Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445740/bmid_kudy-ke-hvezdam-2ts-445740.jpg 4 657 175

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Starry Eyes , 2018

Akléda_
19.07.2022 5 z 5

Tohle bylo boží. Vím že je na tuhle knížku a celkově na autorku dost pozitivních recenzí, ale přesto jsem nečekala, že bych mohla být unesená. A já byla víc než to. Tahle knížka je totiž tak neskutečně reálná! Na nic si nehraje, je vtipná, smutná, řeší spoustu témat, baví se i o sexu a ochraně, což jsem velmi ráda viděla. Zorie a Lennon jsou boží dvojka, bavili mě oba dva, ať už jako samotné postavy nebo to, jaký vztah měli mezi sebou, protože, panebože to byla bomba. Takový skvělý friends to hate to love jsem asi ještě nečetla. Bavila mě chemie mezi nimi i uvěřitelnost ostatních postav. Líbilo se mi, že jsem si několikrát reálně řekla, jo, takhle je dost možné že by se teenageři zachovali. Skvěle se to četlo, bavilo mě to originální prostředí kempování a zvlášť v druhé polovině jsem se několikrát smála a skoro pořád jsem se musela culit nad tou roztomilostí. Zorie i Lennon mají oba navíc docela neotřelé koníčky, což mě také moc bavilo. V Zorie jsem se dost viděla a v Lennonovi jsem zase viděla svého přítele, o to více jsem si ho zamilovala. Jeho rodiče dokonce provozují sex shop, tenhle originální prvek mě taky dost bavil. Celkově jsem si to neskutečně užila, myslím si, že prostředek by mohl být trošku rychlejší a konec zase o něco pomalejší, ale bavilo mě to moc, přečetla jsem to za tři dny, ráda jsem se k tomu vracela a zamilovala jsem si to. Víc takových knížek prosím!

badliar_id
13.07.2022 5 z 5

"Don't be cautious. Be careful," she reminds me. Cautious people are afraid of the unknown and avoid it. Careful people plan so that they're more confident when they face the unknown."

***
Loni jsem knihu četla poprvé a naprosto se do ní zamilovala. Takže jsem neváhala a znovu si jí přečetla! Pořád si stojím za tím, že je to nejlepší YA romantická kniha, kterou jsem kdy četla.
Postavy jsou boží, konkrétně tedy Lennon a Zorie. "Kamarádi" Zorie byli fakt na pěst a ani při druhém čtení jsem na ně nezměnila názor, protože to jejich chování mě furt stejně udivuje. Jediná Avani byla skvělá kamarádka!
Ze všech knih, které jsem od Jenn četla, mi právě Zorie sedla nejvíce.
Občas mě tedy trochu štvala, ale jinak je skvělá.
Lennon je prostě úžasný a naprosto chápu proč ho Zorie miluje. Ten jeho humor a jak se staral a zajímal o Zorie… achhh. Zlatíčka to jsou. Chemii mezi sebou rozhodně měli a miluju jejich scény..
Joy byla taky úžasná!! Sedla mi hned na začátku a rozhodně si nezaslouží toho prasáka. Švihák Dan (otec Zorie a ten prasák) by sis zasloužil přes držku, naštěstí to za mě vyřešil Lennon. Jeho chování bylo fakt mimo a lezl mi neskutečně na nervy.
Pokud jste knihu ještě nečetli, tak to prosím napravte, protože tahle kniha je skvělá..

Lucyk01
10.07.2022 5 z 5

Ze začátku chci říct, že to bylo teda něco krásná oddychovka a jednohubka na krásné letní dny.

Od autorky jsem doposud nic nečetla, ale hned mi sedl její styl psaní a ten příběh?? Ten byl tak kouzelný. Kniha se od začátku četla sama.

Hlavní postavu (Zorie) jsem si hned zamilovala a pak je tu Lennon, nooo... kdo by ho neměl rád, takový zlatíčko a jejich chemie už od samého začátku byla tak silná a hrozně jsem se těšila na too, jaký ten jejich příběh bude a to jak on se změnil a vlastně zůstali v lese sami, tak ten celý průběh byl kouzelný a to dobrodružství, co tam zažili, bylo to hezky popsané a rychle jsem se do příběhu začetla.

