Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4915 435

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Lindeni

Krew elfów , 1994

jjanca
02.10.2022 5 z 5

Audiokniha: prvý som videla seriál, až potom som sa pustila do Ságy o Zaklínačovi. Tým, že mám seriál už za sebou som v deji, ani v postavách až tak stratená nebola. Je zaujímavé pozorovať, koľko vecí seriál oproti knihe postrádal. Ak niekto uvažujte nad audioknihou, môžem vrelo odporučiť, pán Martin Finger odviedol skvostnú prácu.

Ejwa
18.09.2022 5 z 5

Knížka skvělá, úplně jiná než seriál (což trošku nechápu :D) ..Přečteno v PDF, knížka by si určitě zasloužila nové vydání.

MichaLela
31.08.2022 5 z 5

Tak oproti prvním dvou dílům, tohle mělo fakt spád. Zaklínač se nám začíná pěkně rozjíždět :)

veriszv
20.08.2022 5 z 5

První nepovídková a bylo to přesně tak, jak jsem si myslela. Přečetla jsem ji mnohem rychleji, protože mě prostě udržela v pozoru.
Musím přiznat, že jsem se občas trochu ztrácela v tom, kdo je kdo a možná bych chvílemi ocenila mapu. Ale jinak je to čisté nadšení.
Největší radost mám z nečernobílých postav, které jsou tak uvěřitelné! A taky z toho, že Ciri je “úplně normální” holka, co řeší dospívání, menstruaci, kluky a dobře do toho občas nějakou magii a trénink. Ale to bylo tak osvěžující!

MíšaS.
11.08.2022 4 z 5

Tak tohle bylo podstatně lepší než první dva díly. Děj na sebe pěkně navazoval a mohli jsme se více seznámit s některými postavami a jejich postoji. A musím říct, že lituji, že jsem si s sebou do práce nevzala další díl, protože teď nebudu mít co číst v autobuse, a mě by hrozně moc zajímalo, co se bude v dalším díle dít. Což je, dle mého, pro knihu to nejlepší hodnocení.

tomas3272
25.07.2022 3 z 5

Hroně jsem se těšil, až začnu číst ucelenou knihu, ale jsem trochu zklamaný. Přijde mi, že se vytratilo kouzlo povídek, fakt, že svět není černo-bílý a že zdánliví padouši mohou být ve skutečnosti dobráci a naopak. Rozhodně si dám ale další knihu.

Nale
26.06.2022 5 z 5

Co na to říct? Opět úžasný díl. Klasický Geralt. Konečně se zde objevuje i Phillipa s Djikstrou. Jen to setkání vladařů mě trochu nudilo.

lucygreen
24.06.2022 3 z 5

Knihy se mi čtou trochu těžkopádněji (možná kvůli typu písma a kapitol?), styl mi přijde takový zastaralejší, než ostatní moderní knihy. Každopádně svět mám ráda hlavně z her a v knize se mi nejvíce líbila pasáž cestování s trpaslíky- Zigrin dokáže být vtipný. V politice se kvůli nespočtu jmen zemí a vládců vyznává dost těžko (trochu pomohly hry, avšak ty se odehrávají až po knižních příbězích). Nevím, jestli budu číst dál, "samo" mi to neubíhalo.

Palorizek85
07.06.2022 5 z 5

Za mě výborná kniha se skvělým fantasy nádechem. Ano, nejsou to povídky jako minule ale jakási snaha o ucelenější vyprávění, ale nezdá se mi, že by to bylo na škodu. Právě naopak. Příjemně doplňuje mezery ze seriálů.

Hellboy
03.06.2022 4 z 5

12/2022 Nelze se zbavit pocitu, že formát povídek slušel Sapkowskému mnohem více.

SladkaK
26.05.2022 3 z 5

No, že by mě tenhle díl vyloženě potěšil, se říct nedá. Nemohla jsem se prolouskat dějem. Za mě předchozí dvě povídkové knihy rozhodně lepší.

TaNya_
02.05.2022

Byla jsem natěšená a ačkoliv mi hraní Witchera připravilo sem tam nějaký spoiler, tak mi to nebránilo si zaklínačský svět bez zaváhání vychutnat. Možná o to víc jsem si mohla všímat drobností a vodítek. Sapkowski jimi opravdu nešetří ;) . Skákání mezi rovinami jednotlivých postav, proplétání se mezi zajímavými nebo odpornými charaktery lidí a uvedení do známého příběhu - čtenářské blaho.

poník654
21.04.2022 4 z 5

Kniha byla lepší než předchozí dvě. Už jsem v tom neměla zmatek. Krásně napsaná kniha s trochou humoru. Jsem moc zvědavá, jak bude pokračovat děj:)

AnnaNes
11.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbila! Jsem zvědavá, jak se bude příběh dále vyvíjet.

