Krysí requiem

Krysí requiem https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355620/bmid_krysi-requiem-PDc-355620.jpg 5 22 10

Druhá světová válka. Běsnění nacistického režimu. Předválečný podnikatel židovského původu Stanislav Plodiewski přežije genocidu svého lidu. Na tichomořském souostroví založí komunitu lidí, kteří se navždy zřeknou válek, zla a násilí. Projekt Edenie. Malé společenství se ale za půl století rozroste v suverénní bohatý stát, který se stane synonymem prosperity, míru a blahobytu v rozbouřeném jednadvacátém století. Jenže je skutečně všechno tak ideální? Je minulost mrtvá? Novináři Davidu Kvapilovi se dostane do rukou důkaz, že Edenie má i svou odvrácenou, temnou tvář…... celý text

groula
28.06.2022 5 z 5

Po přečtení 15 minus jsem si říkal, že mě nemůže asi nic už víc překvapit.
Nebyla to pravda....

Artep25
30.09.2021 4 z 5

Trochu drsné a lepší než jsem čekala .Jsem zvědavá zda bude pokračování :)

KnihomolkaEva
29.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha se velmi dobře četla, přečetla jsem ji za jeden den. Děj byl opravdu strhující, ale hvězdičku musím ubrat za přílišnou inspiraci nacistickými koncentračními tábory (ani pojmy autor nezměnil) a taky za pár pravopisných chyb.

perpe2a
18.10.2020 5 z 5

Úžasné, drsné, strhující. Strašné, pokud si představíte, že by se to mohlo opravdu stát. Jednoznačně skvěle napsané a vřele doporučuji !!!!

Danago
30.06.2020 5 z 5

Knížka se rozhodně bez problémů vyrovná knize 15minus. Napínavý, strhující děj. Naprosto originální zápletka. A ano, knížka je opět velmi drsná. Postavy jsou skvěle rozkresleny. A souhlasím s tím, že tato knížka v sobě nese silné poselství a posouvá hranice.
Moc doporučuji.

TheSarcasm
27.11.2019 5 z 5

Tak to mě dostalo. Po přečtení 15 minus jsem tak nějak očekával, že to bude dobré - a bylo to ještě lepší. Líbily se mi vnořené příběhy, přičemž ten o dívce s transplantovaným srdcem považuji za nejsilnější část celé knihy. Podobně jako 15 minus i Krysí requiem začíná jako selanka, která postupně a pomalu dograduje až k brutalitě a masakrům za které by se nemusel stydět ani Stephen King. Nevadila mi zřejmá inspirace Orwellem (dokonce si myslím, že to byl i záměr) ani na můj vkus až příliš patetický závěr. Je jen velká škoda, že tak dobrá kniha má tak málo přečtení. Za mě určitě doporučení a obdivné kudos autorovi, kterého řadím k Romanu Burešovi jakožto svým tuzemským oblíbencům.

kolby
29.12.2018 4 z 5

Veľmi znepokojivé, od začiatku do konca plné napätia.
Pán Zářecký je autor so zaujímavým potenciálom, oplatí sa jeho tvorbu pozorne sledovať.
Jednu hviezdu uberám pre miernu nevyváženosť: príliš dlhý rozjazd, príliš rýchlo uťatý záver.
Inak skvelá práca: silná téma, detailne prepracované postavy, strhujúci dej, autorova odvaha posúvať hranice...

Arsi007
10.05.2018 5 z 5

Ač jí autor v poděkování vychvaloval tak bohužel mě se obálka vůbec nelíbí a dlouho mě odrazovala od toho, abych si knihu přečetla nebo vůbec koupila. Nakonec jsem si sehnala eknihu ve výprodeji a pane bože! Nelitovala bych ani kdyby stála mnohem víc. Hrůza, děs, napětí, naprosté a čiré zoufalství a nelidskost, která nás provázela celým příběhem byla tak šílená, že jsem se z toho vzpamatovávala ještě pár týdnů poté. Dokonce jsem nedokázala přečíst knihu na jeden, dva zátahy, ale musela jsem číst vždy jen pár desítek stran denně. Určitě nedoporučuji slabším povahám. Nejde o krev, ale o bezcitnost a mučení, které určitě ne všichni dokážou překousnout. Pro otrlejší bude tato kniha troufám si říct jedním z nejlepších počinů tohoto roku.

monika_v_trapu
20.12.2017 5 z 5

Začala bych asi tím, že tahle kniha má větší potenciál, než se může zprvu zdát. Je drsná a napínavá stejně jako autorovi předchozí knížky, ale má takové své poselství a když vydržíte číst až do konce, nakonec vám všechno zacvakne do sebe, začne to dávat smysl. Mrzí mě, že jsem na knihu neměla tolik času, jakou by si zasloužila a nemohla jsem si ji tak plně užít. Všem co tuhle knihu budou číst doporučuju: Najděte si na ní čas a pak se už jen ponořte do příběhu, který v sobě skrývá část naší historie a nutí vás dívat se pod povrch a číst mezi řádky. Na závěr řeknu jen to, že si určitě přečtěte autorův doslov. Je to taková hezká tečka za celým příběhem a donutí vás se nad příběhem po dočtení ještě jednou pořádně zamyslet.

Drowned
22.11.2017 5 z 5

Na autora knihy jsem poprvé přišel při jedné noční návštěvě tohoto webu. Na úvodní stránce někdo psal dojmy z prvotiny autora 15 minus a mě ta kniha zaujala na tolik, že jsem se jí pokusil neúspěšně sehnat ve formě ebooku. Za to jsem narazil na autorův facebookový profil, kde nabízel novinku Krysí requiem. Z počátku mi záhadná atmosféra příběhu Edenie vzdáleně připomínala podvodní město Rapture, zvrácené městečko Pines nebo televizní magořinu z Truman show. Ale jak jsem se prokousával příběhem dál a dál, změnilo se vše ve velmi zvrácené drama. Moc se mi líbilo vyprávění příběhu pohledem několika postav, které se nakonec sejdou na stejném místě ovšem pokaždé v jiné situaci a pozici. Nechci tu moc spoilerovat, takže jen doporučím knihu k přečtení i pro silný morální apel v samotném závěru.

Tomáš Zářecký
česká, 1988