Kudy ke hvězdám

Kudy ke hvězdám https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445740/bmid_kudy-ke-hvezdam-2ts-445740.jpg 4 657 175

Jen lesy, hvězdy... a kluk, který jí zlomil srdce. Od loňského školního plesu se bývalí nejlepší kamarádi / teď úhlavní nepřátelé Zorie a Lennon snaží jeden druhému vyhýbat ze všech sil. Ale když se kempování s partou kamarádů tak trochu nepovede, ocitnou se uprostřed divočiny. Sami. Spolu. Co by se mohlo pokazit? Zatímco se ti dva noří hlouběji a hlouběji do severokalifornské divočiny, vyplouvají na povrch křivdy, chyby, tajemství i skrývané pocity. Kouzlo třpytivé noční oblohy a vůně lesů je silné, ale může mít tohle putování vůbec dobrý konec?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Starry Eyes , 2018

Hanncha
20.04.2023 5 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od Jenn Bennett četla (a jsem ráda, že jsem zrovna tuhle četla jako poslední) a jsem z ní stejně nadšena jako ze všech ostatních. Přišlo mi že oproti jejím ostaním knihám jsou zde postavy uvěřitelnější a uvěřitelnější jsou i jejich koníčky, které zde jako v jedné z mála knih plnily úkol v příběhu a nebyly zde jen pro "ozvláštnění postav".
Celé se to moc pěkně četlo. (Jsem ráda, že se neopakoval stejný scénář jako v "Na jedné vlně" a "Cestě za štěstím").
V člověku to hned vyvolá chuť cestovat.
Bennett prostě píše dobře a chytí to i nás, kteří už nejsem cílovou skupinou. Rozhodně doporučuju :)

Debbra
18.04.2023 5 z 5

Kniha je krásně napsaná a převážně jsem jí četla s tím praštěným úsměvem na rtech. Prožít něco takového je asi sen každé dospívající dívky. Kniha splnila mé očekávání a tím bylo, přečíst si něco oddychového.

katlouc.ha
02.04.2023 4 z 5

Je to milé, dívčí a romantické. Čtení pro náctileté sice obvykle nevyhledávám, ale tohle mě bavilo, člověk si u toho příjemně odpočinul.

IVANA0123
11.03.2023 5 z 5

Potřebovala jsem oddychovku a tento příběh to splnil na jedničku. Dívčí román jsem už nečetla dlouho a překvapilo mě, že mě to bavilo. Příběh je situován do prostředí narodniho parku a kromě nezbytných problémů s láskou se musí hlavní hrdinové popasovat i s tím, co jim přinese cesta v divočině. Docela přiznávám, že by mě tento výlet, tak jak byl popsán, lákal. Prostě romantika a nostalgie a být mladší, bude kniha v mých TOP. 4,5*
(3/23)

gabriela8704
03.03.2023 5 z 5

Velice pěkné čtení. Rozhodně motivuje cestovat.

klarka41711
26.02.2023 4 z 5

Od Jenn Bennett jsem si přečetla už knihu na jedné vlně. Takže jsem si řekla že se pustím do ostatních knih od autorky a ano tohle je tak skvělá kniha. Lennon rozhodně nejlepší postava z cele knihy. On zachraňoval všechno. Zorie nebyla tak špatná, ale že by byla úplně úžasná, to se říct nedá. Kamarádi s kterými jeli na ten kemp mi tak štvali. Každý do jednoho se choval jak největší idiot a byla jsem rada že je tam Lennon. Ale bylo to super. To rozhodně ano. Ale myslím, že furt u mě vede kniha na jedné vlně.

bezzink
21.02.2023 4 z 5

Po dlouhe dobe jsem oprasila taky trochu toho YA zanru a musim si priznat, ze uz asi vazne nejsem cilovka. :)) Ale knizka je to kvalitni a v mych nactiletych letech bych ji primo zrala. Jen nepochopim, ze nekdo kolem sebe rok krouzi a nevyjasni si hned, jak se veci maji. Ale holt lidi jsou ruzni a tak to ma asi byt.
Jinak komu dalsimu pripominal Lennon Ephrama a Brett Brighta z Everwoodu? :))

Sammy.Boy
20.02.2023 5 z 5

(Čtenářská výzva) Prima román o dospívání a prvních osudových láskách. Díky vkusnému autorčinu stylu psaní je to milý a příjemný flashback do young adult období. Z tohoto příběhu si já osobně odnáším zájem o kempování (kdy se i velice rád dozvím KUDY KE HVĚZDÁM) a poznatek, že plánování nás nedokáže uchránit před vším, změny jsou nevyhnutelné a nejistota už je prostě daná životem.

