Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445740/bmid_kudy-ke-hvezdam-2ts-445740.jpg 4 657 175

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Starry Eyes , 2018

JanuldaN
03.07.2021 4 z 5

Roztomilé čtení - jednoduché, oddechové, realistické. V žánru young adult řadím k těm lepším. Kniha nemusí mít milion zapeklitých zápletek, stačí pár jednoduchýh a je to bomba. Zkrátka prostý příběh se sympatickými hrdiny. Oslovilo mne hlavně prostředí, kde se příběh odehrával. Kladně hodnotím i vložené kreslené mapky. Doporučuji! Příjemné letní čtení k vodě

Anett525
23.06.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle prostředí,kde je zasazený děj a dostala jsem mnohem víc než to.

Autorka píše moc hezky a čtivě, oblíbila jsem si hlavní hrdiny, dejte hezky plynul. Rozhodně si musím přečíst j Na jedné vlně.

lena.o.knihach
19.06.2021 5 z 5

Kdyby u nás nevyšla další kniha od Jen Bennetové, zřejmě bych se do Kudy ke hvězdám ani nepustila. A udělala bych strašnou chybu.

Já nemám nic, co bych vytkla. Příběh mě nadchl, postavy si mě získaly od prvních stran a kempování v severokalifornské divočině bylo naprosto úžasné!

Připadalo mi, jako bych i já stanovala a plahočila se po stezkách. Dokázala jsem se ponořit do knihy a nemyslet na nic jiného. Líbila se mi i romantická linka.

Kudy ke hvězdám doporučuji všem čtenářům. Opravdu byste ji neměli jen tak minout.

narisa
15.06.2021 5 z 5

Kniha opět skvělá, autorka má velice čtivý styl psaní a sympatické postavy zasazené do zajímavého prostředí. Sice se mi více líbila Na jedné vlně, ale tato byla také úžasná. Doufám, že brzy od této autorky vyjdou další knihy.

ZapisnikTerky
14.06.2021 5 z 5

Skvěle vyvážení kniha s romantikou, peprnostmi a napětím pro mladé lidi. A já ve třiceti jsem si jí užila úplně stejně! Vtip, popkultura a skvělá příroda. Víc v mojí recenzi :).

Naty878
14.06.2021 4 z 5

Vážně skvělá knížka. Překrásná oddychovka pro deštivé odpoledne.

kyticka152
09.06.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Opravdu oceňuji nápad s divočinou. Neuvěřitelně mě bavily situace, které v příběhu odehrávající ve městě prostě nezažijete. Líbilo se mi, jak nás spisovatelka vlastně vzdělávala, co se týče chování v přírodě. Člověk si to přitom moc neuvědomoval. Velmi dobrý smysl pro humor si vysloužil jednu hvězdičku navíc. :) Příběh je určitým způsobem dost předvídatelný, ale přitom originální. Spisovatelce se opravdu povedlo napsat dobrou knihu. S hlavními hrdiny jsem se brzo ztotožnila, i když mi chvíli trvalo se do knihy začíst. Taková originálně předvídatelná oddychovka. Doporučuji k přečtení!!!

ivousekk
03.06.2021 5 z 5

Druhá knížka od Jen Bennett a opět skvělá. A opět mi připomněla styl romantických oddychovek Kasie West. I když víte, jak to celé nakonec skončí, s radostí si příběh přečtete. A tento má navíc ještě velmi zajímavé a netradiční prostředí v divočině.

daniela7398
22.05.2021 4 z 5

Velice dobré YA, nejvíce oceňuji mapy prostředí podle toho, kde se zrovna nacházela. Byla jsem od začátku zvědavá, jak dopadne jejich vztah s otcem a ačkoli bylo jasné, jakým směrem se příběh bude dále odehrávat, tak velice originální dialogy a oceňuji i smysl pro humor.
Dávám také plus za prostředí lesů, skal, vodopádů a autentický popis situací v přírodě.

RozaD
29.04.2021 5 z 5

Nádhera. Ke knize se pravidelně vracím a i když ji zrovna nečtu, rada ji porovnavam s ostatními v tomto žánru. Originální, krásná, dokonce i lehce naučná, nenásilnou formou předává základní znalosti a pravidla pobytu v divočině. Také je to konečně příběh, kdy k polibku nedojde prakticky na poslední straně, takže si stihneme ještě užit poradně romantiky mezi hlavními hrdiny, kteří byli oba opravdu sympatičtí. Proste nádhera, nemám co vytknout. A! Viděli jste už tu obálku? Teto knize celkové proste nelze odolat a nemůžu se dočkat dalších autorcinych příběhu.

kvetinkovedny
27.04.2021 5 z 5

Pokud chcete romantickou knížku, která nebude plná klišé a mainstreamu, bude originální, krásná a zároveň neskutečně napínavá, tohle je správná volba.
Jo a! To hate-to-love? Zbožňuju!

