Magie krve

Magie krve https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146746/bmid_krvave-deniky-magie-krve-aXH-146746.jpg 4 179 32

Krvavé deníky série

Ze středoškolačky Silly se stala po smrti rodičů samotářka a místní podivín. Nick je naopak oblíbený a sebevědomý chlapec, který si však kvůli své minulosti drží od lidí odstup. Oba cítí, že je váže zvláštní pouto - a brzy se ukáže, že mají společnou schopnost provozovat kouzla, která se provádějí pomocí krve. Nick, Silla a její starší bratr Reese experimentují s magií, ale brzy zjišťují, že v ospalém prérijním městečku na ně číhá někdo, kdo v magii krve hledá moc a nesmrtelnost a jehož osud se proplétá historií jejich rodin už dlouhé desítky let...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Blood Magic , 2011

sarekaslukova
04.10.2014 4 z 5

Hezky jednoduchý děj, který se místy často opakoval. Ale někdy je dobré si přečíst i takovou knížku jejíž děj se Vám za chvíli smísí s nějakou jinou, která má prakticky stejný děj jako tato a jako další jí podobné. Ale byla čtivě napsaná a líbilo se mi jak je to jak z pohledu Sil tak z pohledu Nicka. Takový druh psaní mám ráda. Určitě si přečtu i druhý díl a doufám, že bude taky takhle jednoduchý, že konec budu vědět už po pár stránkách knížky. Nevím jestli mám dát 3* nebo 4*, ale asi dám 4* protože se mi to líbilo i přes ten trochu více zdramatizovaný závěr ;)

minimonisek
26.09.2014 2 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla už dlouho přečíst, zaujala mě obálkou. Když jsem ji konečně sehnala, tak jsem se do ní nějak nemohla začíst. Druhý díl si nejspíš nepřečtu.

Lenka.Vílka
28.06.2014 2 z 5

Takhle jsem se uz dlouho nebavila...chtelo se mi smat od zacatku do konce...tohle asi nebyl umysl autorky, co?...mam rada naivni pribehy, pokud jsou dobre napsane, coz tohle bylo, ale...brr, takova nuda...jediny moment dojeti nastal v moment, kdy umrel velkej braska (jeho jmeno si bohuzel nevybavuju)...jediny moment, kdy to se mnou pohnulo...dalsi dil si neprectu, coz me mrzi, protoze jsem si myslela, ze by kniha pro me mohla byt zajimava...nebyla...ale nastesti me to zase tolik netrapilo...

Katie46
07.06.2014 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu něco jiného ale přesto se četla velice dobře.
Byla více tragická ale s postavami se člověk z žije stejně rychle.

muchomurka
05.05.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Hlavní postavy jsem si zamilovala hned, byly mi sympatické. Líbil se mi příběh, to, jak do sebe krásně zapadly všechny roviny příběhu, jak Silla postupně obejvaovala minulost své rodiny. Jen konec byl trochu rychlý, na to jak autorka celou dobu budovala zápletku, ale proč ne? Lepší než ukecaný, roztahaný nebo vyčpělý.
Jsem moc zvědavá na pokračování, doufám, že bude minimálně tak dobré, jako první díl.

Arianne
27.04.2014 4 z 5

Moc hezky vykreslený příběh o tom, jak může být objevování vlastních kořenů strastiplné a poznamenané mnohou bolestí. Čte se to úplně samo, situace přirozeně vyplývají, střídání vypravěčů nám ještě víc oživuje příběh, který by jinak působil ploše a zmateně. Sfoukla jsem to za dva dny a ještě u toho zvládla pracovat.