Vjeerus
02.02.2023 4 z 5

Tak tohle mě velmi bavilo a po dočtení jsem měla chuť vyrazit někam na túru.
Oceňuji neobvyklé koníčky hlavních hrdinů a celkově i netradiční rodinná zázemí. A v tomhle příběhu rodiče hrají velkou roli.
S hrdiny jsem si docela rychle sedla a myslím, že jsem si i hned správně tipla, kdo má být ten hodnej a kdo zlej. A kdo úplně hloupej bezmozek.
Z knihy na vás dýchá ne jen láska, ale primárně přátelství a budování důvěry. A taky příroda. Hodně přírody a její divokost.
Nesmím také zapomenout na vyzdvihnutí častého poselství YA knih - komunikace a její důležitá role pro sociální život. Jak její absence může lidi od sebe úplně odtrhnout. V této knize je toto poselství opravdu uchopeno moc pěkně.

Ajinka79
10.01.2023 4 z 5

Sáhla jsem sice vedle, ale mohu říci, že kdybych mohla číst takovou knihu jakožto náctiletá, určitě bych byla u vytržení.

Barushka111756
02.01.2023 5 z 5

Miluju romantické knihy a tato je jedna z nejlepších které jsem četla.

natkazakova
26.12.2022 5 z 5

Od knihy jsem zezačátku moc nečekala. Podle zadního obalu jsem si říkala, že kniha bude mít jasný příběh. Poté co jsem ji přečetla, tak ano měla, ale prostředí tomu dávalo ty větší koule. Kniha se mi přesto líbila. Plus se mi líbilo, že na začátku všech 3. částí byly mapy.

ardeas
04.12.2022 4 z 5

Nie som cieľovka, ale NA žáner si rada prečítam ako relax, kde nie sú extra dramy a riešia sa väčšinou banality. Tu tomu az tak celkom nebolo :) bola aj drama v podobe nevernika, ale ako oddychové čítanie pri chorobe, kde nemusim rozmýšľať, to uplne stačilo :))

Butterfly340
17.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobrá kniha s vcelku originální zápletkou, to vše uprostřed kalifornské divočiny. Co víc si přát?

Začnu s pozitivy. Tím největším je zajisté prostředí, v němž se příběh odehrává. Autorce se povedlo všechny ty přírodní krásy moc hezky vylíčit. Po přečtení bych i já jela s radostí někam kempovat.
Druhá věc, četlo se to velmi dobře. Kudy ke hvězdám je taková feel good oddechovka, u které člověk může vypnout.

No, a teď ty méně pozitivní věci... Ano, je to sice 'feel good', ale konec tomu moc neodpovídá. Čekala jsem prostě jiný konec a ten napsaný se mi tak úplně nehodí :D Navíc hlavní hrdinové se poslední částí příběhu vyloženě prosouloží. Moc mě to nebavilo číst. Ty popisy byly víc než erotické spíše vtipné. Přestože to tak asi nebylo myšleno, předpokládám.
Každopádně, byly to jediné pasáže, u kterých jsem se byla schopná zasmát.

Myslím, že kdybych to četla jako mladší, tak bych dala plný počet hvězdiček. Ale bohužel.
Kniha mě většinu času bavila, ale nic extra to teda nebylo.

aneta6174
10.11.2022 5 z 5

Úžasná kniha, splnila vše nad má očekávání. Takhle zažraná jsem do knížky asi nikdy nebyla. Bylo to napínavé, krásné, hodně se to prolínalo s mým životem. Určitě bych tuhle knihu doporučila číst někomu dalšímu.