Kate18
04.04.2022 5 z 5

Skvělé! Dál sledujeme životní cestu Geralta, ale v této knize se dozvíme víc o bitvě u Soddenu a Yennefer, ale hlavně o Ciri. Odkrývá se pozadí bitvy a Triss Ranuncul , která přišla na pomoc svému dávnému příteli. Ciri v Kaer Morhen pokračuje ve svém výcviku, ale musí se také naučit ovládat svou sílu. Tris je nakonec je odvolána a na pomoc Ciri se vydá samotná Yennefer. Vydají se spolu k Neneke, kde začne její nový život…

hungryreader00
01.04.2022 5 z 5

Nutno říct, že tohle je zatím asi nejlepší díl. Kniha je velmi čtivá, chvílemi jsem se dobře zasmála a chvíli byla dojatá. Konečně jsme se více dozvěděli o Ciri, na kterou jsem se předchozí díly těšila. A Yennefer se konečně alespoň trochu otevřela. Ciri a Yennefer jsou skvělá dvojka a jsem ráda, že jim byla věnována celá kapitola.

LintuShelly
26.03.2022 4 z 5

Postavy dostávají úplně jiný pojem. Povídky vystřídá děj, který píše příběh. Čtenář se seznámí se zaklínači, Ciri, Triss. Odkrývá se minulost lvíčete. Sem tam mne občas 'hnula žlučí' Ranuncul, ale vsadím boty, že holka ještě předvede divadlo. Příběh je místy smutný, napjatý, vtipný. Autor píše čtivě.

RoseDadas
12.03.2022 4 z 5

Postavy, které se v knize objevují, většinou známe z předešlých povídek. Kdo ale dostal tentokrát více prostoru, byla princezna Cirilla z Cintry a čarodějka Triss Ranuncul. S Triss, kterou jsem znala pouze z her na PC a PS4, jsem zažila nepříliš pozitivní prozření. Znala jsem ji jako takovou milou, rozvernou, zrzavou sympaťandu, kdežto v knihách se neustále po Geraltovi plazí, je vlezlá a žárlivá, občas sobecká (co si budeme povídat, to je ovšem mnohdy i Yennefer) a místo zrzavých kadeří má kaštanovou barvu vlasů. Určitě nejsem jediná, kdo Triss vnímá takto rozporuplně. Co se týče, Ciri, z rozmazleného fracka se pomalu stává bojovnice, jejíž cesta je teprve na samém počátku.

Autorův styl psaní se nikdy neomrzí, text poutá od první strany, vykreslení prostředí a postav je barvité, čtenář zas o něco více proniká do zaklínačského universa, seznamuje se s fungováním světa a prohlubuje si znalosti o jeho historii. Každá kapitola začínala úryvky ze starých spisů. Prostor dostal také Dijkstra s jeho špionskou sítí. Přiznám se, že politické pletichy králů a čarodějů, mě příliš neoslovily, plynulost děje se zpomalila a znovu se zrychlila až úplně ke konci. Chápu ale, že dvorské intriky jsou pro děj důležité.

ArkAngel
02.02.2022 4 z 5

První román ze světa Zaklínače je svou formou velice specifický, jelikož skáče z místa na místo a během jedné kapitoly je schopen vystřídat hned několik postav a nabídnout tak čtenáři širší pohled na celou politickou situaci Kontinentu. Nejzajímavější příběh má určitě Marigold, který nám představí svět špionů, tajemného Rience a inteligentního Dijkstru. Výcvik Ciri na zaklínačském hradišti je taktéž zpracován velmi dobře a je škoda, že těch několik měsíců, během kterých se kniha odehrává, tvůrci seriálu zpracovali pouze jako týdny. Škoda, že to dopadlo jak dopadlo, kniha by si zasloužila lepší jednání.

Monnyh
01.02.2022 3 z 5

Tak dvě třetiny knihy se četly jedna báseň. Kniha se držela jedné linie a byla pro čtenáře velice srozumitelná. Bohužel se na poslední třetinu odvracíme od vyprávění o Geraltovi a přesouváme se k jednání králů a čarodějů o tom, co by se mělo dít dále se Ciri, od této chvíle je pro mě těžké se do děje dostat. Vrátí mě zpět až posledních pár stránek o Ciri a Yennefer.
Jestli knihy o zaklínači budou pokračovat v této poměrně průměrné kvalitě, pak vím, že po nich znovu již nesáhnu.