Kufr paní Sinclairové

Kufr paní Sinclairové https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220471/bmid_kufr-pani-sinclairove-220471.jpg 4 375 134

Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promeškaných příležitostech Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích – fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala – nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost – snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Mladá fronta

Mrs Sinclaiťs Suitcase , 2014

Zlatinka.Emilly
23.12.2022 3 z 5

Docela zajímavý příběh. Pro Dorothy dvě možnosti. Buď cizí dítě nebo milovaný muž. Jak se rozhodne? To vlastně pozná čtenář hned z prvních stránek knihy. Podruhé bych knihu nečetla, ale i tahle měla v sobě své moudro a hlubokou myšlenku.

Amethyste
28.09.2022 2 z 5

Kniha mě zaujala, protože má dvě časové linie - minulost o životě Dorothy a přítomnost o životě Roberty, která se snaží přijít na to, co její babička Dorothy skrývá. Tenhle typ knih mám ráda, ale tahle je průměrná. Příběh je pěkný, ale konec smutný. Víc mě zajímalo to, co prožila kdysi Dorothy než to, co v přítomnost prožívá Roberta. Dočíst bylo docela náročné, ale nelituji. Znovu bych ji, ale nečetla.

Anie94
12.08.2022 3 z 5

V knize se stridaji dve dejove linky - ta ze soucasnosti a ta z minulosti. Vetsinou me tenhle typ pribehu bavi, ale tenhle me bohuzel vubec nenadchnul. Ale jako obvykle byl pribeh z minulosti o chlup lepsi nez ze soucasnosti, ale o odhalovani rodinneho tajemstvi jsem cetla i lepsi pribehy.

Styl autorky mi nijak nevyhovoval, byl hodne strohy. Pribehem jsem proplula bez nejakych vetsich emoci. Postavy mi take nijak zvlast neprirostly k srdci. Kdybych knizku nemela do vtenarske vyzvy, tak asi ani nedoctu.

Je paradox, ze jsem po knizce uz davno pokukovala a o to je to zklamani vetsi. Konec byl hodne predvidatelny, a na druhou stranu dost useknuty.

Co se povedlo je obalka, i zasazeni deje do knizniho antikvariatu, coz potesi nejedno knihomolske srdce. Ocenuji take oziveni deje v podobe dopisu, ktere Roberta nachazela mezi strankami.

Knihomolka97
09.08.2022 2 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací. Odhalování rodinných tajemství, romantické příběhy z období druhé světové války můžu, ale toto se bohužel nepovedlo. Alespoň za mě ne. :(

Máme tu dvě časově roviny - minulost o Dorothy a přítomnost o Robertě.
Části z přítomnosti mě vůbec, ale vůbec nebavily. Přišly mi zbytečné, nezajímavé, nudné a nepomohla tomu ani romantická linka. Ta mě teda nechytla, mezi hrdiny jsem necítila chemii natož lásku. Necítila jsem prostě nic. Navíc mi Roberta nebyla sympatická.

Minulost mě bavila daleko více a hlavně kvůli ní jsem čtení nevzdala. Dorothy mi bylo moc líto a vše jsem s ní prožívala. Bylo to chvilkama opravdu smutné, nečetlo se to lehce.
Líbily se mi části s dopisama a také romantická linka. Konec mě docela zasáhl, i když jsem věděla, jak to dopadne.

Je to vážně škoda, protože nápad to byl víc než dobrý.
2,5⭐️/5⭐️

kusma
08.06.2022 4 z 5

Kdybych dala na první dojmy, knihu bych odložila, a to by byla škoda. Ze začátku se to ale opravdu četlo hodně špatně. Vracela jsem se na začátek vět a četla je znova, nějak se nemohla chytit. Pomalu, pozvolna se to ale lámalo a začalo to jít. Buď se změnilo psaní, nebo jsem si zvykla. Možná ten úvod byl divně natáhnut, aby se nešlo rovnou na věc,nevím. Ale po přečtení knihy z ní už nejsem rozpačitá a čtyři hvězdy si za mne zaslouží.

niknikita
29.05.2022 3 z 5

Tak nevím.
Čekala jsem asi víc, ale trochu jsem se ztratila v té spoustě dopisů, způsob vyprávění mi moc nesedl a navíc jsem se při čtení občas nudila. A přitom to nebyl vůbec špatný příběh, jenže...
Když vím, že tuhle knížku už nechci nikdy číst, tak aspoň za hezkou obálku dávám průměrné hodnocení.

ivzu77
16.04.2022 4 z 5

Klidové čtení, lidské osudy za války v Anglii, nenaplněné touhy, lásky a cíle se proplétají se současností a lidskými touhami a cíli třetí generace rodinných příslušníků.

daniska
06.02.2022 5 z 5

Na začátku jsem se nemohla začíst ale potom jsem ji nemohla odložit. Vřele doporučuji.

