Krvavý lístek

Krvavý lístek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426101/bmid_krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4 296 85

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bloodleaf , 2019

lena.o.knihach
15.04.2020 4 z 5

Mezi všemi young adult knihami tahle vyniká svou fantasy stránkou. Díky Krvavému lístku jsem si uvědomila, jak moc samotný žánr fantasy zbožňuju a měla bych ho zase začít víc číst. Tady šlo totiž především o magii, která navíc dávala smysl. Do knihy jsem se začetla hned od první strany, ale mnohem víc se to rozjelo až v druhé části. A upřímně mi nejdřív vůbec nedocházelo, že čtu retelling o princezně husopasce.

V jednu chvíli jsem autorku proklínala, protože mi málem ukápla slzička. Ale to se vám zřejmě nestane, jen já jsem totiž taková citlivka. Pokud máte plné zuby těch běžných a ničím nezajímavých příběhů, rozhodně byste měli dát Krvavému lístku šanci.

Deia
14.04.2020 4 z 5

Kniha je naozaj čtivá. Aurélia nie je hrdinka ktorej všetko ide podľa plánu. Naopak, väčšinou podľa plánu nič nešlo. Niekoľko krát som bola zvratmi v deji dosť prekvapená, niektoré som naozaj nečakala a občas bol dej vážne pochmúrny. Tiež samotná mágia a mytológia okolo nej bola dobre prepracovaná - jednotlivé druhy mágie, jej zdroje, história... Väčšina postáv je zaujímavá, ocenila som, že romantika nehrala hlavnú rolu. Čo mi trochu vadilo, je to, že občas mi postavy (a ich správanie) prišli veľmi ľahko ovplyvniteľné.
Kniha sa mi čítala dobre, oceňujem, že napriek tomu, že je to séria, je prvá časť relatívne ukončená. Na druhú časť sa teším, aj keď, podľa toho ako dlho písala autorka túto časť, asi tak skoro nebude.

michaela_books
10.04.2020 3 z 5

Tato kniha vypráví příběh o princezně Aurélii, která musí opustit své království kvůli své magii, a při své tajuplné cestě se zdokonaluje v kouzlení a čelí krutému nebezpečí. Její cesta ji zavede do sousední země, kde potká Zayna a další přátelé a společně budou chtít zachránit celou Achlevu. Najdete tu napětí, krvavou magii, lásku a tajuplné nebezpečí.

Příběh je čtivý, i když mě tady ta magie přišla méně propracovaná, tak naopak bylo zajímavé, jak hlavní hrdinka viděla a komunikovala s duchy. Je tady menší romantická linka, která je tak akorát a oblíbila jsem si tady novou skvělou postavu. Překvapila mě i celá myšlenka Krvavého lístku a jeho význam. Závěrečný boj byl možná malinko přibarvený, ale i tak se mi kniha velmi líbila a užila jsem si ji. Určitě existují i lepší fantasy, ale nemůžu říct, že by kniha byla špatná, naopak mě velmi mile překvapila a toho si cením! Rozhodně si další díl nenechám ujít.

barbb8k
10.04.2020 4 z 5

Vím že to teď píšu všude, ale tato kniha je protože dokonalá. Chytla mě od úplného začátku a nedokázala jsme se od knijy odtrhnout.
Děj je určitě velmi originální, protože tady hlavní hrdinka není neporazitelná, ale přesto je velmi silná.
Asi třikrát během knihy se mi do očí dostaly slzy, v hlavě jsem úplné prázdno a asi po třiceti sekundách se ozvalo COŽE?!?! Myslela jsem si, že jsem tu část nějak špatně přečetla, ale nakonec jsem zjistila, že je to pravda.
Několikrát jsme chtěla přestat knihu číst, protože jsem to vůbec nezvládala psychicky a bylo to se mnou strašné.

sebemi
31.03.2020 3 z 5

Kniha se dobře čte, děj odsýpá, ale něco tomu prostě chybělo. Asi už jsem rozmlsaná z jiných propracovaných fantasy, ale prostě hlavní hrdinka se dostane hned na další stránce do jiného království?? A hned umí složitá kouzla? A tak bych mohla pokračovat dál, chybí mi tam nějaký vývoj a na konci vše tak uspěchané. Hlavní hrdinové mě neoslovili, jediné plus za Kate. A docela koukám na tak vysoké hodnocení tady :D

Karin_Kim55
31.03.2020 3 z 5

No, tak teď mám úplně vygumováno... (Ale pokusím se něco sesmolit.)
Knížku jsem četla opravdu hodně dlouho, nějak mi asi v tuhle chvíli nesedla.
Nedivím se, jak se hodně chválí zdejší mytologie. Zdejší magie se mi taky líbila.

