Krycí jméno Verity

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala.
Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví.

A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají.
Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít?

Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258472/kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4.1266

Krycí jméno Verity (1.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, CooBoo

Code Name Verity (2012)

Počet stran:308
Jazyk vydání:český
Překlad:Petr Eliáš
Autor obálky:Jozef "Dodo" Dobrík
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7447-902-1

Kniha Krycí jméno Verity

TerezR

Pribeh zen z leteckeho prostredi za druhe svetove me neskutecne bavil. Ale asi je treba k tomu mit nejaky vztah. Napinave, ctive, zajimave. Vychazi z ruznych opravdovych pribehu a faktu.

Richisa

Kniha psaná z pohledu vězněné britské špionky a její kamarádky letkyně.

Postavy i děj byly vykresleny uvěřitelně. Děj byl čtivý, nevznikla hluchá místa. Chvíli jsem se obávala happy endu, který by knihu posunul mezi sladké románky na slzičky, nakonec vše dopadlo tak jak mělo - naštěstí.

Leninkka

Ze začátku jsem se nemohla začíst a knihu několikrát odložila. Nějak jsem se nemohla prokousat spoustu technických a mě neznámých názvů. Nemám ale ráda rozečtené knihy, tak jsem se do knihy po nějaké době zase začetla. Od druhé poloviny byla kniha super, začala mě bavit, měla spád a už jsem ji dočetla až do konce. Kniha mi teda dala zabrat, hlavně její první polovina, ale teď jsem ráda že jsem jí dala šanci. Ostatním doporučuji ten začátek přetrpět a kniha vás pak odmění krásným příběhem.

Atanone

Stejně jako tereza1198 jsem měla se začátkem problém. Verity samu sebe líčila s despektem, přitom její slovník a chování ukazovaly na velikou "frajerku" a pro mě byl problém jí jako postavě uvěřit. Pak jsem se dostala v knize k okamžiku, kdy jsem pochopila, že o to právě šlo.
Takže - kniha je podle mě dobrý příběh. Pokud vás na jeho začátku potká to, co mě, zkuste vydržet za polovinu. Lži do sebe zapadnou tak, až to zabolí. Doslova.

Blue
19.11.2018

Mně to přišlo falešné. Ale ať se každý dojímá, u čeho chce.

tereza1198
27.08.2018

Vůbec mě to ze začátku nebavilo. Tak do strany sto jsem vyloženě trpěla. A pak do sebe příběh začal zapadat. Jednotné nesrovnalosti, výslechy, všechno začalo dávat smysl a já Julii začala obdivovat. Druhá část s Maggie se mi líbila trochu víc, protože vyplnila bílá místa a dala příběhu hlubší smysl a jinou perspektivu. Jsem ráda, že jsem vydržela a dočetla.

Terka72
04.08.2018

Když jsem četla tuhle knihu poprvé, tak jsem ji v půlce odložila. Nebavila mě. Ale nedávno jsme jí asi po roce dala znovu šanci.A nevím, co se stalo. Kniha byla skvělá, čtivá a nemohla jsem od ní odtrhnout. Příběh mě bavil a konec knihy jen tak hned nezapomenu. Byla jsem z něj dost vyřízená :( . Jediné, co mě na knize mrzelo bylo moc technických popisů letadel atd. Ale i přesto byla tahle knížka čtivá a mně se moc líbila. Dejte jí šanci!!

Venny345
22.07.2018

O knihu jsem se zajímala už delší dobu a moc jsem si ji chtěla přečíst. Mám z toho momentálně takové smíšené pocity. Na začátku mě kniha vůbec nebavila, doslova jsem se jejími řádky prokousávala. Zhruba od půlky mě děj trochu zaujal a na konci jsem se nemohla odtrhnout. Proto je velká škoda, že kniha nebyla takto chytlavá už od začátku. V porovnání s Rose pod palbou je tato kniha průměrná.