Krvavý lístek

Krvavý lístek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426101/bmid_krvavy-listek-3We-426101.jpeg 4 296 85

Nejsilnější kouzla vyžadují největší oběti Princezna Aurélie je mocnou čarodějkou. Jak by ale mohla být šťastná v království, které magii brutálně potlačuje? Své schopnosti však nemůže skrývat navždy, proto uprchne do jiného království. Nachází si zde přátele, zdokonaluje se v kouzlení a začíná něco cítit k muži, s nímž by nikdy vládnout nemohla. Když ji dostihne kruté nebezpečí, musí se rozhodnout – zůstane v utajení, nebo přizná královskou krev a pokusí se zachránit své milované?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Bloodleaf , 2019

marina4088
29.06.2021 4 z 5

Krvavý lístek jsem si chtěla přečíst již delší dobu, i když recenze na knihu jsou takové 50/50, ale i tak jsem ráda, že jsem se k tomu nakonec dostala.

Začátek knihy mi přišel takový docela pofiderní, všechno se stalo nějak rychle a já se moc nedokázala zorientovat v příběhu. To pro mě byl takové hlavní mínus, naštěstí se to potom rozjelo a už se to četlo fajn. Nakonec do sebe celý příběh hezky zapadal.

Dost se mi líbil systém fungování magie a jejího postupného rozvýjení. Stejně tak byla dobrá hlavní hrdinka, sice to občas skřípalo, ale jinak byla chytrá, odvážná, dokázala přemýšlet ALE - její největší problém je její jméno - přečíst na jedné stránce 10x Aurélie nebylo zrovna záživné, motal se z toho jazyk i hlava. Každopádně její schopnosti byli zajímavé, protože vidět duchy a do toho praktikovat krvavou magii a být princezna musí být.. vyčerpávající.

Samozdřejmě Zan byl taky hodně fajn, i když mi tam občas něco nesedělo, tak byl mi občas příjemnější než Auri. Jeho příběhová linka byla hezky zamotaná, ale ke konci se vše hezky srovnalo. Další skvělou postavou byla Kate a ta byla prostě ta příjemná, laskavá a milá.

Zase body navíc za krásnou obálku a úvodní stranu.

Ella161
10.06.2021 5 z 5

Ty jo. Troufám si říci, že tohle je jedna z nejlepších YA fantasy vůbec! Už od začátku to bylo neuvěřitelně čtivé. Autorka nás nejprve seznámila se světem, který vymyslela (a že to měla skvěle promyšlené) a hned tam nastaly nějaké akce. Hlavně ta jedna hned ze začátku mě fakt dost vzala. Jak to mohla udělat? Už takhle ze začátku hned brečet není nic příjemného

Celý ten děj byl neuvěřitelně skvělý! Vážně jsem se od čtení nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Už je to nějaká doba, kdy jsem tak moc tu knihu hltala. Tady to ale nešlo jinak! V každé kapitole se stalo něco, co mě přinutilo číst dále. Prostě jsem to nemohla ukončit, aniž bych věděla, jak to bude dále pokračovat. Nedokážu vyjádřit, jak na mě kniha zapůsobila. Prožívala jsem u ní tolik pocitů. Radost, zuřivost a hlavně smutek. Bože, ani nevím, kolikrát a jak dlouho jsem u knihy brečela. Nečekala jsem, že se to vyvine takhle. Nečekala jsem, že mě ten příběh až tak ohromí.

Postavy? Naprosto krásně vymyšlené! Moc jsem si oblíbila Aurélii, Zana (ehm, tady je to trochu zamotané, ale kdybych k tomu řekla více, tak bych Vám dala velký spoiler, za což byste mě určitě zabili. Ale tak ráda bych to řekla!), Nathaniela i Kate a Kellana. I některé další, ale hlavně tyhle. Ach jo. Aurélie a Zan byli prostě…. nemám slov. Milovala jsem jejich společné chvilky i to, jak skvěle si rozuměli a doplňovali se. Všechny tyhle postavy byly tak statečné! Nešlo si je neoblíbit.

Vážně si tohle musíte přečíst! Pokud máte rádi tenhle žánr, nesmí Vám tahle série v knihovně chybět. Vím, že se hodně opakuji, ale to je tak krásně propracovaný příběh! Určitě Vás nezklame, pokud se pro něho rozhodnete.

Alíček83
09.06.2021 3 z 5

Zezačátku mi trvalo než jsem se začetla a pochopila souvislosti, hned se skočilo po hlavě do vody, neseznamovalo se s prostředím. Pak na konci mě trochu naštvalo, jak mohla zapomenout na .... maminku. Jsem zvědavá na druhý díl.

Sofonisba
24.04.2021 4 z 5

Uvnitř hezké obálky se nachází vše, co potřebuje dobrý příběh. Láska, intriky i nenávist, které jdou doslova až za hrob. K tomu notná dávka kouzel a magie a samozřejmě krutý "zlosyn", který děj komplikuje až do posledních stránek.

