Krvavá cesta

Saba žije u Stříbrného jezera – pustiny zpustošené neustálými písečnými bouřemi – kde se její rodina snaží přežít a neustále naráží na pozůstatky dávno zaniklé civilizace Padlých. Když čtyři tajemní jezdci unesou její milované dvojče Lugha a zabijí jejího otce, Saba se vypraví osvobodit bratra a pomstít otce. Cestou potkává pestrou společnost dobrodruhů, pašeráků a samozřejmě i Jacka, úžasného a nesmírně drzého kluka. Saba během svého putování zjistí, že není slabou a bezbrannou dívkou, ale naopak skvělým bojovníkem, který má schopnost změnit deformovanou společnost zevnitř… Krvavá cesta je román plný akce, napětí a dobrodružství. Román, který vás uhrane....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/169508/krvava-cesta-169508.jpg 4.3135

Dustlands (1.)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Blood Red Road (2011)

Kniha Krvavá cesta

s1ombrehimawari
25. květnaodpad!

Přesný příklad toho jak by neměla kniha vypadat.
Styl psaní velmi jednoduchý. Občas zmatená přímá řeč. Postavy velmi šablonovité. Klisché na každé stránce. Opakování vět a frází. Scény které přímo vypadly z filmu a celé to celkově bylo takové "jo to už jsem někde viděla". Nelogické chování postav. Zbytečně složité řešení problémů, které by se jinak řešily velmi snadno. Nereálné citové reakce charakterů. Beznadějné pokusy o překvapení.
Takže tak.

Misa25

Po dlouhe dobe kniha, co me vtahla a drzela me...jsem zvedava, jake dalsi dobrodruzstvi na skupinu ceka...

Lil30
25.11.2018

Celou sérii jsem si koupila asi před třemi lety a od té doby na mě čekala v knihovně. Vůbec nelituji, že jsem se do ní pustila a mrzí mě, že jsem to neudělala dřív. Počátek příběhu me moc neupoutal, až od Hopetownu se to rozjelo a bavila jsem se až do konce. Jsem zvědavá na pokračování.

1T0S_
30.09.2018

Velice čtivá kniha, která sice nezná moc souvětí, ale zato děj rychle plyne. Koncept zajímavý, příběh taktéž.
Jediná věc, která mi chybí, jsou nějaké bližší detaily o postavách.

3/5 ;)

-LaraRead-
18.02.2018

Kniha nebyla žádná bomba. Neuchvátily mě postavy, prostředí, záporáci ani zápletka. A přesto je kniha neuvěřitelně čtivá. Už od začátku jsem se nemohla odtrhnout a pak se to nezměnilo. Doporučuju jí komukoli, kdo moc často nečte, protože tam prostě nejsou slepá místa.

LucyFox4
13.11.2017

Mně se kniha rozhodně líbila.
Chvilku mi trvalo ztotožnit se se stylem psaní, ale o o větší to pro mě potom byl zážitek. Kniha není psána takovým tím populistickým komerčním způsobem, má originální nápad a postavy nejsou dokonalé Mary Sue, takže si mě absolutně získala.

sara572
02.11.2016

Mně se moc líbila. Čtivá, dobrodružná a napínavá. Jack i Saba jsou moc příjemné postavy.

Black-stars
17.04.2016

Pěkně vystavený příběh. Je pravda že s počátku jsem měla problém se stylem vyprávění, ale pak sem si zvakla. Nápad mě přijde originální a zajímavý. Občas mě mrzí tvrdohlavost a zbrklost a hlavně zkratkovitost jednání Sáby, ale možná proto že jsem ji v tom tak podobná se mi to líbilo :-D závěr super vystupňovaný a akční a napínavý.... Těším se na pokračování

dobrodružství smrt láska rodina intriky

Moira Young
kanadská, 1959