Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64541/kubula-a-kuba-kubikula-64541.jpg 4 637 125

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou.... celý text

Lexand
28.11.2020

K některým údajně dětským knihám si člověk najde cestu až v dospělosti a vůbec to není špatně.

danone99
03.10.2020

Marketa se píše s kratkým e

mistrikova
27.09.2020 4 z 5

Matně si pamatuji večerníček, ze kterého mi utkvělo v paměti jen strašidlo Barbucha. V dětství jsem tuto knihu nečetla, až v dospělosti v rámci čtenářské výzvy. Kniha je pěkná, příběh poučný. Nicméně souhlasím s komentáři pode mnou, že dnešní děti asi moc nebudou rozumět poněkud archaickému stylu psaní autora.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Kubulu jsem si vždy pletl s Kubou Kubikulou - který z nich je medvěd a který medvědář?
Po létech to není až tak důležité, zůstala mi na ně hezká vzpomínka.

georginaa
07.09.2020 4 z 5

Nádherné medvědí vyprávění pro nejmenší, ale vážně si to užijí i dospělí. Viděla jsem i jako večerníček a pouštěla jsem to svým dětem. Veselé příhody co prožívá medvídek a bojí se Barbuchy.

verka5083
28.08.2020 5 z 5

Mrzí mě, že jsem tuhle knihu nečetla už jako malá. Je vážně dost pěkná a zajímavá. Určitě doporučuji. Takové knížky patří mezi klasiku a mělo by si je přečíst každé dítě.

Venda32
27.07.2020 3 z 5

Nevím, nevím. Z mého pohledu i ty tři hvězdy jsou možná moc. Kniha nemůže za archaickou mluvu. Byla napsaná v nějaké době. Věty jsou typicky vančurovské. Někdy rozvětvené, až běda.
Příběh sám o sobě taky nic moc. Dcera se při čtení často ani nesoustředila.

Andrée
22.05.2020 5 z 5

Krásné čtení pro děti.
Kniha by neměla chybět v knihovničce malého čtenáře.

adam5955
29.04.2020 5 z 5

klasika, to ani cist nemusite. Staci kdyz je Vam 5let a listujete tam a zpet

saryk93
28.04.2020 2 z 5

Příběh krásný, klasika, ke které jsem se po letech ráda vrátila, když jsem ji četla synovi, obrázky od pana Millera jsou úžasné. Bohužel to pro mě ale bylo půl na půl, příběh a styl psaní, proto dávám jen tři hvězdičky. V době, kdy pan Vančura žil, by se mi kniha zřejmě četla úplně jinak, ale v roce 2020 už spousta výrazů a celkový styl, jak je kniha napsána, působí dost archaicky a děti nevědí, co některá slova znamenají a častokrát ani to, co se v knize vůbec děje. Myslím tedy, že v budoucnu dáme přednost jiným klasickým pohádkám - Erben, Němcová a Kubula už bude sloužit nejspíš jen k prohlížení krásných ilustrací.

SladkaK
15.04.2020 4 z 5

Řekla bych, že jsem tuto knihu přečetla úplně jako první. Jenže to je lež. Předcházel jí tucet leporel o louce, lese, hvězdičce, kačence a dalších odvážných hrdinech. Avšak na tuto knihu vzpomínám dodnes. Protože k mámině nelibosti mi byl Barbucha inspirací v ranném stadiu života.

n.ezn.amy
31.03.2020 5 z 5

V dětství oblíbená pohádka o medvědářovi Kubovi, jeho medvědu Kubulovi a medvědím strašidle Barbuchou a jejich putování. Po letech jsem opět sáhl po této knize a musím říct, že mě znovu moc bavila hlavně díky svému krásnému humoru a atmosféry, který z knihy přímo dýchá.

Peleus
29.03.2020 2 z 5

Pozitivní na knize je, že se dávala zdarma k určitému množství nasbíraných bodů za nákupy v Albertu. Ač sám sběrobodově-slevokartově vcelku negativní jedinec, učinil jsem výjimku.

Protože mi zvědavost nedala, před následným přelifrováním neteři, jsem knihu pročetl, přičemž jsem učinil jasný závěr, že tímto ji kazit nebudu.

Iritovala mě archaická mluva a roubování na děj jakéhosi sociálního aspektu, kdy starosta-úředník-obchodník-četník apod. jsou přirození škůdci všeho dobrého, zatímco nezkažené děti, zvířata a nižší střední třída jsou fajn. Navíc Kuba Kubikula je existence, před kterou bych také, obrazně řečeno, radši měl poblíž psa a zavřené slepice, zatímco Kubula je trochu prase (z hygienického hlediska).

Vzpomínám si, jak na zadní straně školních sešitů kdysi stálo "Až dosloužím, chci do sběru." Této knize jsem nevyřčené přání splnil hned.

P.S. Ach ano, obrázky jsou roztomilé.

jitka7
08.01.2020 5 z 5

Jako dítě jsem tu knihu milovala. Jsem ráda, že teď čtu knihy dětem, člověk se tak vrací zpátky, protože normálně bych si asi před 5-ti lety dětské knížky nečetla. A musím říct, že v těch starších je prostě takové to kouzlo, asi toho našeho dětství.

petraj30
30.12.2019 5 z 5

Jako malá jsem tuhle knížku milovala, stejně tak večerníček. Teď tuhle knihu čtu synovi před spaním a někdy jen tak pouštím před spaním na DVD.
Dnešní moderní večerníčky se nám tolik nelíbí a já jsem ráda, že mám tuto klasiku doma, protože i já si ráda zavzpomínám na své dětství plné pohádek. Doporučuji

kristeen
05.11.2019 4 z 5

Příběh je to pěkný, ale bohužel dnešním dětem je text už jen těžko srozumitelný, je tu řada slov, která už se dnes nepoužívají a i když je průběžně vysvětlujete, kouzlo se vytrácí. Přesto tu jsou některé pasáže, které si jistě oblíbí...

pajuu
10.10.2019 4 z 5

Mila knizka, ktera ve mne ozivila vzpominky na detstvi, kdy jsme s bratrem poslouchali pribeh medveda a medvedare z kazety. Ted na knizce ocenuji hlavne krasny jazyk pana Vancury, ktery je opravdu nezamenitelny a dokaze navodit tu pravou atmosferu a pohladit po dusi.

mol378
18.09.2019 5 z 5

Velmi zábavná, vtipná, roztomilá i dojemná knížka z pera mistra českého jazyka. Moc doporučuju i audioverzi načtenou hercem Haničincem.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Moc ráda jsem četla jako dítě. Veselá kniha o strašidýlku, které mně osobně přišlo moc roztomilé :) Bar- bar- bar- :)))

jindrich7442
10.07.2019 5 z 5

Opět krásná kniha, četl jsem také synovi před spaním a je úžasné jak ho ve dvou a půl letech pohádka zaujala. Louskali jsme knihu poměrně dlouho, ale to z důvodu, že jsem při čtení zjistil, že nám chybí asi 15 stránek a tak jsem sháněl jiný výtisk ... :-D