1259
06.04.2021 5 z 5

No jelikož je půlnoc a já za pár hodin vstávám do práce, tak lituji jen toho, že kniha není o trochu delší. Je naprosto skvělá a nedá se od ní odtrhnout.

Morgaine07
13.03.2021 5 z 5

Tato kniha splňuje všechno co mám ráda, pohádky, magii a intriky v království. Aurelie mi byla sympaticka a knihu jsem si opravdu užila

makul
28.02.2021 3 z 5

Není to špatná kniha. To vůbec ne. Ale první polovina se strašně vlekla a nebylo zrovna snadné se začíst (aspoň pro mě). A když se děj konečně posune a rozjede, tak to zkazí konec.

Pitbullka
21.02.2021 3 z 5

Příběh byl fajn, čtivý, ale ničím zásadním mě nepřekvapil. Takové průměrné YA fantasy.

jmeno
04.02.2021 3 z 5

(SPOILER) Nemohla jsem se do knihy dostat, ale nakonec se to dalo přečíst. Nelíbilo se mi, že všechno závisí jen na jedné jediné a nikdo jiný by to snad ani nezvládl. Pak ani to, jak se tam osoby příhodné ději vracejí z mrtvých.. přijde mi to jako snaha na chvíli ohromit čtenáře, že se stalo něco nečekaného, ale následné uvědomění, že postava bude ještě chvilku potřebná, tak si ji vrátíme.

dominika2585
19.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, přečtena jedním dechem. Nemám co víc napsat, tahle kniha mi sedla od začátku do konce.

angelsmichele4
11.01.2021 3 z 5

Kniha není špatná, ale že by to bylo něco světoborného se taky říct nedá. Za mě bohužel autorka klouže spíše po povrchu... Cosi mi tam chybělo, ale nejvíc mi vadila předvídatelnost. Romantická linka dle mě nebyla dostatečně propracovaná. A hlavně už mám celkem pocit, že v YA fantasy čtu pořád to samé dokola. Což není chyba žánru, ale nejspíše autorek, které pořád jedou v zajetých kolejích. Bohužel. Jako celek měla kniha docela velký potenciál, který ale nebyl využit. Bylo to čtivé, ale to je asi tak vše.

MichaLela
30.12.2020 3 z 5

Něco mi tam chybí. Do knihy jsem se nemohla plně začíst. Námět se mi líbil, ale podle mě by se to dalo propracovat více, chvílemi to pro mě bylo chaotické a nedomyšlené.

IvetKl
17.12.2020 2 z 5

Fantasy není můj šálek čaje. Bohužel se toto nezlomilo ani při čtení knihy. Zezačátku jsem se nemohla začíst, poté to bylo už lepší, ale stále mi tam něco chybělo.

ajak
05.12.2020 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, ale něco mi tam chybělo, bohužel nevím co. Ze začátku knihy jsem se musela do čtení nutit. A pro čtenáře, které tento příběh nenadchl je knížka celkem i pěkně zakončená :)

Zumaan
23.11.2020 3 z 5

Dokonalost. Jedním slovem dokonalost

gabca5316
07.11.2020 2 z 5

Příběh je propracovanější verze Princezny husopasky.. Nebylo to špatné, ale na můj vkus hodně popisných pasáží.. Romantická linka trochu chaotická.. Četlo se to dobře a na druhý díl jsem zvědavá..

Fortuna7
26.10.2020 3 z 5

Na knihu jsem byla zvědavá, ale zklamání... děj je velice předvídatelný a kloudně tam není romantická linka...

AniDi
21.10.2020 3 z 5

Nádherná obálka, kniha plná dobrodružství i sympatičtí hrdinové. Plný počet hvězd ale dát nemůžu, pro mě nebyla dostatečně promyšlená romantická linka. A to je mi moc líto. Chybělo mi silné pouto mezi hrdiny.

Dela90
11.10.2020 5 z 5

Ze začátku mi trošku déle trvalo, než jsem se zorientovala ve všech postavách. Nicméně, knížku jsem doslova hltala a chtěla dal číst a číst. Naprosto dokonalá napětím nabitá fantasy, úplně jiného charakteru, na který jsem byla dosud zvyklá. Zamilovala jsem si Zana.
Příběh Aurelie prostě top. Došlo i na slzy. Už se těším na druhý díl. Za mě opravdu povedená kniha.

zinon
30.08.2020 5 z 5

Právě jsem tuto knížku dočetla a musím říct, že se četla moc dobře. Pěkný příběh, zajímavé charaktery, zajímavý svět. Já jsem si tuto knihu moc užila a ani nemám moc co vytknout. Snad jen to, že byla v hlavním bodě dosti předvídatelná....to ale neubírá celkovému pozitivnímu dojmu.

magie převyprávění dívčí hrdinka

Crystal Smith