Kufr paní Sinclairové

Kufr paní Sinclairové https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231200/bmid_kufr-pani-sinclairove-231200.jpg 4 375 134

Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…... celý text

bookcase
01.06.2016 5 z 5

Krásné, kouzelné, komorní, velmi osobní.

MakiV
17.05.2016 4 z 5

Povedený příběh o rodinných tajnostech.

alhl
07.04.2016 5 z 5

"Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promarněných příležitotech." Podtitul nastiňující takřka vše o knize, která vypráví spletité, nelehké osudy Dorothy z Británie v době zuřící druhé světové války a její vnučky Roberty z anglické součanosti. Pro mě kniha v podobném stylu jako ty od K. Mortonové, a ty já rozhodně můžu. :-) "Přeji Ti na tomto světě jen štěstí."

anibeni
02.03.2016 4 z 5

Kniha, ve které se prolíná minulost s přítomností a jenž zachycuje osud 3 generací se mi četla lehce.. Zajímalo mne, jak příběh dopadne a překvapilo mne, ža osudové okamžiky se defacto opakovaly skrz naskrz generacemi.. Je to pěkná kniha, kdybych nikdy nic podobného nečetla, byla bych z ní velmi unešená, ale protože jsem takových knih četla již několik, mohu jen konstatovat, že je to velmi příjemné dílko, které stojí za přečtení..

tess.de.veles
23.02.2016 4 z 5

Trosku by to mohlo pripominat Erskinovou....a tu ja mam moc rada..takze knizka se libila :)

Ivana11
10.02.2016 4 z 5

Dávám 4 hvězdičky, protože se mi to líbilo. Byl to příjemný osudový příběh, který se prolíná třemi generacemi od druhé světové války do současnosti. Jen ty rozhovory mezi Dorothou a Janem mi připadly trošku kostrbaté a naivní. Ale přesto doporučuji přečíst. Čte se to lehce, příjemně a přestože se v knize prolínají příběhy Dorothy a její vnučky Roberty, nepůsobí to zmatečně, čtenář se lehce orientuje.

Sorrow
22.01.2016 3 z 5

V jádru to určitě není špatná kniha. Postava a příběh Dorothy se mi moc líbil, Robertin už méně. Autorka by možná udělala lépe, kdyby prostě odvyprávěla válečný romantický příběh a necpala do toho žádná tajemství přesahující do současnosti...Bylo totiž nad slunce jasné, jak vše dopadne a to už zhruba od poloviny knihy. Nicméně musím říct, že i tak jsem váhala nad hodnocením čtyřmi hvězdami, tudíž ty tři, které jsem jí nakonec udělila, jsou opravdu poctivé. Knihu bych s opatrností doporučila :)

Jana_Z
22.01.2016 3 z 5

Kufr paní Sinclairové - Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promarněných příležitostech... Dopis, který knihu otevírá, vzbuzuje zvědavost, která vás nutí zjistit, jak to všechno bylo. To bylo od autorky chytré. Ale stejně jako mnoho dalších čtenářů jsem se nemohla dočkat až se ke kýženému rozuzlení prokoušu. Na deku k rybníku tak akorát.

koblizek8
11.01.2016 3 z 5

Kniha nebyla spatna, ale....
Konec byl nejaky moc rychly.
Ruzne části knihy byly v ruznem stupni propracovani, což me trochu rušilo.
Poznamka o Philipovi byla opravdu trochu trapna.
Jako odpocinkova knížka dobrý, ale na pet hvezd urcite ne.

oskarka
26.12.2015 4 z 5

Skvělá, čtivá knížka. Líbilo se mi střídání časových linek. Jediné, co mi kazí dojem, je úplně hloupá a zbytečná zmínka o původu Philipa. Jako když to vypadlo z nějaké harlekýnky. Za to dávám o jednu hvězdu méně, než jsem měla původně v plánu.