Vedlejší postavy Reagan a Brett mi byly hrozně nesympatické, jejich chování a to, co se stalo v tom lese a v tom kempu, bylo za hranou i na mě a mysleli jen sami na sebe.

Dále mi nesedl vůbec Zoriin otec a jsem ráda, že to skončilo tak, jak to skončilo a chudák její mama a hlavně Zorie, co vše musela podniknout a s čím vším se vypořádat, ale zvládla too!!

Každopádně všem tuto knihu doporučuji, moc jsem si ji užila i zasmála.

Za mě určitě oddychovka na letní dny i večery a věřím, že i ostatní knížky autorky budou minimálně stejně dobře jako tato!!

Ralemo
08.07.2022 5 z 5

Milý, romantický příběh o nejlepších kamarádech a jejich cestě za láskou. Trvalo mi déle, než jsem se začetla, každopádně příběh se moc hezky čte, odehrává se z velké části v krásném prostředí národních parků. Je zde pár zápletek, rodinných dramat. Určitě stojí za přečtení. :)

eliska2126
06.07.2022 4 z 5

Do této knihy jsem šla s velkým očekáváním, protože je všude vychvalovaná. Očekávala jsem roztomilý Young adult příběh z kempů z pod stanu. A musím přiznat, že ze začátku jsem byla docela rozpačitá, a to kvůli tomu začátku. Já vám nevím, ale mě to přišlo takové hrozně táhlé, takové nijaké. Nic moc se v první části nedělo. Nicméně jsem si pak psala s pár z vás a říkali jste mi, ať vydržím, že se to v druhé půlce druhé části zlepší. No a oni se to naštěstí zlomilo.

Ale teď k postavám. Sledujeme zde úhlavní nepřátele Zorie a Lennona. Ještě pár měsíců předtím to byli nejlepší kamarádi, ale pak sled určitých událostí (a taky citů) zapříčinil, že se odcizili a neprohodili spolu půl slova. Zorie byla celkem fajn hlavní hrdinka. Je hodně organizovaná, má vše ráda pod kontrolou a naplánované přesně jako já. Bylo celkem vtipné pozorovat, jak se jí její plány kolikrát bortí pod rukama a ona se musí naučit reagovat. A pak je tu Lennon, přesný opak Zorie. Všichni víme a jdeme do toho s tím, jak tohle dva skončí - totiž, že skončí spolu. Vedlejší postavy Raegan a Bretta mi byly strašně nesympatické.

Na autorčin styl jsem si chvíli zvykala, protože začátek mě moc nebavil a jak jsem psala, tak se hrozně táhl. Ale v druhé části už se děj však trochu víc do pohybu a bylo to fajn čtení.

Petra-1
20.06.2022 5 z 5

Ooo, tak tohle bylo tak krásné. Skvělá odpočinková kniha, po dočtení se nemůžu ubránit úsměvu. I když musím říct, že u některých částí mi bylo vcelku smutno.

KnihypodleTerky
14.06.2022 5 z 5

Zorie a Lennon byli už od dětství přátelé, jenže pak se mezi nimi něco pokazilo a najednou se nemohli ani cítit. Zorie začala Lennona nenávidět, našla si nové přátele a začala se mu za každou cenu vyhýbat. Jenže jak už to tak bývá, život je nevyzpytatelný. A tak oba nakonec skončí spolu, sami, když je kamarádi po nevydařeném kempování, nechají přímo uprostřed divočiny.

Nádherný příběh Teď si tak říkám, proč jsem se k této knížce nedostala dřív?

Můžu říct, že mě to neskutečně bavilo a čtení jsem si užívala společně s našimi hrdiny. Zorie jsem si oblíbila od první chvíle. Příběh je psaný ich formou a krásně se do ní vcítíte. Na tak mladou dívku měla docela jasný životní cíl a i cestu k němu. Za to ji obdivuju. Já v sedmnácti letech nevěděla ani to, na jakou vejšku chci jít. Kromě Lennona, u kterého mě bavil jeho černý humor a celkový pohled na svět, jsem si ještě oblíbila Zoriinu mamku. Byla starostlivá, milá a přesně takovouto osobu bych ve svém životě chtěla mít.

