Krvavý rovník

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Západní Afrika. Rovníková Guinea, ostrov Bioko. Malý chlapec si půjčuje od místního kněze fotoaparát, aby si vyfotil velkého exotického ptáka... Americký prezident žádá svého bratrance Nicholase Martena, dřívějšího losangeleského policistu a dnes zahradního architekta v Manchesteru, aby jel na ostrov Bioko prověřit některá podezření, která má od blízké osoby. Zdálo se to jako báječná placená dovolená, než ho po setkání s místním knězem začne na život a na smrt pronásledovat místní armáda. Kněz mu totiž ukázal fotografie. Fotografie velkého exotického ptáka- vojenské helikoptéry, která dodávala zbraně místním rebelům. Na fotografiích jsou i jasně rozeznatelné tváře těch, co zbraně předávají. Jedná se o zaměstnance místní pobočky americké ropné společnosti a jejich ochranky, která je zároveň dceřinou firmou Hadrianu. Ten se stará o bezpečí amerických zájmů v Iráku a je placen z daní amerických poplatníků. Brzy je evidentní, že by fotografie vyvolaly mezinárodní skandál, protože jasně poukazují na rozdmýchávání občanské války v rovníkové Africe. Spouští se hon na Martena a jemu je jasné, že bude muset fotografie nalézt jako první. Ale kde? Kněze zabila armáda, tak se vydává do Berlína za jeho bratrem. Ten je záhy také zavražděn, a tak ho musí vést intuice. Jsou mu v patách lidé z ropné společnosti, její ochranky, CIA, německé policie i ruské špionáže... Ale Marten ví, že musí očistit svou zemi od případného nařčení z vyvolání nepokojů a dodání zbraní. A také chce prokázat službu svému bratranci a příteli. A proč to všechno? Kvůli penězům; nedávno se na guinejském území objevila velká ložiska ropy a každý by ji chtěl získat pro sebe......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78177/krvavy-rovnik-78177.jpg 3.45
Žánr:
Literatura světová

Vydáno: , Plejáda
Originální název:

the Hadrian Memorandum, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Krvavý rovník

trudoš
30.03.2017

Román plný rozporů. Má to výborný rozjezd, který hned zkraje zatáhne do rychle gradujícího děje. Jenže o chvíli později už Allan R. Folsom propadá nekázni a zvolňuje do vycházkového tempa, takže zbytek čtyřsetstránkového thrilleru by šel shrnout do několika málo odstavců. Podobné je to s charakterem zápletky, jež pracuje s poměrně chytrou politickou konspirací, aby byla občas proložena nesrozumitelnými zvraty, které se autor snaží uhrát jako zásahy nevypočitatelné náhody. Tuhle nesourodost pak završují scény nekompromisního násilí (sehr gut), páchané nesmyslně vyumělkovanými figurami (katastrophe). Už jen hlavní hrdina, bývalý losangeleský policista, nyní zahradní architekt (a navíc bratranec prezidenta USA), mi dával svou autentičností vážně dost zabrat.
Přitom základ opravdu špatný není, jen je pohřbený pod tunou nudné vaty, otřepaných frází a nepochopitelných skutků. Proškrtat na třetinu a mohla z toho být povedená jízda. Takhle je to za mě - s odřenýma ušima - pouze lepší průměr.

dubik30
01.03.2017

Kniha ctiva, aj ked necitam takyto zaner,ale citala sa jednym dychom. Vrelo odporucam


ferda
10.04.2013

Komu se líbí špionážní a hlavně akční děj, přijde si na své. Těžko zde najít místo. kde se nic neděje. Ke konci je to trochu zamotané a řekl bych až nemožné, ale v těchto knihách je možné všechno a taky kdo ví, jak to funguje v reálném světě.