Krvavý slunovrat

Krvavý slunovrat https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307910/bmid_krvavy-slunovrat-O5b-307910.jpg 4 51 8

Vraždy na Sandhamnu série

Pátý díl ze série kriminálních románů Vraždy na Sandhamnu. Mládež bujaře slaví Svátek letního slunovratu na Sandhamnu. Z davu se vypotácí mladá dívka. Přímo před očima policistů se bezvládně zhroutí na zem. Letní slunovrat se chystá oslavit i Nora Lindeová společně se svou novou láskou Jonasem a jeho dcerou Wilmou. Oslava se postupně mění v noční můru, když Wilma v noci beze stopy zmizí. Jejich snaha dovolat se jí na mobil je marná. Druhý den časně ráno je na pláži nalezeno mrtvé tělo. K případu je povolán Nořin přítel inspektor kriminální policie Thomas Andreasson. V průběhu vyšetřování poznává, že pravda je subjektivní pocit - každý podává průběh událostí po svém. Kdo se tu noc stal obětí a kdo vrahem?... celý text

Detektivky, krimi

Vydáno: , Víkend

I stundens hetta , 2012

zazvorka
26.11.2021 5 z 5

Zápletka tohoto dílu byla oproti minulým jednoduchá - dokonale ji jednou větou vystihl níže Kerberos. I tentokrát jsem však spokojená. Dala bych dnes čtyři a půl, ale mám pro tuhle sérii slabost, tak zaokrouhluji nahoru!

Šárka345
06.10.2021 5 z 5

Hezky psané, pěkně se to čte. Šéry jsou zřejmě moc pěkné místo, ale ne o slunovratu :0))))

konicekbily
10.03.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka seriálu Nora se tentokrát přímo nepodílí na vyšetřování, ale autorka jí svěřila úkol "opatrování klíčových svědků" v jejím domě. Kniha mne přinutila k úvahám o životě a problémech současné dospívající mládeže. Nemají to jednoduché!

Arsi
20.01.2019 3 z 5

Asi nejslabší ze série, ale dobrý.

alnahu
09.05.2018 3 z 5

Svátek letního slunovratu ,který oslavuje mládež alkoholem a drogami .samozřejmě na to jeden ze šestnáctiletých mladíků doplatí . Setkáme se zde opět s inspektorem Thomasem ,kterému se konečně narodí další dcera Elin, aby zaplnila prázdnotu po zemřelé Emmě. I v Nořině životě se objeví nový muž, ale jeho dcera tomuto vztahu není zrovna nakloněna ..Tentokrát nebyl příběh tak čtivý ,jako ostatní detektivky od této autorky.

Kerberos
10.07.2017 4 z 5

Drogy,alkohol ,dětičky z lepších rodin a rodiče co na ně nemají čas.Nebylo to špatné,ale Vivca už napsala lepší.

TeaPeter
23.09.2016 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha. Krásně se tam ukazuje, jaké strašné následky muže mít, pokud člověk zaslepený jedná na základě neúplných informací, které si ještě špatně vyloží. Autorčiny knihy zrají a jsou s každým dílem lepší.

knihomolka525
13.08.2016 3 z 5

tahle poslední (u mě) kniha od Sten je založená na nudných dialozích,zbytečném protahování příběhu.Sice námět je velmi aktuální :drogy a oslavy návratu slunovratu.Ale já mám ráda krimi kde děj plyne jakoby přirozeně ale tady mi přijde zbytečná násilná překombinovanost.Teda z mého pohledu.Jsou knihy které čtete se zájmem ale tahle k nim nepatří.A postavu Moniky budete mít ,jako já,chuť přetrhnout.O to se vsadím....

Viveca Sten
švédská, 1959