Když si nebudete chtít tuto knížku přečíst pro postavy, tak si ji přečtěte pro místa. Do teď jsem myslela, že mě Amerika moc neláká, ale tohle…..Popisy míst byly naprosto dechberoucí!

Kudy ke hvězdám je pohodová a poklidná knížka na léto se skvělou atmosférou u které si člověk odpočine. Ale zároveň je v ní i mnohem víc.

Jsem maximálně spokojená a další knihu od autorky si rozhodně nenechám ujít.
Doporučuji všem, kteří milují romantické knihy a krásné obálky!

——————————————
5⭐️/5⭐️
——————————————

Paris131
30.05.2022 2 z 5

Půjdu zřejmě proti proudu, ale tohle se mi nelíbilo. Styl psaní je relativně ok a čte se sám, ale nejvíc mě iritovaly šroubované dialogy, protože tahle snad normální lidi nemluví... Čekala jsem nějakou fajn a hezkou romantiku, ale autorka prostě nezvládá dialogy, které mi celkově rušily požitek ze čtení. Bude se líbit lidem, kteří nemají moc velké nároky a nechtějí u knihy moc přemýšlet. Tohle mi zkrátka nesedlo a docela mě to mrzí, protože kniha vypadala zpočátku celkem slibně.

001Terka456
27.05.2022 4 z 5

Tyhle feel good příběhy mám ráda, četlo se to moc hezky. Hrdinové byli fajn, i když k Zorie jsem si hledala cestu déle než k Lennonovi.

Karin94
13.04.2022 3 z 5

Do knihy som sa pustila úplne náhodne, pretože som si ju kúpila už veľmi dávno a čakala ma v čítačke. Každopádne som mala po dlhšej dobe chuť na niečo, čo je pre mládež. Začiatok ma ani tak nenadchol, obávala som sa, či som neni už na takéto knihy veľmi stará. Lenže pri čítaní knihy som si všimla, že knihu niekto zaradil do žánru pre “deti a mládež” a od začiatku som čítala o samých vibrátoroch a sexshope. Potom som si povedala, že asi úplne pre deti to nebude, skôr by som to prirovnala k young adult žánru, alebo majú urobiť jednoducho dve kategórie, pre “deti” a pre “mládež”. Predstavte si, že by to kupovala nejaká mama 10 ročnému dievčaťu s tým, akú krásnu obálku a pútavú anotáciu to má, ktorá by zodpovedala predovšetkým jej veku. No a dieťa by to začalo čítať a príde za mamou s týmito otázkami. Ja byť na jej mieste asi by som bola neskutočne zhrozená.

Čo sa inak knihy týka tak vôbec mi tentokrát nesadol štýl písania akým bol písaní. Nesadla mi ani téma knihy o hviezdach, teleskopoch a pod, a kým som sa dostala do romantickej linky, tak ma kniha popravde nudila. Veľká škoda inak, že tej romantiky tam nebolo viac, pretože mňa romantické knihy veľmi bavia, nech ich čítam v akomkoľvek veku. Okrem toho v knihe nájdete aj dosť ťažké témy a autorka sa snažila písať niekedy pasáže vtipne, ktoré sa jej podarili a nejedenkrát som sa pousmiala.

Postavy Reagan a Bretta boli totálne nesympatické a rozumovo až príliš detinské. Obyčajní bláznivi pubertiaci, ktorí si išli vyraziť a robia samé kraviny. Zorie nebola zlá, ale tiež nevedela čo chce a tiež bola miestami ako decko. Najviac mi sadla postava Lennona. Ten mi prišiel najrozumnejší a pekne, múdro sa choval na jeho vek. A tie jeho sarkastické odpovede som doslova žrala.

