Krvavé jahody

Krvavé jahody https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/352497/bmid_krvave-jahody-3zE-352497.jpg 4 1345 359

Autentický příběh Češky zavlečené do sovětských gulagů. Skutečný, sotva uvěřitelný osud Věry Sosnarové, která byla po druhé světové válce odvlečena z Československa a prožila 19 krutých let v sovětských vězeních a gulazích. Nakonec se jí podařilo vrátit se zpět do vlasti, kde se začlenila do normálního života.

Rolada88
06.02.2020 2 z 5

Krvavé jahody se četli dobře a osobně pro mě bylo dobře že to bylo od nás z Československa . Začátek měl šťávu a postupně to nějak upadalo až byla chvílemi řekl bych nuda . Knihu sem četl i přesto že příběh je s největší pravděpodobností vymyšlený co se týká paní Věry sosnarove aspoň tedy co tvrdí určitý svědci a historici tak nevím už kvůli tomu to nedávám moc vysoké hodnocení četl jsem to už s vědomím že je to výmysl a čirá fantasie v románu ale jak sem psal kniha se dala číst

sassenkka
31.01.2020 3 z 5

Musím přiznat, že jsem četla na podobné téma několik knih, které mě vtáhly ještě mnohem více. Čím to? Silné pasáže střídaly části, kdy vyprávění bylo dost nezáživné a malinko jsem se nudila. Ale jako celek ano, dobré, knížku si budu pamatovat. Tyto události jsou hrozné, strašné, a číst by to měl každý.

MiriamF.
29.01.2020 5 z 5

Na tuto knihu plnou hrůz, bezmoci, bezpráví - nikdy nezapomenu. Přečteno jedním dechem. Jediné "pozitivum" z celé knihy vidím v tom, že jako sestry nebyly rozděleny a toto utrpení přežily společně.

letadlosknihou
09.01.2020 5 z 5

Dávám sice plný počet hvězd, ale kniha je povětšinou hodně děsivá. Nechápu, jak může jeden člověk přežít tolik hrůz a nezbláznit se z toho. Tohle by měla být povinná četba pro všechny nespokojence. A pro ty co tvrdí, že za komunistů bylo líp.

novina
08.11.2019 4 z 5

Osud dívky násilím odvezené do gulagu na Sibiř jenom proto, že jejich matka před lety prchla z Ruska. Nepředstavitelné hrůzy a utrpení vydržela téměř 20 let, teprve tehdy se spolu se sestrou mohly vrátit do Čech.

lucievachovaxx
06.11.2019 5 z 5

Tato kniha mě jenom udivovala, když se stala nějaká "pohroma", tak jsem nečekala, že se může stát ještě něco horšího. Brala mi dech, dojímala mě..

danielavachova
27.10.2019

Kniha ve mě zanechala hluboké stopy,co člověk všechno dokáže vydržet,přečetla i má 17 letá dcera. Ale po čase jsem se dočetla,že ne všechno je pravda,nemyslím tím,že by se ty hrůzy neděly,to vůbec nezpochybňuji,ale že některé skutečnosti si autorka přidala z vyprávění jinÿch. Tak nevím jak mám knihu hodnotit,jsem z toho nerozhodná,proto nebudu dávat hvězdičky.

Janadvorackova
19.10.2019 5 z 5

"Na světě je tolik krásných lidí a nikdo o nich neví."
Jedna z myšlenek hlavní hrdinky ve chvíli, kdy jí zrovna nebylo nejlépe, což bylo často.
Obyčejná věta zapůsobí, pokud k ní máte co říct i vy. Vztahovačnost v tomhle kontextu rozesmutní ještě víc, protože desítky takových lidí potkáváte denně, stovky třeba zprostředkovaně znáte, o tisících jste se učili a ještě víc nepoznali.
Můj problém je v tom, že si tyhle myšlenky "hrozně beru." Akorát to nepovažuji za problém v negativním slova smyslu.

Na mě příběh zapůsobil. Audio čte paní Hana Maciuchová. A čte ho tak sugestivně, až jsem měla dojem, že jí některé pasáže nešly číst bez pohnutek. Stejně špatně se poslouchaly. A obsah - to byla třetí facka. Pořád říkám, že audio knihy jsou jakousi nadstavbou, pokud obsahují silné příběhy.
A jestli se to stalo, nestalo, přesně takhle, je jedno. Podobné věci se děly a tohle je dobře napsaná kniha.

Manifest blech
10.10.2019 4 z 5

Šílené. Velká poklona vší té neutuchající víře, díky které byla paní Věra schopna vše zvládnout a také díky své sestře Nadě.

zbožňuju_knihy
21.09.2019 3 z 5

Prave jsem docetla knihu a nechavam ji vstrebat. Davam 3*, nesedl mi sloh, vadily mi chyby v textu. Bohuzel nevim proc, ale hruzy, kt pani Vera zazila, se mne nedotkly. Zaujal mne zacatek knihy a pak to slo dolu. Obavam se, ze je to zpracovanim a urcite i kauzou pravda/nepravda. Jsem toho nazoru, ze se hruzy z valky a z dob komunismu maji pretrasat a zustat v povedomi. Nechci nikomu ublizit, ale z teto knihy mam pocit, ze byl pouzit a sepsan vsechen dostupny material za ucelem zisku a tomu nehovim..

