Kukaččí mládě

Kukaččí mládě https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47266/kukacci-mlade-47266.jpg 4 148 44

Nový román Magdy Váňové srovnává osudy rodičů a jejich dospělých dětí, které mají výhodnější podmínky a možnosti, ale v životě se musí vyrovnávat se stejnými nástrahami. Podezření, že v rodině vyrůstá kukaččí mládě, vyklíčí snadno z pouhého zamlžování pravdy a vymýšlení, kterým se hrdinové snaží vylepšit mínění ostatních o sobě. Taková pravda nebo nepravda není však vůbec důležitá pro to, jak člověk se svým životem naloží a jak v něm uspěje.... celý text

Vlaďkaa4
18.01.2019 5 z 5

Tak to byl mazec. Kdyz uz jsem si myslela, ze se to neda vic zasmodrchat zase tam neco pribylo. Jen jsem z tech lidskych povah trochu smutna. Ovsem kniha se cetla jednim dechem.

zdenaR
11.01.2019 5 z 5

Můžu jenom opakovat to, co u předchozích knih:
moje oblíbená autorka nezklame - má jen jednu vadu: je vysoce návyková :-)))

Joyce24
11.02.2018 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky mě trošku zklamala. Jedna z hlavních postav Riva mě byla velmi nesympatická a rozčilovala mě svým chováním. Dále zde byl opět značný propletenec osudů jednotlivých postav. Souhlasím s názorem níže, že někdy méně je více.

Jana283
31.10.2017 4 z 5

Knihy Magdy Váňové se čtou hezky, mají nečekané vypointované zápletky, propracovanou psychologii postav. Autorka nevykrádá sama sebe. Některé se povedly více jiné méně, ale vždy si novou knihuMV přečtu s chutí. Kukaččí mládě patří mezi mé oblíbené.

Allla9
20.10.2017 5 z 5

Vždycky se těším na novou knihu. Ani v tomto případě jsem nebyla zklamaná.

babiočka
06.10.2017 5 z 5

Mně se knížka četla velmi dobře, má spád. Výčet povahových vlastností aktérů mi připomněl spoustu lidiček, kteří žijí kolem nás.

Tylinka
14.05.2017 3 z 5

Kniha se mi sice líbila ale zase příliš propletených osudů,děj překombinovaný, někdy méně je skutečně vice.

helča5
02.01.2017 2 z 5

zajímavě napsané,Riva je neskutečně zlý člověk,který si ale dokáže ochočit lidi kolem sebe a Dáša zase moc hodná,je zde moc kontrastů,znám pár lidí jako je Riva,jsou nešťastní,osamocení a zlí,ale neuvědomují si tohodně propletené.

Val
28.07.2016 4 z 5

U této autorky se opravdu nelze neorientovat ve jménech. V divných jménech si totiž ve většině knih vyloženě libuje. Oblíbit si některou z postav bývá taky fuška, páč mám pocit, že autorka postavy záměrně stylizuje do pozice, že záporné vlastnosti převyšují ty kladné . Nicméně dávám čtyři hvězdičky, páč druhá půlka mě bavila a oblíbené postavy jsem si našla dokonce dvě :-) .

Kveta59
10.06.2016 3 z 5

Do poloviny jsem si říkala, proč to čtu. Tak negativní osobu, jakou byla jedna z hlavních postav jsem nikdy nezažila, no doufám, že ani neexistuje. Pak už jsem četla jen proto, abych věděla, co se z toho vyklube. Dávám 3 hvězdy za snahu a propletence :)

ritz
09.06.2016

Tato knížka mě vůbec neoslovila, nemohla jsem ji ani dočíst.

hanka616
02.02.2016 4 z 5

Kniha je trošku zamotaná, ale mě to tedy nevadilo.

Dreisii
10.11.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,vůbec sem se nenudila a skvěle se četla. Moc se mi líbilo propletení osudů a jak to nakonec dopadlo.Váňová to prostě umí ! :)

Milena1962
10.01.2015

Pěkně psychologicky napsaná kniha, autorku mám ráda, píše upřímně a neotřele.

veronie
22.12.2014 5 z 5

Pravda, tato kniha je obzvlášť zapeklitá, zamotaná. Nicméně styl psaní této autorky mi vyhovuje. Nikdy člověk neví, jak to dopadne. Stejně jako tady. Kniha plná překvapení a zvratů.

amysa
16.04.2014 2 z 5

Tak já nevím, druhá přečtená kniha autorky a tedy žádná sláva... Omlouvám se za kritiku, ale mně se prostě ten zbytečně překombinovaný a zbytečně dramatický styl psaní nelíbí... Na nezvyklá jména jako Riva, Jorika, Oliva, Donáta se zvyknout snad i dá, ale proč autorka většině postav přisuzuje takový ten věčný a urputný zápas o život a pozice na úkor druhých, kdy všichni mají jen ostré lokty, myslí jen sami na sebe a na svůj vlastní píseček a pohodlíčko? Těch kladných momentů, lidí a jejich myšlenek je tu opravdu tak poskrovnu, že já z toho prostě nemám dobrý pocit. A hlavně proto já knížky čtu, abych se při jejich čtení cítila příjemně a hezky... Nejsem naivní a vím, že někdy takový život skutečně i je a že některé skutečné příběhy opravdu dramatické jsou, ale tady prostě cítím, že to nebylo na místě. Autorka tak důrazně tlačí na pilu a snaží se do příběhu vklínit co nejvíce postav a co nejvíce dramatických a tragických situací, že by nebylo na škodu, kdyby lehce zvolnila, ubrala a příběh mohl plynout na mírnější, laskavější a láskyplnější linii. Pak by nebyl zase tak úplně špatný a hlavně by nevyzněl tak smutně a hlavně prázdně... Je to věc názoru, chápu a respektuju, že se tento "akčnější" styl a častější setkání se smrtí může někomu líbit, ale já asi mezi nadšené čtenářky patřit nebudu a ani nějak nemám chuť to zkoušet dál... A to tady mám ještě dvě knížky Pavouk v síti a S tváří beránka. Co myslíte, mám jim dát ještě šanci? Mám doufat, že to drama nebude tak "přitažené za vlasy"? A abych ani já nekončila nijak dramaticky, trošku to odlehčím:-) Vyloženě jsem se několikrát pobavila, jak autorka neustále "upozorňovala" a popisovala stav Daliborova ohryzku:-) Jestli vás zajímá, kolikrát to bylo, neprozradím, spočítejte si to sami, ale věřte, že i mým slabým odhadem vám nebudou stačit obě ruce:-)

lenkavildomcova
19.01.2014 2 z 5

no... autorčiny knihy mám ráda, ale tuto jsem nedala... snažila jsem se, ale v polovině jsem přestala... bylo to pořád dokola a žádný děj...

hrabenka
24.12.2013 3 z 5

Do půlky mně kniha téměř nezaujala,potom se to trochu rozjelo.

lopinka
23.09.2013 5 z 5

Úžasná kniha...........začátek mě tedy moc nebral, ale pak se to rozjelo.....spoustu zvratů, ale super !!

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

zajímavý příběh, zapeklitost vztahů, dobře střežené tajemnství, moc se mi tato kniha líbila