Většina věcí vám už během čtení dojde, a musím přiznat, že mi to dost vadilo. Ale konec to naštěstí zachránil. Na konci jsem na to úplně zapomněla a neudržela jsem slzy.
Řekla bych že je to spíše pro mladší dívky (nevím jak pro chlapce, ale rozhodně mladší teenager :D ) už jen kvůli zdejší romantice, která mě moc nevyhovovala.
Rozhodně se nedivím, proč má knížka takové hodnocení, jaké má.
I když je knížka první díl ze série, konec vůbec není otevřený, takže je možné to číst i jako jednorázovku. Já osobně další díl pravděpodobně číst asi ani nebudu.

Formiska
30.03.2020 5 z 5

Pecka!

Kyta
28.03.2020 4 z 5

Může obsahovat spoilery!

Krvavý lístek mě nalákal svou obálkou a hlavně tím, že jsem na něj všude viděla reklamy, tudíž se mu v podstatě nedalo vyhnout.

Kniha nebyla vůbec špatná, ale nebyla jsem z ní tak nadšená, jak jsem očekávala. Celkově mi to přišlo takové plytké; postavy nebyly propracované - princezna Aurélie či Zan, na jejichž charakterech by měl celý příběh být vystaven, mi vůbec nepřirostly k srdci. Nějak mi bylo jedno, co se s nimi stane a takový dojem by ve mně skvělá kniha určitě nevyvolala. Zaujal mě nápad, že hlavní hrdinka vidí duchy a dostává vize.

Čtení knihy mě ze začátku tolik nebavilo, nic mě nenutilo ve čtení pokračovat. Chyběla mi tam nějaká energie. Bavila mě hlavně ta poslední třetina, kde nechyběla pořádná dávka napětí, vyvrcholení romantické linky (která v příběhu hrála tedy jen okrajovou roli) a spád. Co autorce musím pochválit, je propracovanost historie, na kterém je celý příběh postaven. Autorka postupně odkrývala různá tajemství a další zápletky až do velkého finále, kdy nám vše vysvětlila. Tato gradace se mi líbila. Bylo tam několik momentů, kdy mě autorka velmi překvapila různými odhaleními apod.

Přišlo mi, že autorka nezabíhala do velkých detailů, nebylo tam moc popisů a jazyk nebyl vůbec náročný. Mně osobně tam chyběly různé metafory a hrátky s jazykem, možná proto mi to přišlo takové plytké. Méně náročnému čtenáři to může vyhovovat, ale pro mě to bylo bohužel málo.

Zaujal mě nápad s krvavým lístkem jakožto jedovatou rostlinou, ze které může vyrůst léčivý okvětní plátek, nápad s kouzelnou zdí, třemi branami a jejich oběťmi, důvod, proč tato zeď byla postavena. Nesmím opomenout příběh Aren, Caela a Achleva. A také spojení Aren s Aurélií. Po tom finále vám vše začne dávat smysl. S tou historickou stránkou si dala autorka dost záležet, ale další stránky pokulhávají.

Jak jsem už napsala, celkově to není špatná kniha, jen má své nedostatky a asi s ní nebude spokojený každý.

Tesset
25.03.2020 4 z 5

Za mě tak trochu nesedí anotace, ale co už. Četlo se to fajnově. Trochu konec mi přišel nudnější i přesto, že se mělo jednat o strhující finále, ale pořád dobrý. Nejvíc mě oslovila Kate.

1271
25.03.2020 2 z 5

Když jsem četla tuhle knihu, bylo to, jako bych šla do kina na film, ale přede mnou byla obrovská skleněná stěna, takže by ke mně nedoléhaly žádné zvuky a obraz bych viděla špatně. Přesně takhle jsem se cítila při čtení. Neoblíbila jsem si ani jednu postavu, což se mi většinou nestává a příběh, svět, ve kterém se odehrává a dialogy se mě nijak nedotýkaly. Celé mi to přišlo takové velmi vágní. Možná jsem od toho čekala příliš. Nenároční čtenáři budou určitě spokojeni.

Aires
11.03.2020 4 z 5

Princezna Aurélie je v nesnázích. Byla vyhnána z vlastní země, protože jí v žilách koluje magie. Na útěku se jí však čáry máry budou proklatě hodit. Nepřátele má totiž v patách, princ na bílém koni ji zachránit nepřijel, protože je krapet churavý a královská krev už jí teď nepomůže. Nebo snad ano? :) Navíc proti některým kouzlům ani čarodějky nejsou imunní a tak propadne lásce :) Nebojte se, stihne však mezitím zachraňovat sousední království i spřádat pomstu. Je to zkrátka akční holka i kniha! :) Jen jsem se Krvavý lístek těšila možná až moc. Bylo to skvělé, ale na jedničku s hvězdičkou musí autorka ještě trochu potrénovat :)

Anette_De
11.03.2020 5 z 5

Díky téhle knize jsem konečně našla žánr, který je k mému čtenářskému srdci nejblíž. Trochu jsem se bála té obrovské reklamy, která se valila ze všech stran, ale nakonec kniha i tak stála opravdu za to. Hlavní hrdiny jsem si okamžitě zamilovala, no vlastně i některé vedlejší. Za mě můžu knihu jenom doporučit!

