Krycí jméno Verity

Krycí jméno Verity https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258472/bmid_kryci-jmeno-verity-258472.jpg 4 364 115

Krycí jméno Verity série

11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala. Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí svou misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají. Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít? Krycí jméno Verity vypráví trýznivý a zároveň nádherný příběh o silném přátelství, které je zkoušeno děsivým nepřítelem.... celý text

Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , CooBoo

Code name Verity , 2012

Nedomova.em
03.04.2020 5 z 5

Naprosto úžasný strhující příběh. Knížek ze 2. sv.v. jsem přečetla už mnoho, ale tahle byla svým způsobem jiná, než jsem doposud četla. Moc se mi líbil příběh britské pilotky a její přítelkyně, tajné dvojagentky, které společně figurovaly v tajné operaci Verity.

Unicron06
10.03.2020 5 z 5

Úžasná

eva3992
09.02.2020 4 z 5

Příběh britské špionky Verity, která se po zřícení letadla dostala do zajetí gestapa. Nacisté po ni chtějí pravdu a ona se rozhodne jim ji dát. Ovšem bude to stačit pro její záchranu?

Tato knížka je silným příběhem dvou statečných žen – pilotky a špionky, které se během války skamarádí. Verity je silná žena a ne vždy jsou věci takové, jakými se zdají být.

Ze začátku jsem měla s příběhem trochu problém, vůbec se do něj začíst. Pak už jsem se začetla, ale moc toho ve mně příběh nezanechal. Avšak přijde druhá část knihy a Vy odhalíte spoustu důležitých detailů, které Vám první polovinu knihy dovolí teprve pořádně pochopit. Tím se rozjede napínavá část, díky které už knihu neodložíte.

Určitě si brzy přečtu volné pokračování Rose pod palbou.

milan2310
28.01.2020 4 z 5

Nezvyklý, ale zajímavý, koncept. Pro mě čtivé, ale některé pasáže trochu rozpačité.

sgjoli
12.01.2020 4 z 5

Krycí jméno Verity byl dlouhou dobu můj velký knižní rest. A konečně jsem se ke knize dostala a přečetla si ji. Jedná se o silný příběh o odvaze, přátelství, odhodlání a síle ducha. Autorka píše velmi čtivě, pořád jsem měla nutkání číst a neodkládat. Hodnotím ale nakonec "jen" 4 hvězdami. I přes veškeré eskapády a zvraty, kterými si hrdinové prošli, mne kniha nezasáhla tolik, jak jsem asi očekávala. Asi jsem čekala, že mne to emocionálně více pohltí. Ale i tak jsem moc ráda, že jsem si knihu konečně přečetla, protože tohle byla fakt jízda! Pro mne to byl zase trochu jiný pohled na 2. sv. válku a toho si cením.

Nikkiproch
22.09.2019 3 z 5

Knížka, co mě hodně potrápila a docela mi trvalo, než jsem se jí prokousala. První půlka hrozná, nesedl mi styl vyprávění a psaní přiznání, druhá půlka můj dojem trošku spravila.

SweetCake
19.09.2019 2 z 5

Poprvé jsem knihu odložila na 60 stránce, jelikož mě Julie neskutečně vytáčela a celý příběh mi přišel jako celkem nudná slátanina o ničem.
Jelikož ale nesnáším nedočtené knížky, vrátila jsem se k ní hned druhý den. První část mě sice pořád moc nebavila, některé části jsem trochu přeskakovala a Juliino chování jsem zaboha nemohla pochopit. Každopádně pro mě čtení nebylo už takové utrpení a prvotní naštvání na knihu mě přešlo. Druhá část byla oproti první skvělá a líbila se mi. Konečně se začalo všechno vysvětlovat a zapadat do sebe. Pochopila jsem, že Julie ve skutečnosti dělala všechno pro to, aby všechny ochránila a měla mnohem lepší povahu, než jsem si myslela. To stejné můžu říct i o Anně (Fräulein Engelová). A Maddie s Jamiem byla skvělá dvojka, celkem jsem si přála, aby skončili spolu:) Ale i když druhá část vyprávěná z pohledu Maddie byla skvělá a čtivá a málem mě i rozbrečela, stejně nemůžu hodnotit více než dvěmi hvězdami. Mnohem lepší a zajímavější čtení je pro mě Rose pod palbou od stejné autorky.

kuky921
09.08.2019 3 z 5

Skončila jsem v první polovině knihy. Zajímavé, utržkové vyprávění příběhů, které se udály v minulosti. Prima, ale přistihli jsem se, že nevnímám už děj. Není to styl psaní, který drží a pustí až na konci knihy.

TerezR
21.04.2019 5 z 5

Pribeh zen z leteckeho prostredi za druhe svetove me neskutecne bavil. Ale asi je treba k tomu mit nejaky vztah. Napinave, ctive, zajimave. Vychazi z ruznych opravdovych pribehu a faktu.

Richisa
15.03.2019 5 z 5

Kniha psaná z pohledu vězněné britské špionky a její kamarádky letkyně.