Hiroko
11.01.2022 4 z 5

Kniha je psaná retrospektivně, takže člověk se vlastně hned na začátku dozví, jak jedna z rovin dopadne. Jako jo, dozví, ale přesto kniha překvapí, a i když nejsem běžným konzumentem tohoto typu románů, slzička ukápla. Kniha je citlivá a osamělá, o hledání a nalézání, o ztrácení a bolesti a tak krásně si plyne, že ani nebudete vědět, jak rychle se dočtete k tomu překvapivému konci. Brala jsem ji do výzvy loňského roku a nelituju.

Val
23.11.2021 4 z 5

Dvě časové roviny , dvě ženy a tajemství k jehož odhalení má přispět několik desetiletí starý dopis. Knížka se velmi příjemné čte, ovšem začíst se byla docela fuška . Pak přišla naštěstí odměna v podobě moc hezkého příběhu . Bonusem navíc je nádherná obálka .

pydla
16.08.2021 3 z 5

Milostný příběh z druhé světové války, který je bolestný, s otázkou co je správné, co ne a čekání na dobrý konec. Kniha je hezká, čtivá, ale přesto se ztratí v mnoha jiných, tématicky podobných, leč lepších a dojímavějších. Konec mi přijde useknutý, nedomyšlený což je škoda. Třeba se mohli znovu setkat, konec by tak byl sice lacině dojemný, ale třeba by slza ukápla. Takhle nic.
Za přečtení však stojí.

PetraBery
08.08.2021 4 z 5

Krásný román o osudové lásce i životní volbě. Roberta najde dopis adresovaný její babičce a pátrá po jejím rodinném tajemství. Příjemné oddychové čtení s nádhernou obálkou.

petrulkaa
16.06.2021 4 z 5

Kniha mě trochu zklamala Začátek knihy se čte velice špatně, kolem 100 strany se kniha otevírá a každého čtenáře vtáhne do svého děje. Příběh smutný a utrápený, zároveň naplněný silnou láskou a porozuměním. Konec tak trochu nesrozumitelný, nerozřešený, děj se rychle usekl.

alexis818
15.06.2021 4 z 5

Oddechové čtení, nenáročné, ale docela pěkně. Neseděl mi, bohužel, úplně styl psaní.

Booky84
26.05.2021 3 z 5

Hezké pohodové čtení, ale ten konec mi přišel takový useknutý...

inachisio
19.04.2021 4 z 5

Kniha plná lidských chyb a zklamání. Cítím z ní to ponaučení, že si máme být vědomi příležitostí a vážit si lidí kolem sebe, protože jinak našich chyb můžeme litovat celý život. Kniha je velice zajímavá, poutavá. Ačkoliv mi některé pasáže přišly až moc nepřirozené, copak já o tom můžu vědět. A pokud opravdu někdo žije takový život, jaký vedly postavy v této knížce, na jednu stranu mě to překvapuje a na druhou ani ne. Jsem ráda, že jsem knihu četla, přestože si ode mně mohla vysloužit lepší hodnocení, kdyby byla propracovanější a dojemnější.

VladkaBU
17.03.2021 5 z 5

... krásný příběh, jeden současný, jeden z minulosti. Četla jsem už několik takových. Ten z minulosti se mi líbil víc, ale celkově krásné čtení

Tiama
24.02.2021 3 z 5

Přiznám se, že mi hrdinky obou dějových linek byly povahově hrozně vzdálené, v podstatě mimo moje chápání. Oba příběhy na mne působily divně. Ne že by byly špatně napsané, ale nebyly pro mne, k téhle knížce se určitě nevrátím.

martina.culik
03.01.2021 3 z 5

Dva příběhy - každý z jiné doby. Musím přiznat, že více mě bavil ten z minulosti týkající se Dorothy. Bylo to příjemné oddychové čtení.

Pejuška
30.12.2020 5 z 5

Kniha mě upoutala svým obalem i obsahem. Člověk musí být ve střehu, kterou dějovou linku právě čte. Je pravda, že více se mi líbil příběh babičky Dorothy. Když už našla lásku, tak se jí vzdala za jinou, silnější...mateřskou. Příjemné čtení :)