Krvavý básnik Nero

Krvavý básnik Nero https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434240/bmid_krvavy-basnik-nero-dxn-434240.jpeg 4 41 8

„Peniaz vstrčila mŕtvemu do úst, pod jazyk, aby ho Charon, prevozník podsvetia, previezol po vode, ktorá prináša zabudnutie a odplaví vzrušenia a kŕče, ktoré nás tu, hore, mučia, a potom nás urobí rovnými všetkým.“ Klasika zo Zlatého fondu SME. Digitalizovaná podoba publikace: Dezső Kosztolányi. Krvavý básnik Nero. Nakladateľstvo „Bibliotheka“. Bratislava 1935. 227 s. Alžbeta Göllnerová preložila.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: ekniha , Petit Press

Nero, a véres kolto , 1939

rumund
28.02.2024 3 z 5

Mnoho jsem o této staré knihy o císaři Nerovi neočekával, ale musím uznat, že docela to šlo. A vážně byl Nero dost krvavý ...

Etilik585585
07.08.2023 4 z 5

Dobře napsaná kniha, která přestože nemá mnoho stran je naplněna vcelku zajímavým a vcelku strhujícím dějem. Dokáže si udržet čtenářovu pozornost od začátku až do konce. .Myslím ,že velmi dobře a nenásilně , tedy aniž by se čtenář při čtení začal nudit , jsou v knize vykresleny psychologické profily jejích postav. Určitě doporučuji k přečtení.
Možná bych upozornil na doslov , který je podle mne zcela jistě poplatný své době, a proto by se v dnešní době bez něj kniha asi obešla , nicméně toto ponechám na úvaze každého čtenáře který bude knihu číst.

Pavelpi
06.04.2020 4 z 5

Historický román o císaři,který vládl zpočátku velmi rozumně,ale pak u něho propukla nemoc a on se stal ještě horší než všichni jeho předchůdci a dovedl to tam,kam to dovedl.Ve svém světě si představoval,že je největší umělec v Římě (podobně jako jeho smutně proslulý strýc Caligula).Nakonec spáchal sebevraždu,protože nemohl unést,že není oblíbený.

adelinka
30.08.2018 4 z 5

Neviem kde nastala chyba.....veď u Nera sa v mladosti neprejavovali takéto úchylky. Či? A ešte k tomu mal pri sebe takého filozofa ako bol Seneca. Aj ten sa sám divil, kde sa berie v cisárovi taká krutosť. Nero nechcel byť cisár, chcel vynikať v umení.....neúspešne.....

Thevar
10.08.2017 4 z 5

Poutavý historický román, který potěší každého, kdo má v oblibě historický Řím. Psychologie postav je zvládnuta na výbornou, jen u Seneky mi pár věcí nesedělo, ale kdo ví, jak to tenkrát bylo doopravdy. Kniha často vybízí čtenáře k zamyšlení.

tomalakis
24.02.2017 5 z 5

Když vidím komentáře, tak mi to nedá: Dámy a pánové, prosím pěkně, tohle je beletrie, nikoli literatura faktu!

igor6519
09.09.2016 4 z 5

Nejde o klasický životopis, skôr o akúsi "sondu" do vnútorného života. Nero je tu hlavne nepochopeným podpriemerným umelcom, pre ktorého je jeho úspech dôležitejší ako cisárstvo.

Dexter
20.12.2011 2 z 5

Zajímavá kniha o životě císaře Nera. Můžeme se seznámit hlouběji s děním římské doby a také s psychickými problémy, které udělali z Nera krvavého císaře. V knize se objevuje i detailně Seneca jako poradce v začátcích tohoto mladého císaře.
Moje hodnocení: 40 %