Kubula a Kuba Kubikula

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64541/kubula-a-kuba-kubikula-64541.jpg 4 637 125

Veselé příhody medvědáře Kuby Kubikuly, jeho medvěda Kubuly a podivného medvědího strašidla Barbuchy na jejich toulkách světem. Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou.... celý text

Aribana
28.06.2022 3 z 5

Po dlouhých letech, jsem se vrátila k četbě této knížky z dětství. Tehdy jsem jí příliš nerozuměla a i nyní, když o tom přemýšlím, je pro děti poněkud složitější. Přesně, jak to popsala předchozí čtenářka. Škoda, že to není převedeno do soudobého vyjadřovacího jazyka.

Jessica007
20.06.2022 4 z 5

Knížku mi, když jsem byla hodně malá, předčítala maminka. Moc se mi líbily obrázky, ale pamatuji si, že jsem se bála toho strašidla, neměla jsem prostě moc dobrý pocit, to si pamatuji dodnes. Maminka se tehdy divila, jí se knížka líbila.

Kabuky
19.06.2022 5 z 5

Krásné vzpomínky na dětství. Nádherný jazyk.

Alíček83
14.03.2022 3 z 5

Četla jsem svým malým synům na dobrou noc. Dobře rozdělené na krátké kapitolky - 2 stránky, ale bohužel psán starými slovy, kterými děti nerozumí. Škoda, že není převeden do dnešní řeči, aby tomu děti porozuměli. Takhle je to moc nebavilo.

Sandik
07.03.2022 4 z 5

Vančurův košatý jazyk je samozřejmě krásný a starobyle znějící, to ovšem děti úplně neocení. Situaci tak zachraňují jedině obrázky a znalost televizního večerníčku... Celkový dojem: 70%

Vera Silent
01.03.2022 3 z 5

Lepe hodnotit nemuzu, syna pribeh nebavil a je docela pochopitelne proc. Pribeh je az prilis abstraktni, spise nez dej je to nekdy i krkolomna hra se slovy. Protoze se vyskytuji neologismy a vetna skladba je hodne zvlastni a nelogicka, tak se to i spatne predcita, clovek se u toho zakokta, dite ztraci pozornost, protoze netusi, co to melete. Barbuchu mel syn jako jedineho rad, libi se mu to jeho "bar, bar, bar", kdyz strasi. Dej ovsem absolutne o nicem a co me trochu vadilo, bylo mlaceni deti v pribehu. Tehdy samozrejme bezna vychovna metoda, ale v dnesni dobe se mi to predcitat nelibilo. Napriklad Marjanka je jeste nemluvici batole a dostane od tatika nalozeno, protoze nechce prestat plakat (chybel ji barbucha). Nojono, to byly holt casy...

miša63
04.02.2022 5 z 5

Hezká vzpomínka na dětská léta

Grynče
19.12.2021

Krásný návrat do dětství.

slunicko1958
22.11.2021 2 z 5

"Za časů ušatých čepic bývaly náramné zimy a obráceně, tehdy, když tak zběsile mrzlo, šili čepičáři ušaté čepice. Je tomu doslova sto let, svět byl ještě mladý a šmahem se věřilo na pohádky. Teď nás na takové věci nikdo nenachytá, ale za těch starých časů se bál klekánice i pan učitel, a kdyby na něho v noci někdo zadupal, mazal by to domů a pelášil by ostošest. Tehdy nebývaly se strašidly žerty."

Tak začíná pohádka o medvědáři a jeho medvídkovi. Ten úvod mluví za vše. V době, kdy V. Vančura tento příběh napsal, musely být děti z knížky nadšené. Troufám si tvrdit, že dnes by děti nebavila a ani by jí nerozuměly. Musím se přiznat, že mě nadchly pouze roztomilé ilustrace Z. Milera.
Takže tak nějak, no.

Medunkavera
26.07.2021 4 z 5

Já nevím.
Je to takové.. ano.. a ne.
Myslím, že jsem tomu jako malá nerozuměla. Líbily se mi ty krásné obrázky Zdeňka Milera.
Ale to strašidlo mě děsilo..
Mám tu knížku, která byla vydaná v roce 1959.

Pebra
31.05.2021 5 z 5

Rozesmál mě příspěvek o knize a o pohřbu. Chápu tyhle dětské asociace, mám jich fůru. Já Kubu milovala, tedy, spíše Barbuchu.

leleia
19.05.2021 5 z 5

Krásný návrat do dětských let. Už jako malá jsem se k ní pravidelně vracela a teď jako dospělá jsem si ji vychutnala zas. Krásné ilustrace, milý příběh.

Len2očka
10.04.2021 1 z 5

Knižku jsem jako dítě neměla ráda,ale líbily se mi obrázky,ale určitě bych ji jako dárek dětem nekoupila.

NikitaGalita
24.03.2021 odpad!

Uff, jako já mám problém udržet pozornost, co pak děti? Celé špatně... :(

nikikostadinova
23.03.2021 3 z 5

mám doma hodně, hodně staré vydání. pamatuju na tu hromadu knih, které jsem četla jako dítě pořád dokola a tohle byla jedna z nich.

ava.s
04.02.2021 3 z 5

Sáhla jsem po knize v rámci výzvy. Nepamatuji si, že bych knihu jako dítě četla nebo mi byla čtena, ale vzpomínám na večerníček, který sice nebyl z těch nejoblíbenějších, ale rozhodně byl z těch povedených.
Opět verze z knihovny, co je tu zdarma - plno chyb, překlepů, mezer uprostřed slova a hlavně bez obrázků, což dle mého názoru knize dost škodí.
Čeština mi nevadila, po knize Kuře melancholik se četla knížka pro děti skvěle, ale chápu, že dnešní děti tuto pohádku ani formu asi neocení. Za mě je to milá vzpomínka na dětská léta.

Monike
21.01.2021 3 z 5

Knizka ma krasne ilustrace, pribehy poutave, ale bohuzel forma vyjadrovani autora mi nesedla.

RADOST
12.01.2021 3 z 5

Probírám se zbytky mé dětské knihovny a úplně si vybavuji atmosféru při čtení této knihy, vánočního dárku. Je konec roku, venku mrzne, za okny už tma a já sama doma. Ostatní šli na pohřeb. Ani si nedovedu představit, co pohřeb znamená. Jen cítím ten všudypřítomný smutek. Začtu se. Z knihy je mi zima. Z knihy je mi úzko. Nerozumím moc ani jejímu názvu. Medvěd mi nahání trochu hrůzu. A Barbuchy se už vyloženě bojím. Nemám se ke komu utéct, vzrůstá ve mně neklid a zoufalství. Dokonce i ty krásné obrázky jsou strašidelné.
Dnes jsem si knihu znovu přečetla. První dojem se nedá odbourat, přetrvává. Záleží na něm. Knize křivdím, ale nemám ji ráda.

Kontryhelka
11.01.2021 1 z 5

Je mi líto, k této knize jsem nikdy cestu nenašla. Od malička jsem k ní měla odpor. Bohužel.

Sabina335
02.01.2021 3 z 5

Knihu čtu až v dospělosti díky čtenářské výzvě. Jako dítě jsem si k ní cestu nenašla, protože jsem tomuto typu psaní a zastaralým výrazům prostě nerozuměla. Kniha má velmi krásné ilustrace.