Žofi
03.11.2022 5 z 5

Úžasná knížka . Odehrávalo se to v krásném prostředí, vztah meti hlavními hrdiny super, a celkově za mě krásná knížka kterou si někdy zase moc ráda přečtu ️

girdi
03.10.2022 5 z 5

Už nejsem cílovka, ale i tyhle středoškolské příběhy si dokážu občas vychutnat. Autorce se rozhodně podařilo celý příběh krásně vizualizovat, takže jsem měla opravdu pocit, že putuju s hlavními hrdiny americkou přírodou. Příběh není plochý, jsou tam sice i ta klišé letních lásek a hloupých mladických rozhodnutí, ale nechybí tomu hloubka a člověka to vtáhne do dění až po uši. Určitě v rámci žánru skvělá volba.

Janca001
09.09.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Je to skvělá oddechovka na léto, která vás naladí na kempování raz dva.
Prostředí a příroda jsou tam moc hezky popsané a když si to všechno představím úplně bych na ta místa chtěla. Ale naopak bych nechtěla prožívat osudy postav, protože vám jich bude možná i líto. Moc doporučuji.

katee21
19.08.2022 5 z 5

Kudy ke hvězdám je kniha, která mi chyběla od autorky přečíst jako poslední. Na jedné vlně miluju, Cesta za štěstím byla horší, Kudy ke hvězdám bylo úžasné. A to i přesto, že jsem do ní šla s velkým očekáváním, právě díky komentářům.
Komentáře, kde se dočtete že se jedná o autorčinu nejlepší knihu, absolutně nelžou. Naprosto a jednoznačně s nimi souhlasím. A to jsem si myslela, že Na jedné vlně to překonat nemůže.
Je to úžasná romantika na pozadí nádherné přírody a samozřejmě hvězd. Je to romantika, která ale nese i trochu těžší téma a otázky, ale všechno je to dokonale vyvážené. Což knihu v mých očích pozvedlo na vyšší úroveň.
Je v tom láska, příroda, vtip.
Knihu jsem přečtla za jeden večer a jedno dopoledne. Taky se okamžitě stala mou nejvíce anotovanou knihou, která není fantasy, což vypovídá samo o sobě.
To že Jenn umí napsat dokonalé klučičí postavy jsem věděla. Lennon ale tuhle pomyslnou laťku posunul ještě o něco výš. Sarkasmus, humor, "tajemnější" povaha... Jeho vzhled mi do oka absolutně nepadl. Upřímně, obešel ho tříkilometrovým obloukem, ale díky jeho povaze, jsem se do něj stejně zamilovala.
Je to kniha, ke které se jednou určitě vrátím. Taky doufám, že se v budoucnu objeví další knihy autorky, protože kterákoliv její kniha je sázka na jistotu.

Noeni
13.08.2022 5 z 5

Kudy ke hvězdám je přesně jedna z těch knih, ke které se budu vracet, když budu potřebovat něco oddechového, milého a vtipného nebo když mi bude nejhůř, protože ačkoliv se nejedná o fantasy knihu, tohle bylo neuvěřitelně magické a kouzelné čtení. Atmosféra celé knihy je naprosto jedinečná. Ty popisy přírody a mapy... všude jen lesy, hory, hvězdy... co k tomu víc napsat. Hned bych taky jela kempovat do divočiny.

Děj je hodně předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo, o zvraty a tajemství tu tak není nouze a já měla během dvou dnů přečteno, doteď nevím jak. Čtivost zaručena, děj krásně plyne a hlavní postavy, i některé z vedlejších, vás jistě budou bavit. Zorie, Lennon, Avani, Mac, Sunny, Joy a samozřejmě Andromeda jsou úžasní. V knize je i spousta popkultury a sarkasmu, což se mi taky moc líbilo. A já po delší době začala dokonce lepíkovat a dost jsem si to užívala. Co se týče milostné linky, máme zde bývalé nejlepší kamarády, kteří se od jisté události nemůžou vystát a my můžeme sledovat, jak si k sobě po roce opět hledají cestu a společně odkrývají, proč se tak dlouho jeden druhému vyhýbali.

V knize najdete také rodinné a přátelské vztahy, dobrodružství, hlavní hrdinku milujíc plánování a noční oblohu, několik faktů a spoustu dalšího.

Tahle knížka vás rozesměje, dojme a namotivuje na vaši vlastní dobrodružnou cestu.

Krásná kniha.