Postavy i děj byly vykresleny uvěřitelně. Děj byl čtivý, nevznikla hluchá místa. Chvíli jsem se obávala happy endu, který by knihu posunul mezi sladké románky na slzičky, nakonec vše dopadlo tak jak mělo - naštěstí.

Leninkka
08.01.2019 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a knihu několikrát odložila. Nějak jsem se nemohla prokousat spoustu technických a mě neznámých názvů. Nemám ale ráda rozečtené knihy, tak jsem se do knihy po nějaké době zase začetla. Od druhé poloviny byla kniha super, začala mě bavit, měla spád a už jsem ji dočetla až do konce. Kniha mi teda dala zabrat, hlavně její první polovina, ale teď jsem ráda že jsem jí dala šanci. Ostatním doporučuji ten začátek přetrpět a kniha vás pak odmění krásným příběhem.

Atanone
06.01.2019 5 z 5

Stejně jako tereza1198 jsem měla se začátkem problém. Verity samu sebe líčila s despektem, přitom její slovník a chování ukazovaly na velikou "frajerku" a pro mě byl problém jí jako postavě uvěřit. Pak jsem se dostala v knize k okamžiku, kdy jsem pochopila, že o to právě šlo.
Takže - kniha je podle mě dobrý příběh. Pokud vás na jeho začátku potká to, co mě, zkuste vydržet za polovinu. Lži do sebe zapadnou tak, až to zabolí. Doslova.

Blue
19.11.2018 3 z 5

Mně to přišlo falešné. Ale ať se každý dojímá, u čeho chce.

tereza1198
27.08.2018 4 z 5

Vůbec mě to ze začátku nebavilo. Tak do strany sto jsem vyloženě trpěla. A pak do sebe příběh začal zapadat. Jednotné nesrovnalosti, výslechy, všechno začalo dávat smysl a já Julii začala obdivovat. Druhá část s Maggie se mi líbila trochu víc, protože vyplnila bílá místa a dala příběhu hlubší smysl a jinou perspektivu. Jsem ráda, že jsem vydržela a dočetla.

Terka72
04.08.2018 5 z 5

Když jsem četla tuhle knihu poprvé, tak jsem ji v půlce odložila. Nebavila mě. Ale nedávno jsme jí asi po roce dala znovu šanci.A nevím, co se stalo. Kniha byla skvělá, čtivá a nemohla jsem od ní odtrhnout. Příběh mě bavil a konec knihy jen tak hned nezapomenu. Byla jsem z něj dost vyřízená :( . Jediné, co mě na knize mrzelo bylo moc technických popisů letadel atd. Ale i přesto byla tahle knížka čtivá a mně se moc líbila. Dejte jí šanci!!

Venny345
22.07.2018 3 z 5

O knihu jsem se zajímala už delší dobu a moc jsem si ji chtěla přečíst. Mám z toho momentálně takové smíšené pocity. Na začátku mě kniha vůbec nebavila, doslova jsem se jejími řádky prokousávala. Zhruba od půlky mě děj trochu zaujal a na konci jsem se nemohla odtrhnout. Proto je velká škoda, že kniha nebyla takto chytlavá už od začátku. V porovnání s Rose pod palbou je tato kniha průměrná.

bábuška
11.07.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se vyloženě těšila, ale i když jsem se snažila, nemohla jsem jí přijít na chuť. Jestli to bylo rozvláčností nebo stylem psaní, nevím. Maddie si chce zachránit život za každou cenu a tak píše a píše, i statečně překonává věznění i s mučením, ale nějak se do její postavy nedokážu vžít.

rozvera
03.06.2018 4 z 5

Netradičním způsobem napsaný příběh z válečné doby a to z prožitků žen sloužících v útvaru Pomocné letecké sbory jako pilotky, agentky Zvláštních operací a radistky. Vzpomínky dvou hlavních protagonistek románu jsou psány v ich-formě, část vyprávění je ve třetí osobě a není vždy dodržena časová osa příběhu, ale nic to nemění na tom, že se jedná o velice silný příběh, na který se nedá zapomenout.

Elone
14.04.2018 5 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě surového traileru, který mě opravdu upoutal. Kniha byla chvílemi zdlouhavá, ale musím říct, že válečné téma je mi velmi blízké a ani na chvilku mě nenapadlo, že bych knihu odložila.
Jak je tu již mnohokrát zmíněno věta "Polib mě, Hardy!" ve mě zůstala a pořád pro mě znamená hodně silných emocí. Rozhodně patří mezi díla, na které budu dlouho vzpomínat, protože ve mne zanechalo nesmazatelnou stopu.

Madelisi
19.01.2018 5 z 5

2x ich forma v podobě záznamů na způsob deníku. Jenomže ten "deník" je psaný, dokud mají hrdinky události v živé paměti. Takže my jsme s nimi na místě dění.
+netradiční způsob psaní
+ zmínka o hradu Glamis jako o místě, kde žije rodina královny