestalo (Willam Press, profesor na Harwardu)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

The Cuckoo's Egg , 1990

morpheus
18.09.2023 5 z 5

Vynikajici kniha a jak uz tady nekdo zminoval, je svatou povinnosti kazdeho unixaka si tuto knihu precist. Budme radi za dnesni verze linuxu, ktere k nam prijdou relativne zabezpecene, nerikam, ze na 100%, par veci je potreba po instalaci udelat.

jan06
24.12.2022 5 z 5

Dobře čtivá kniha vysvětlující principy nabourávání a i prevence ochrany počítačových systémů.

Urabu
28.10.2022

Sice čtivá knížka, ale začíná být dost zastaralá, počítače jsou už přece jenom dost jinde než v osmdesátých letech.

daudurhundur
01.11.2020 1 z 5

Utrpení. Navíc znásobené špatným překladem (zdá se, že všechny vědecké i technické obory, které se v knize byť jen mihly, byly pro překladatele španělskou vesnicí). Zhruba od poloviny jsem radši přešel na originál. Pokud bych četl celé v angličtině, tak bych asi jednu hvězdu přidal... možná.

Bašťák
08.03.2020 5 z 5

Klasika pro toho, kdo alespoň trochu přičichl ke správě nějakého IT systému :-) S přesahem do počátků kyberšpionáže ve službách tajných služeb. Přečteno vícekrát.

petr_
29.12.2019 4 z 5

Kniha je výborná, četl jsem ji v době kdy jsem o UNIXu nic nevěděl, i tehdy mě zaujala. Občas se k ní vracím. Četl jsem ji už 6-7x.

allyce
14.08.2018

Nechala jsem se zlákat anotací, mám ráda knihy o hackerech, ale tady jsem šlápla vedle. Má znalost wordu a excelu prostě nestačila. Kdybych otevřela knihu napsanou čínsky, byla bych na tom stejně (čínsky neumím:-)

Ronin Roujin
28.06.2013 5 z 5

parádní "detektivka" o sledování mazaného hackera putujícího zákoutími unixu

maaca
18.06.2011 5 z 5

Povinná četba pro všechny UNIXáky. Vtipný a napínavý příběh plný zajímavých informací o tom, jak to tehdy bylo.

pj
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě jako "ajťáka" skutečně výborné a napínavé čtení. Knihu jsem zhltl jedním dechem a přímo jsem si vychutnával honbu na hackera.

hackeři

Autorovy knížky