Krvavý vítr ekniha

První díl trilogie o Larsi Winklerovi: samotáři, otci, bývalém pankáčovi - a jednom z nejlepších policejních vyšetřovatelů v Kodani. Krvavý vítr je detektivka z kodaňských ulic o rodině a zlu. A také příběh o tom, jak se z člověka stává vrah. Během německé okupace pečuje mladá dívka o zraněného anglického pilota v utajeném sklepě. Zamilují se do sebe, ale jejich vztah bude mít fatální následky, jež se plně projeví až v současnosti, kdy morbidní vraždy otřesou Kodaní. Na ostrově Amager je nalezena zavražděná žena. Tělo je neporušené, ale oči má vyloupnuté s chirurgickou přesností. Kodaňský policista Lars Winkler se chopí případu. Brzy se objeví další znetvořené tělo. Vypátrat vraha není jediným Larsovým úkolem: opustila ho manželka, dospívající dcera Marie revoltuje a jeho nepřátelé na oddělení ho bedlivě střeží. Larsova minulost, která je mezi policisty už dlouho veřejným tajemstvím, ho dohání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/238173/krvavy-vitr-238173.jpg 3.768

Lars Winkler (1.)

Ojesten Rosinante

Literatura světová, Detektivky
Vydáno: (ekniha), Panteon

Peršanka
16. červenceodpad!

Nebrat. Blbé.

maličkán

Tak tato kniha mne zklamala. Začala perfektně, ale jak pokračovala, stále jsem něco čekala a nic nepřicházelo. Ani z toho závěru nejsem nějak moudrá.

Rou

Těšila jsem se na rozuzlení, propojení minulosti se současností a vysvětlení, ale ani po dočtení knihy z toho nejsem nijak moudrá. Přišlo mi, že v knize je vždy nějaká myšlenka nebo dějová linka načrtnuta, ale autor ji po chvíli zase opustí a nechá být. Tento styl se mi nelíbí.

dee95
30.12.2017

Když jsem knihu brala do rukou neměla jsem velká očekávání a velmi jsem se spletla. Jedná z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Detektivní příběh který má všechno co dobrá kniha potřebuje, napětí, strach, zděšení a malinko zamotané vztahy. Místy velmi sadistické vyprávění, ale líbilo se mi, že se toho autor takříkajíc nebojí. Nemohla jsem se odtrhnout!

Danuše7
28.11.2017

Teda, ta byla napínavá. Do posledních chvil jsem netušila důvody a činy pachatelů. všem doporučuji.

kalache
18.11.2017

...jak že to Anna říkala?Televize je slepé střevo společnosti,nepoužitelná součást systému,jehož jedinou funkcí je vypouštět ven sračky...tak i v Dánsku!
Nu což,aspoň nás učí číst...jinak detektivka chytí nebo nechytí.Tahle mě teda čapla...

Schamila
03.10.2017

Hodně napínavé, temné prostředí příběhu tomu dodává další kouzlo. A hlavně furt se něco špatného děje... také jsem nekoukala na ostatní recenze, jen jsem si přečetla, co mohu od knihy očekávat a udělala jsem dobře,kniha vás pohltí a koupíte ji za 26 Kč - nechápu. A kde jsou další díly série???Doporučuji....

katerina5544
14.06.2017

Už mám hodně thrillerů za sebou a tato kniha je jedna z nejlepších! Měla jsem přečteno za dva dny, čte se výborně,detektiv mi byl sympatický a ač kniha tady nemá úplně super hodnocení - což je mi záhadou - tak já jsem dala na mmmisulka a udělala jsem dobře! Je to v podstatě hodně smutný lidský příběh. Jsem ráda, že jsem si jí koupila a doufám,že budou další díly! Jinak ta zmiňovaná klišé ...ono je těžké při tom množství asi přijít s něčím neokoukaným ale to mi vyvážil příběh jako takový a hlavně styl jakým to je psáno.

jarin58
15.02.2017

Čekal jsem víc.

čef
30.05.2016

Další fetující detektiv severské detektivky mne příliš nepřesvědčil. Odvolání z případu je už dost časté klišé, ozvláštnění aktivistickou minulostí mu u mne také moc nepomohlo. V zásadě měkouš, který nechá u sebe v bytě nedospělou dceru z rozvedeného manželství sexit, aniž by se proboha odvážil cokoliv namítat, a který touží utéct kamsi do klidu, dosáhne odhalení nevím jak a udělá vše, aby vše dokonale zpackal. Oživení žánru se přes všechny tyto podivnosti nekoná, snad jen několik drobných spíše psychologických momentů odůvodní, proč jsem knihu dočetl.