pogmanka
26.04.2021 4 z 5

Knížka je skvělou oddechovkou, jen musím přiznat, že začátek mě až tak nebavil, ale jsem ráda, že jsem vydržela, protože od určitého okamžiku jsem nemohla přestat číst a hltala jednu stránku za druhou a nemohla se dočkat, jak to všechno dopadne. Lennona se Zorie jsem si moc oblíbila a jelikož sama miluju turistiku tak se mi líbilo jejich cestování.

joscer
25.04.2021 3 z 5

Klasická oddechovka! Kniha byla velmi čtivá a "spolknula" jsem ji téměř hned.
Na druhou stranu si myslím, že do YA proste 'některé scény' nepatří (čistě můj názor), ALE přesto se mi kniha hodně líbila. Četla jsem sice lepší YA nicméně se mi hodně líbí nápad s turistikou a super popisy krajiny.

knihomolkaMist
23.04.2021 5 z 5

Uf. Většina lidí knihu vychvalovala a mě se do ní úplně nechtělo (většina knih, které lidi vychvalují pro mě není takové boom).
Nakonec jsem ji z té knihovny stejně vytáhla a vůbec toho nelituji.
Byla tam spousta skvělých hlášek a citátů a já mohla po dlouhé době zase zběsile lepovat :D
Čtení jsem si neskutečně užila a Lennona i Zorie si zamilovala.
A ty mapy? Požitek z příběhu byl hned o poznání lepší :)

lucyvknize
22.04.2021 5 z 5

V této knize najdete všechno, co od tohoto žánru chcete a spoustu věcí navíc. Jsou tu reálně vykreslené postavy, které se v průběhu knihy vyvíjejí a neřeší jenom takové ty typické teen problémy.

Romantické lince budete fandit od prvního okamžiku, kdy se ti dva setkají a protože je to za mě takové kombo hate to love a slow-burn romantiky, tak si chvíli počkáte, než se opravdu mezi nimi něco stane.

Co tuhle knihu ale ozvláštňuje a odlišuje od ostatních, je prostředí, ve kterém se kniha odehrává. Hory, lesy, divočina a campovaní. Věci, které by mě v životě nenapadly, že si tolik zamiluju. Ale tady se stalo.

Je tu ale i hromada vtipných situací a momentů, takže smích je tady taky zaručen. Jooo a abych nezapomněla, tak knížka je ozvláštněna mapkami a ty jsou teda luxusní!

Tuhle tu teen romantiku vám opravdu doporučuju. Nejede v zajetých kolejích, při čtení se zasmějete, zamyslíte a hlavně si to užijete. Nebo aspoň v to doufám, protože tak to bylo aspoň u mě.

Joo a po přečtení budete mít asi chuť jít do divočiny a skamarádit se s medvědem.

Jasných 5/5

Karolin77
19.04.2021 4 z 5

Hezký příběh na léto, ale něco mi v knížce chybělo. Postavy mi sedli i přes to, že se nevyznám ve zpěvácích a v kapelách, o kterých se v knize mluvilo( uznávám někdy jsem byla dost mimo) a ani ve hvězdách.( Tohle se mi líbilo,bylo to zase něco nového )
Autorka píše velice čtivě a mile.Prostředí knihy je svým způsobem originální a velice hezké a neokoukané. Ještě bych chtěla vyzdvihnout překrásné grafické zpracování. ( V knize se nachází několik map a drobnějších ilustrací)
Nějaká místa mi více přišla nudnější jiná méně. ( Ale to s každou knihou )
Bohužel nejsem schopná říci co mi v knize chybělo,ale něco ano proto nemůžu dát plný počet hvězdiček.
Ale jinak určitě doporučuji je to krásný odpočinkový příběh.
4/5*

BOOKgirl740
14.04.2021 5 z 5

Miluju to, žeru to, miluju postavy, miluju ten příběh a sílu o přežití v divočině. Miluji to celé od začátku až do konce a ta obálka? To je luxus. Rozhodně to budu číst častěji a doufám že někdy přečtu nějakou podobnou pecku. (sorry za gramatiku). : )

happy19
01.04.2021 5 z 5

Úžasně čtivá,svěží prostě boží!
Naprosto si mě získala♡

"I ta nejnepatrnější změna, která se dnes stane, Vás dovede k podstatně odlišným zítřkům."

Katerina589
30.03.2021 5 z 5

Krásná knížka s tématem kempování v divočině, skvělé hlavní postavy a navíc má nádhernou obálku. Opravdu můžu doporučit!

Fallon443
23.03.2021 5 z 5

Knihu jsem uviděla v knihovně, a hned se zamilovala do obálky. Ani jsem pořádně nevěděla o čem bude, takže jsem neočekávala žádné bum...ale páni, kniha mě příjemně překvapila, líbilo se mi prostředí, hlavní postavy a taky to, že se tam řešily problémy se kterými se normálně setkáváme v životě. Takže můžu stoprocentně doporučit!