Celkovo by som zaradila knihu do takej priemernej milej romanticko bláznivej oddychovky. Nebola zlá, ale ani ma veľmi nenadchla ako všetkých ostatných. Knihu odporúčam od 15+ minimálne.

Magdyla.8
30.03.2022 4 z 5

Sice je kniha zaměřená na mladší čtenáře, ale i tak v ní najdete plno těžších témat. Líbí se mi autorčin styl psaní. příběh rychle odsypává, má hlavu a patu, hrdinové jsou sympatičtí a popis přírody dechberoucí. Jako bych kempovala v divočině s nimi. Zorie během příběhu dospívala a doufala jsem, že se vzepře některým lidem a prolomí bublinu nekomunikace. Za mě krásný příběh a ta obálka a mapy, které vám fantazii usnadní? No palec hore!

janka2000
23.03.2022 4 z 5

Feel good kniha. Příběh o dívce, která se konečně otevře ostatním a postaví se světu čelem. Oceňuji velmi emočně vzdělaného a hodného chlapeckého hrdinu a taky tu nádhernou pěší cestu, kterou zvládli.

kikizubik
17.03.2022 5 z 5

Anotace dost spoileruje, ještě že jsem si knihu vybrala na doporučení jedné slečny na Instagramu. Je to milá letní romantická záležitost, která mě chytla hned od začátku. Kniha se četla sama, což se mi tak často nestává... Doporučuji všem, kteří milují romantické knihy a krásné obálky.

magdalene7
11.03.2022 5 z 5

Nádherný příběh. Tempo příběhu, zápletky, zvraty a postavy - všechno mi sedlo. Já jsem se ani nenadála a knížku jsem měla přečtenou raz dva. I když jsem už zvyklá číst knížky spíš pro dospělé, musím přiznat, že děj mi doručil mnohem víc, než jsem očekávala. Opravdu jsem nečekala, tu věc s jejím otcem.
Určitě si přečtu autorčiny další díla :).

P.S. občas mi připadal překlad trochu krkolomný, ale nebylo to nic z čeho bych si rvala vlasy z hlavy.

Hatshepsut
27.02.2022 4 z 5

Čtivý, vcelku uvěřitelný, romantický příběh. Jako bonus určitě kempování v kalifornské divočině. Moc krásný obal knihy!

Michelleee
24.02.2022 5 z 5

Souhlasím s ostatními! Bála jsem se, že to bude čtení spíš pro mladší čtenářky, ale kniha byla zajímavá a tak krásně se četla.

Ketfl
12.02.2022 5 z 5

Teď si tak říkám, proč jsem se k takové knížce nedostala dřív? Ano, jedná se o knihu pro mladší čtenářky, ale jejda, bylo to fakt mega pěkný! Zajímavý příběh, postavy a hlavně to prostředí. Neskutečně se mi to líbilo, jak jsem začala číst, tak jsem knihu nemohla odložit. Jsem maximálně spokojená a další knihu od autorky si rozhodně nenechám ujít. Pěkné.

lukyli154
08.02.2022 5 z 5

Knížka mě moc mile překvapila, jak hodně byla čtivá a bavila mě. Prostředí bylo velice zajímavé, postavy sympatické. Celková atmosféra byla úžasná.

MishRarach
22.01.2022 5 z 5

Parádní oddechovka, která mě zařadila mezi autorčiny fanoušky. Kvůli svojí práci teď vyhledávám spíše knížky podobného typu a zjišťuji, že je těžké najít ty, kde mě hlavní postavy baví a nemám chuť jim nafackovat. Tady se mi líbila jejich dynamika, zápletka a celková atmosféra. Vůbec mi nevadilo, že byl děj předvídatelný a rozhodně mě potěšilo, že to dobře dopadlo.

Lučina7
14.01.2022 4 z 5

Krásná romantická kniha, na kterou jsem se opravdu těšila. Zaujal mě nápad a krásně popisované prostředí v divočině. Bavily mě neočekávané zápletky a celkově se mi to opravdu líbilo. Jen mě trochu mrzí, že do divočiny se dostali až v polovině knihy, což mi přišlo trochu zdlouhavé.