Pavlnka
11.02.2016

Nic moc.

Clea6P
19.10.2015

Tuhle knihu jsem dočetla jen silou vůle. Nesrozumitelné, krkolomné, místy evidentně i chyby v překladu. Postavy jsem nějak moc nechápala a ani rozuzlení mi logicky do sebe nezapadlo. Autor chtěl možná skloubit osvědčené schéma krimi s prvky horroru ve stylu Poa? Četla jsem bezprostředně po knize Já, poutník, a to byl pěkný sešup.

Hella
10.06.2015

Budu zřejmě jedna z mála, kterou tahle kniha neoslovila. Poctivě jsem se snažila, vydržela jsem do 100. stránky..... a odkládám :-( .

mmmisulka.r
10.04.2015

Po přečtení předchozích komentářů, jsem ke knize přistupovala dost skepticky. ALE!!!
Tohle bylo velmi milé překvapení! Sice dost dobře nepobírám název knihy, ač se několikrát v knize zmiňoval.
Ale samotná kniha? No, můj názor je takový. Tuším do budoucna skvělá pokračování. Knížka byla skvěle psaná, dost mi připomínala styl Jo Nesboha a podobnost detektiva v této knížce, s Harrym H., je více než značná. Možná by se dalo říct, že to byl pokus o napodobení. Já rozhodně hodnotím plným počtem hvězd. Příběh odsýpá, dějové linie, které se střídají, nijak nenarušují tok příběhu. Téma sice klasické, vraždy, brutalita, psychické narušení, ale i tak to bylo podáno takovým stylem, že prostě musíte číst až do konce. Oceňuji, že ač se snažíte, tak vraha jen tak neodhalíte. Prostě, já doporučuji, nenechte se odradit!

sarka45
07.04.2015

Musím se přiznat, že zrovna nadšená z té knihy nejsem. Dočetla jsem to jen z čiré disciplinovanosti, prostě když knihu začnu, tak ji také dočtu. Možná je chyba ve mně, přečetla jsem 4 severské detektivky za sebou, byť od různých autorů, a už jsem jimi přesycena. Standardní schéma - drsný policista, vztahy v troskách, všichni mu hází klacky pod nohy, schopnosti supermana, psychické problémy řeší buď alkoholem (na to už jsem zvyklá) nebo drogami (v případě "lajny" ale to už na mě trochu silná káva - jsem ze staré školy) a vypráví, jak byl v "rauši" když mohl házet dlažební kostky na policisty. Trochu mi už chybí ten opravdový čestný "hrdina" - asi si teď přečtu Agathu Christie,
kde veškeré superhrdinství začíná a končí u šedých buněk mozkových a hrozí pouze závislost na sherry nebo rybízovém likéru. :-)
Myšlenkové pochody zločince (krvavý vítr) jsem se ani nesnažila dešifrovat, byly naprosto zmatečné (možná záměr), byť důvody pro toto chování byly jasné a pochopitelné. Některé problémy byly nastíněny, ale v závěru nevysvětleny (vynášení informací, svědci v případu znásilnění), závěrečná scéna knihy s hořícím domem byla zase jak z akčního amerického filmu.
K tomuto autorovi se pravděpodobně vracet nebudu :-).

nightlybird
01.04.2015

Tak tohle mne nijak zvlášť nezaujalo. Už jsem si mohl zvyknout, že je teď pomalu každá kniha bestseler, stejně si ale čas od času naběhnu. Nejvíc mi vadily ty dvě dějové linie - sice se v závěru spojí, stejně tam ale zůstávají díry na domýšlení - zkrátka a dobře, nesedlo mi to.
Ale je tam pěkná věta :
"Televize je slepé střevo společnosti, nepoužitelná součást systému, jehož jedinou funkcí je vypouštět ven sračky."

Jarka 55
31.03.2015

Velmi dobře napsano,už se těšíme na další dil.

kneslova
16.03.2015

Nevím co říci, za mě celkem nuda, průměrná nenáročná detektivka

Wolf Draven
14.03.2015

Skvělá severská detektivka :)

iva23
13.03.2015

Mě to nechytlo, ztráta času to není, ale nic převratného také ne. Další díly už číst nebudu.

amladar
23.02.2015

Dávám této knize 5 *. Jednak proto, že jsem žila v Dánsku a tato země mi přirostla k srdci, ale i proto, že hlavní hrdina je tak trochu dánský Harry Hole. Což je moje krevní skupina. Těším se na další pokračování a doporučuji. Kniha má dobrý nápad, spád a neodfláknutý konec.