Gabetka
19.12.2015 2 z 5

Knize chyběl šmrnc, který by mě udržel v plné pozornosti. Do čtení jsem se musela kolikrát nutit, protože mi v podstatě bylo jedno, jak to dopadne. Hlavní postavy nijak nezaujaly, přeskakování z přítomnosti do minulosti nebylo nijak promyšlené a propojené a rozhodně nevyvolávalo napětí, co bude dál. Námět zajímavý, ale myslím, že jiní autoři se ho již zhostili lépe.

Elishkad
09.12.2015 3 z 5

Z knihy jsem nijak nadšená nebyla. Pro mě je to tak dvě a půl hvězdy. Příběh Roberty mě totiž vůbec nebavil a nejen to. Robertu jsem začala přímo nesnášet. Příběh Dorothy je už o poznání zajímavější, ale ani u jejího příběhu jsem netajila dech napětím či vůbec nějakou emocí. Navíc to rodinné tajemství není nijak velké a šokující, jak by se z obsahu mohlo zdát a celkově je konec knihy až přitažený za vlasy (hlavně rozhovor mezi Philipem a Robertou). Na začátku každé kapitoly je vždy ukázán nějaký dopis, který Roberta, která pracuje v antikvariátu, nachází zapomenutý v knížkách. Zajímavý detail, ale pochybuju, že tolik lidí zapomíná osobní dopisy v knihách, které prodává do antikvariátu. Pracuji v knihovně, kde se knihy točí mnohem víc a tohle se mi nikdy nestalo. Trochu mě štvalo, že toto bylo předkládáno jako úkaz, který se běžně stává každý den.

77yasmin
08.12.2015 5 z 5

Za prvé: dokonalé, za druhé: můžu jen doporučit. "Věděl jsem, že s tebou to bude na věčné časy, byť času se nám nedostává."

Sarah01
24.11.2015 4 z 5

Mně se knížka líbila, hlavně ten válečný příběh, příběh Roberty už tak moc ne, mám pocit, že autorka od začátku k takovému konci spěla. Úryvky cizích dopisů mi připadaly na Robertině životě zajímavé, sbírala je a to leccos o ní vypovídalo.

Jihorka
23.11.2015 5 z 5

Krásný román, kterému z mého pohledu nic nechybí ani nepřebývá. Tak akorát naděje, lásky, smutku, bolesti, ironie, touhy ... Pointa je nádherná a paralela se současnou dějovou linkou nutí k zamyšlení. Příběh jsem si užila až do konce a smutním, že nemám po ruce žádný podobný.

ApolenkaS
23.09.2015 5 z 5

Na začátku jsem byla trochu v rozpacích, něco mi tam nesedělo. Asi že paní Dorothy byla taková zvláštní povaha. No a pak mě to vcuclo. Totálně mě knížka pohltila. Neuvěřitelně zajímavý a jímavý příběh.

Heyhey
26.08.2015 4 z 5

Konečně originální zápletka. A příjemné čtení. I když jsem čekala něco hodně jiného.

Alienn
24.08.2015 4 z 5

Velmi pěkná kniha, čtyři hvězdičky jsou především za příběh Dorothey, kterým jsem byla unešená. Příběh Roberty mě příliš nezaujal, místy mi přišel i zbytečný. Krásná obálka, díky níž jsem knihu posunula na svém žebříčku knih k přečtení :-)

sabinaK
20.08.2015 5 z 5

I když smutná, tak krásná. Autorka mi hodně připomíná Kate Morton. A obálka knížky naprosto super.

Maddison
10.08.2015 5 z 5

Nádherná odpočinková kniha....V naší městské knihovně jsem zatrousila do police s novinkami a sáhla jsem po této knize, jelikož mne zaujal obal...Nejenže má lákavý obal, ale je to opravdu nádherný příběh, který chytne za srdce snad každého...Příběh Dorothy mne vtáhl hned na začátku a čím více jsem se blížila konci knihy, tím pomaleji jsem se snažila číst a oddalovat konec....Bezpochyby jeden z nejkrásnějších románů, jaké jsem četla :-)