Krvavé příběhy z hradů a zámků

Krvavé příběhy z hradů a zámků https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307896/bmid_krvave-pribehy-z-hradu-a-zamku-gnl-307896.jpg 3 57 23

Mnohé z českých a moravských hradů a zámků jsou spojeny s notně krvavými historiemi. Například na snad neproslulejším z nich, na Karlštejně, byli přímo na zasedání královské rady zavražděni čtyři rádci krále Václava IV. Zámek Český Krumlov se zase stal svědkem hrůzně krvavé masopustní noci. Pod Hlubokou přišel o hlavu pyšný předák Vítkovců Záviš z Falkenštejna a v lesích kolem Buchlova byl zase zákeřně přepaden a pobodán sám hradní pán Jindřich Prakšický ze Zástřizl. Knížka Krvavé příběhy z hradů a zámků je možná trochu drastickým průvodcem po někdejších panských sídlech, za to však dává zajímavě a poutavě nahlédnout do české minulosti. Vedle událostí, které se opravdu staly, nabízí i krvavé a hrůzostrašné pověsti, které jsou s četnými hrady a zámky spojovány. Pokud můžeme radit, neotvírejte knihu před usnutím. Mohly by se vám pak zdát dosti ošklivé sny.... celý text

M.C.SMITH
M.C.SMITH
19.11.2022 4 z 5

Tahle publikace ani nenadchne a ani neurazí. Mám ji z levných knih a bohužel, je tam dost gramatických chyb, ale příběhy byly zajímavé a člověk je zase o něco chytřejší.

pepa4081
pepa4081
05.03.2022 3 z 5

Neurazilo – nenadchlo. Sbírka pověstí z našich hradů a zámků. Slabší oddechovka.
Uspokojivé.

Val
Val
14.11.2021 4 z 5

Ať už nikdy neprokázané legendy , či tvrdá podložená realita , mě tohle prostě baví .
Ač jsem i po večerním čtení usnula bez problémů , některé krvavé určitě jsou .
Pro milovníky našich hradů a zámků a historie vůbec, ideální odpočinkové čtení ...

Uma
Uma
01.12.2020 3 z 5

Zezačátku to byla strašně fajn kniha, ale postupem času jsem se musela dokopávat k tomu, abych přečetla aspoň jeden příběh.

666Jitka
666Jitka
17.06.2020 4 z 5

Kniha nás seznámí s pověstmi a událostmi, které se odehrály na vybraných 36 hradech, tvrzích a zámcích Čech a Moravy. Příběhy a vyprávění jsou doplněná o historická fakta vztahující se k jednotlivým usedlostem a také k lidem, o kterých legendy pojednávají.

veronika1998
veronika1998
15.06.2020 3 z 5

Autora mám ráda, takže nad koupí jsem neuvažovala. Bohužel, mě knížka zklamala. První polovinu knihy jsem četla s chutí, ale postupně jsem se musela ke čtení vůbec dokopat. Nakonec jsem ji dočetla.

p.pavlina
p.pavlina
19.05.2020 3 z 5

Podle názvu jsem od knihy čekala více, ale zklamalo mě to. Nakonec to skončilo tak, že jsem si našla jen hrady a zámky, které mě zajímají a zbytek jsem nečetla. Bohužel.

Ronnie68
Ronnie68
25.02.2020 5 z 5

pro mě jako milovníka historie, tato kniha nejen zaujala svým názvem, ale i zajímavou obálkou. Mám ráda historii, a proto jsem si ji koupila a ihned přečetla ... za mě je to moc zajímavé čtení ...

ArwenAragorn
ArwenAragorn
25.09.2019 3 z 5

Kniha má název trochu zavádějící - o vyloženě krvavé příběhy se nejedná. Některé jsem znala a osvěžila si je, jiné byly pro mě málo známé. Pro zájemce o historii vhodný doplněk ke čtení.

Atanone
Atanone
24.08.2019 4 z 5

Nedejte na závěr anotace ☺ stejně jako na trochu matoucí název, který ale určitě pomohl prodejnosti .
Kniha zkratkovitě zmiňuje kousky historie 18 hradů. Je čtivá a usnete po ní jak mimino.

Makec
Makec
22.01.2019 3 z 5

Příběhy, které se zakládaly na pravdě a historii samotné, jsou v této knize lepší než ty, které jsou víceméně smyšlené staletími, pověrami atd. Kniha je čtivá a dozajista neurazí zájemce o historii.

raidmnoid
raidmnoid
02.01.2019 3 z 5

Zajímavé nahlédnutí do naší historie.

nikolet
nikolet
20.08.2018 3 z 5

Čekala jsem od toho víc než jen převyprávění událostí z hodin dějepisu. Krvavých příběhů je tam pomálu. Některé příběhy se mi líbili, jiné tam být nemuseli a byli naprosto zbytečné(Bouzov, Pražský hrad), jiné mi chyběli.

Zdenda20
Zdenda20
04.06.2018 3 z 5

Podle mého názoru to krvavé příběhy nejsou, ale zajímavé dost. Fajn kniha.

PetiJelinkova
PetiJelinkova
14.03.2018 3 z 5

Těšila jsem se, že si přečtu krvavé příběhy jak už název naznačuje, ale místo toho mi to přišlo jako učebnice dějepisu. Za mě jen tři hvězdičky . . .

Zmitko.m
Zmitko.m
26.02.2018 4 z 5

Velmi zajímavé čtení..Je příjemné se dozvědět o mnoha pověstech, které se váží k našim některým hradům a zámkům...Rád po památkách cestuji, takže pro mne určitě rozršíření povědomí o těchto památkách :-)

Adelajda_4
Adelajda_4
22.09.2017 3 z 5

Co na to říct... jako dítěti se mi to líbilo, teď tyto pseudohistoriké knihy nemůžu ani vidět.

medvídě
medvídě
16.09.2017 4 z 5

Zajímavě sepsané, mnohdy pro mě neznámé, pověsti a historická fakta z hradů a zámků. I když je zde varování, před zlými sny - v mém případě nehrozí - už jsem četla silnější příběhy.

Ubírám jednu hvězdičku z toho důvodu, že jsem zde narazila na chyby a nebo věty, které se mi zdály neúplné, jako kdyby je někdo načal, ale zapomněl dokončit, nebo snad umazal, ale neupravil.

Jinak knihu doporučuji k přečtení, dozvíte se mnoho i o historii samotných sídel.

pichova.veru
pichova.veru
09.09.2017 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, pouze některé části.

Makoves
Makoves
17.07.2017 5 z 5

Velmi pěkné čtení. Zajímavé podání historie.