JanaDor
07.03.2020 4 z 5

Začnu malými mínusy knihy. Na začátku jsem se špatně orientovala, jak co funguje, kde kdo bydlí a kdo s kým bojuje. Když jsem to pochopila, lépe se mi vše četlo. Styl autorky je čtivý a bavilo mě to. Charaktery postav nebyly vypracované tak, že bych jejich osud prožívala se zatajeným dechem. Ale zase romantická linka byla lehká a více se děj soustředil na záchranu města a boj proti špatným silám. Což bylo super. Celkově to byla pro mě příjemná pohádka.

Veju007
03.03.2020 3 z 5

Ehm, no...tohle je taková roztomilá pohádka. Prvních cca 100 stran jsem měla pocit, že mi unikají nějaké podstatné informace, pak jsem to vzdala a prostě jsem jen četla.
Čte se to fajn, za 2 dny bez námahy přečteno, ale že bych si odnášela nějaký hlubší zážitek, to úplně ne.
Asi hold už tady opravdu nejsem cílovka, bohužel...
Někde jsem zaznamenala, že by to snad měl být retelling. Tak kdybyste mi někdo mohl říct čeho?

VasnivaCtenarka
03.03.2020 3 z 5

Fantasy není úplně můj šálek kávy, ale musím uznat, že tohle nebylo špatné. Jsem už krapet starší čtenář a cílová skupina pro tuto knihu má poněkud nižší věkový průměr :)

Samotná kniha je rozdělená do tří částí. Vše na sebe hezky navazuje a celý příběh je prošpikován řadou dialogů. Děj má příjemné tempo a v knize nenajdete snad žádné odstavce, u kterých byste se nudili. Žádná hluchá místa. Je pravdou, že první část knihy je oproti následujícím méně záživná, ale zde určitě stojí za to knihu neodkládat a pročíst se k dalším částem.
Příjemné dialogy, spád, tajemno, kouzla a magie, občasná smrt, krutost Tribunálu ale i laskavost a dobrota princezny Aurélie a jejich přátel způsobí, že se do knihy zamilujete.

Ehwaz
25.02.2020 2 z 5

Vůbec nezaujalo, nedočetla... a to je čarodějnictví mé oblíbené téma. Ovšem ne to nesmyslně smyšlené...

Anežka524
24.02.2020 3 z 5

No tak to bylo docela zklamání.
Po přečtení všech nadšených recenzí jsem měla celkem vysoká očekávání, která se bohužel nenaplnila. Kniha nebyla špatně napsaná, příběh je taky originální. Největší kámen úrazu jsou tu pro mě postavy. S žádnou jsem si nedokázala utvořit citový vztah, bylo mi jedno co se jim stane. Dokonce mi bylo jedno, když některá postava umřela, což já většinou nesu špatně. Hl. hrdinka nebyla nejhorší, ale byla hloupá až to bolelo. Naštěstí příběh skončil celkem uzavřeně, takže se nemusím pouštět do pokračování...

Vevericka.eva
22.02.2020 3 z 5

Ze začátku dost nuda, románek pro náctileté, kdybych nečekala 4h v čekárně u doktora asi bych to vzdala. Po příjezdu do Achlevy se to ale výrazně zlepšilo, takže jsem přečetla příběh až do konce. V celku to nebylo špatné, snad se autorka časem vypíše a přinese propracovanější román, který nadchne hned na začátku.

Lokina
01.02.2020 5 z 5

Reklamy na knihu Krvavý lístek se na mě valily ze všech stran, já samozřejmě neodolala a musela si ji přečíst. A to se vážně povedlo i díky krásné obálce mě kniha zaujala.
Od první stránky příběhu jsem neměla problém, se začíst. Kniha je velmi čtivá, s novým zajímavým světem a mytologií.
Vzhledem k podstatě příběhu se autorka nebála odstraňovat postavy a někdy to byl krutý tah, protože jste si je oblíbili.
Romantická linka byla fajn a nijak moc nevyčnívala nad dějem. Náznaky milostného trojúhelníku tu jsou, ale světe div se, ten po nenadálém zvratu ztrácí na významu. Aspoň já tedy byla ušetřena toho, kdy hlavní hrdinka je nucena si vybrat mezi tím a oním a skoro v každé kapitole rozebírat citové výlevy plynoucí právě z takového dilematu. Jak to bude ve druhém díle, to se nechám překvapit.

Nattynecka
31.01.2020 5 z 5

Mě to tedy hodně bavilo. V poslední době jsem lepší fantasy nečetla. :) Mohu jedině doporučit!

magie převyprávění dívčí hrdinka

Crystal Smith