NikinkaFantasy
18.04.2014 3 z 5

Mě to prostě nebavilo. Knihu jsem si koupila naprosto impulzivně a bez dostatku času a už to nikdy neudělám! Dočetla jsem jí opravdu jen z povinnosti a začala jsem počítat kolik stránek mi zbývá. Jediné co mi přišlo zajímavý byly deníky Josephin a později i Philipa. Chtěla bych se dozvědět, co se stalo s Diákonem. Nicméně mě krvavá magie zaujala a samo sebou, že si koupím i 2. díl. Nick mě ze začátku celkem bavil, ale pak se z něj stal totální hlupák. Silla... pro mě byla divná. Jejich přátelé mě taky moc nebavili. Nakonec mě Lilith (Mary) pořádně pobavila svým nápadem napsat o tom, co se Sille a Nickovi stalo. No... prostě to bylo slabé.

moonchild
27.02.2014 5 z 5

Vynikající kniha.Ze začátku jsem nevěděla co mám od ní čekat,ale následně mě tak pohltila,že jsem jí za necelý týden přečetla a těšila jsem se na pokračování.

KriKri
06.11.2013 4 z 5

Docela příjemné změna po všech těch upírech a andělech.

lukyli154
27.08.2013 4 z 5

Mně se to líbilo. Je to netradiční. Opravdu je to další fantasy a napsat něco odlišného je těžké, ale myslím, že se to autorce podařilo, protože v některých ohledech je to odlišné než jiné knihy. Tématika krve je sice místy až nechutná, ale ten nápad je dobrý a dá se z něj dost vytěžit. Ani hrdinové nejsou tak typičtí a v některých momentech víte, že takhle by asi reagovali v reálném světě. Jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat dál. Snad to bude mít logiku a nebude to postrádat nápad.

Safienka
13.06.2013 4 z 5

Napsat v této době dílo, které by zaujalo, bylo maličko odlišné a čtivé, je umění. Přehršle knih s podobným tématem je na pultech knihkupectví nespočet. I proto jsem váhala, jestli se pouštět do Magie krve, která vyšla letos pod Knižním klubem.
Kniha, která je věnována všem fanouškům teenegerovských fantasy, s prvky tajemna a kouzel. Pokud čekáte oddychovku, budete možná trochu překvapeni. Čeká na Vás dílo, které je čtivé, napínavé a správně zamotané. Téma knihy je zasazeno převážně do prostředí studeného hřbitova. Autorce se podařilo vyloudit dojem, že se bude dít něco, co se reálně neděje. Máte tak pocit, že hlavní hrdiny neustále někdo sleduje nebo na ně čeká v tmavém koutu. Nikdo nemůže vědět, zda je přítel opravdu přítelem. Autorka nám tak dává možnost zapojit více vlastní představivosti.
Magie krve představuje dva hlavní hrdiny – Nicholase a Drusillu. Chlapce a dívku, kteří studují na střední škole a oba jsou svým způsobem zvláštní. Pojí je nejen jejich tělesná přitažlivost, ale taktéž i ta magická, která je závislá na dobrém úsudku a spoustě krve.
Pojetí knihy nám dovoluje sledovat celý příběh ze tří pohledů. Vidíme tak názor mladé dvojice, ale zároveň i pročítáme deník jisté Josephine, nenasytné čarodějnice, která je zlomyslná a už těch nějakých x let na světě.

Do děje se začítáme v době, kdy se stane morbidní vražda. Rodiče Drusilly a Reese jsou mrtvi a okolí se s tím snaží sžít a dvoum sirotkům pomoci. Přestože vražda vypadá jako jasné pomatení smyslů, tak Silla ví své. Díky kouzelné knize, kterou jí otec zanechal, začíná zkoušet spoustu zajímavých kouzel a objevovat svět magie.
Celkově na mě kniha zapůsobila kladně. Jediné, co mě zamrzelo je to, že to není pouhý jeden příběh v jedné knize, ale že se to bude pravděpodobně táhnout v dalších dílech.

Knihoholka:'33
20.04.2013

Z toho popisku mi to přijde trochu podobné, jako 'Tajný Kruh'.:) Ale určitě si jí přečtu.:D

pro děti americká literatura pro mládež

Tessa Gratton
americká