Vesina
18.09.2019 4 z 5

Domněnky, jestli byla kniha napsaná podle pravdy nebo ne, mě vůbec nezajímaly. Prostě jsem si ji chtěla přečíst a přečetla .... prakticky jedním dechem. Velice silný příběh !!

lenkaabooks
13.09.2019 4 z 5

Příběh dvou sester Věry a Nadi, které dlouhých devatenáct let prožily v hrůzách pracovního tábora, v dole, ve slévárně, prostě kam je zrovna odsunuli a to v SSSR, po válce. Kniha je psána úsporně, bez emocí a přesto si říkáte - jak to mohly přežít. Poslechla jsem si i vyprávění paní Sosnarové na YouTube, na jedné z besed. Prý se její prožitky zpochybňují, nevím, nesoudím.

Karcoolka2210
10.09.2019 5 z 5

Hrôzy 2.svetovej vojny sú mi dosť známe, hrôzy gulagov až tak nie a preto bola táto kniha pre mňa veľmi zaujímavá. To, čo dokázali ľudia ako pani Věra Sosnanarová a jej sestra prežiť je až neuveriteľné. A to akého zla sú ľudia schopní je nepochopiteľné :( Odporúčam prečítať!

Josh
02.09.2019 4 z 5

Krvavé jahody, už jen ten název je děsivý:o( Co teprve životní reálný příběh Češky, která zažila sovětský gulag, navíc od dětství a z naprosto absurdního důvodu...

Neuvěřitelné, jak měli Rusáci vše "obšláplé" dlouho před 2SV. Neuvěřitelné co se mohlo v naší zemi dít. Co ještě o své historii nevíme.... Co ještě se může dít, děje....? Měli bychom si dobře rozmyslet kdo bude "partner" nejen v osobním životě, ale i ve veřejném životě, při volbách, protože tohle se dělo díky politice!!! Dokud to můžeme ovlivnit.

Příběh je dech-beroucí, obsahem i stylem. Tato statečná autorka, žena stále žije a hovoří nejen s mladou generací o gulagu a boji o život.... Děkuji a obdivuji!

cornetka
01.09.2019 5 z 5

Příběh Věry Sosnarové, která byla nucena se svou rodinou odejít do Sovětského svazu, kde tvrdě pracovala (v lese, v dole, ve slévárně, na pile) nechce zažít nikdo. Naopak dobrý konec, jak je uvedeno v knize, jí pravděpodobně přejí všichni. Otázkou však je, zda všechny uváděné situace jsou opravdu pravdivé či nikoliv, jak bylo nedávno zpochybněno v tisku. I přes tyto pochybnosti dávám maximální hodnocení.

soukroma
19.08.2019 3 z 5

Knihu jsem vzala do ruky jen a pouze kvůli tomu humbuku. Autora mám vcelku ráda, ale děsivé příběhy z nedávné historie, válečných a jiných zajateckých/pracovních táborů, s nimiž se roztrhl pytel, rozhodně nevyhledávám. Příběh byl vyprávěn úsporně a civilně, bez velkých gest a emocí, hrůzy byly očekávané, jen to prodlužování utrpení potenciálně donekonečna bylo jaksi děsivě navíc. Kdo to přežil v relativním zdraví fyzickém a duševním, už naplno vyhrál ruletu s osudem (dostal prostě lépe rozdané karty ;-). A pokud někdo svévolně přiživil vzpomínky nebo se přiživil na vzpomínkách jiných, ten to zaplatí v budoucnu. Upřímně tedy nevím, proč takový humbuk.

Knihomol3301
16.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle, ať už kvůli jejímu velmi zajímavému, děsivému a srdcervoucímu obsahu, ale i kvůli vyjádření svého názoru. Její příběh je až neskutečný, ale tohle vše se opravdu dělo. Je těžké si to vůbec představit, ale tahle žena je silný člověk a vše co v životě zažila, by zvládl málo kdo. A proto absolutně nechápu lidi, kteří tomu nevěří. Zjistila jsem to teprve nedávno a dost mě to dostalo a to jsem pouhý čtenář. Tato paní musela celý život snášet hrůzy, kteří ji lidé dělali a my aby jsme byli vděční, že se s námi o to vůbec podělí a my tomu můžeme porozumět, tak to spoustu lidí popírá? Jako promiňte, ale byla jsem před několika měsíci na její přednášce a jestli opravdu lže, tak by měla dostat za její herecký výkon Oscara. Když vám to vypráví živě a vy vidíte utrpení v její tváři, jak je těžké pro ni o tom mluvit. A pak se najde 1 s prominutím naprostý vůl, celé to popře a řada lidí se toho chytí. Upřímně doufám, že se k ní moc těchhle informací nedostává.

TGM
30.07.2019 5 z 5

Nemám důvod nevěřit, že paní Sosnarová gulag přežila. Byla jsem na její přednášce a ani stopa po lži. Chápu, že se lidem nechce věřit takové hrůzy. Já mám tuto knihu velmi ráda, vždy si pak vážím svého nynějšího života.

jitka7655
25.07.2019 2 z 5

Vzhledem k dění kolem pravdivosti/nepravdivosti nehodnotím obsah. Dle mého ale čistě literárně existuje mnoho lepších knih. Je to silný příběh, bez ohledu na to, zda se odehrál nebo ne, ale zpracování mu škodí.

mystar
22.07.2019 4 z 5

Pro me osobne neni dulezity, jestli to co popisuje pani Sosnarova vse skutecne prozila nebo ne. Dulezity je jen to, ze opravdu k takovym hruzam dochazelo - at uz za A. Hitlera ci Stalina. Pribeh byl silny, sokujici a emotivni.