Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni

Krew elfów , 1994

ydnac
16.07.2023 5 z 5

SUPEEEEEER :-)

Zamilovala jsem si Geralta, Ciri a Yennefer :-).
Před čtyřmi lety jsem přečetla Zaklínače I a nevím proč, nebyla jsem vůbec nadšená.
Pořád jsem se divila, co na něm všichni mají a už to vím :-).

JE TO FANTASTICKÁ SÉRIE :-).

Kdosi mi tenkrát napsal, že jsem měla začít od III. dílu, kdy už se jedná o ucelený román a ne o povídky a měl pravdu!!!
Začátek popisuje výcvik Ciri (princezna), jež byla souzena do "opatrovnictví" Geraltovi. On a další zaklínači jí učí bojovat.
Její schopnosti však vyžadují pomoc čarodějky Yennefer.
Králové spřádají intriky.
Elfové a trpaslíci mají také svoje zájmy
Válka se blíží...

JSEM NADŠENÁ A NATĚŠENÁ NA DALŠÍ DÍL :-).
DOPORUČUJI :-) a děkuji Jenny46, protože její nadšení pro Zaklínače mě k němu také znovu přivedlo :-).

JohnMiller
22.06.2023 3 z 5

Nezdielam väčšinový názor, že začiatok ságy je lepší ako úvodné dve knihy poviedok. Hoci sa mi vstup do hlavnej dejovej linky, v podaní tejto knihy, páčil, určite to nenaplnilo moje očakávania a jedoducho, niektoré kapitoly boli úžasné a niektoré ma nudili a nebavili. Takže v skratke: Ambivalencia ma nepustí dať vyššie hodnotenie.

Mabie
20.06.2023 4 z 5

Jak je autorovým zvykem, je ve svém díle velmi popisný a nabízí nepřebernou plejádu osob, ve kterých se občas ztrácím, stejně jako se trochu potýkám se zdlouhavými pasážemi z politiky. Ale to je autorův styl a určitě do toho v dalších dílech proniknu.
Ačkoliv znám postavu Geralta z Rivie z filmového zpracování, nikdy jsem nehrála hru ani Zaklínače nečetla a měla jsem značná očekávání. Úvod byl trochu zdlouhavý a začínala jsem natřikrát, než jsem zjistila, že to vlastně není úplně o Zaklínači a než mě příběh opravdu zaujal.
Je to o Ciri a jejím výcviku na Kaer Morhen, o jejích netušených schopnostech a její spolupráci s Triss Ranuncul a poté s Yennefer. Geralt z Rivie se občas mihne, ale protože je to úvod epické ságy, je nutné poznat osoby, které se zúčastní.
Poslouchám jako audio a oceňuji nejen příběh, ale i přednes Martina Fingera.

Predator3313
17.06.2023 5 z 5

Tak konečně jsem se dostal k více méně k ucelenemu ději.
První část se zaklínači byla úplně luxusní.
Konec s Yennefer byl taky super.
Ale některé kapitoly mě nebavily a přišly mi zbytečné, jako třeba debata o tom kdo by byl vhodný jako příští král Cintry.
Ciri je super postava a doufám, že se v příští knize dostane víc do boje.

anibeni
12.06.2023 4 z 5

Po prvních dvou povídkových knihách jsem se pustila do další a k mému překvapení se nejednalo o povídky, ale o začátek ságy.. a moc se mi to líbilo.. styl Sapkowského psaní mi nevadí, jen teda některé "politicky prokecané" kapitoly mohly být kratší.. těším se na další díl..

Kate3003
23.05.2023 4 z 5

Po prvních dvou povídkových knihách, které mi tak úplně nesedli jsem nevěděla co od knihy čekat a trochu jsem se bála, že i tady narazím. Jakmile jsem, ale dostala ucelený příběh kde neskáču z jedné události do druhé bez větší návaznosti jsem mnohem spokojenější a konečně i já tomuto světu přicházím na chuť.
Autor má specifický styl psaní, která mi u povídek úplně nesedl, ale tady už si na něj zvykám a příběh se díky tomu celkem příjemně četl.
Svět ve kterém se příběh odehrává je skvěle vystavěn a opravdu mě baví. Občas je tam sice trošku navíc pár postav, které nemají až tak moc efekt na děj, ale na druhou stranu to do sebe nakonec nějak zapadá. Baví mě charaktery jednotlivých postav, protože nejsou superdokonalé jako u většiny hrdinů, ale mají i své chyby díky kterým se občas dostanou do né zcela příjemných situací.
Celkově hodnotím knihu kladně a jsem zvědavá co přinesou další díly.

Briv
15.05.2023 5 z 5

Po povídkách jsem se konečně dostala k prvnímu dílu ságy o zaklínači a rozhodně nelituji. Poznávám víc a víc svět Geralda, Ciri, Yennefer a dalších. Marigold jako vždy vtipný. Jednoznačně můžu říct, že jsem se to tohoto světa zamilovala a neskutečně mě baví. Jdu číst další díl i když už je šíleně moc hodin, ale nedá mi to.

Shindo
05.05.2023 4 z 5

Prvý "nepoviedkový" Zaklínač. Čítal sa mi krásne plynulo.

Dej sa sústredí predovšetkým na Ciri, o ktorú sa zaujíma viacero ľudí, každý zo svojich (nie vždy košer) dôvodov. Sledujeme jej tréning, ako zaklínačský, tak magický. Niektoré momenty ma až zahriali pri srdci, pri iných som sa dobre bavil a mali ten správne sarkastický nádych (tým si autor získal moju pozornosť.
Zaujalo prelínanie prítomného deja a pasáží z minulosti.

Kniha ale sleduje aj dejovú líniu Geralta, Triss a Yennefer. Z Marigolda som mal a stále mám zmiešané pocity a občas som nevedel, čo si o ňom myslieť.

Niektoré vedľajšie postavy som už poznal z predošlých dvoch poviedkových dielov, tu a tam sa v knihe mihol odkaz na niektorú z nich (napr. Essi).

Musím ale dať hviezdu dolu za politické pasáže. Chápem, že boli potrebné pre dokreslenie deja, ale neboli dvakrát záživné.

TajemnýSmrad
18.04.2023 3 z 5

Sice nepovídkový, nýbrž příběhový díl, ale jinak čtenář dostane to, co na základně předchozích knih očekává.

Mě osobně trošku mrzí, že kniha nemá stejné tempo po celý děj a místy se vleče, nebo jsou kapitoly slabší a příběh nikam výrazněji neposouvající a pak zase přichází našlapaná část, kde člověk se zatajeným dechem čeká, co se stane. Zároveň platí, že pokud člověk čte Zaklínače bez jakékoliv předchozí zkušenosti s Geraltovým světem, musí se zákonitě ztrácet ve zjevujících se postavách, panovnících, městech... Já osobně hrál nejprve hru, což mi vnoření do knih výrazně ulehčuje.

Každopádně, za přečtení kniha určitě stojí.

VeDny
30.03.2023 5 z 5

První nepovídkový Zaklínač. Tady jsem asi nejvíce ocenila tu opravdovost všech postav, nikdo nebyl dokonalý, nikdo neměl patetické řeči. Jediné, co jsem nezvládala (a to napříč celou sérií), bylo politikaření postav, které jsem si ani neuměla zařadit - objevily se jednou za čas, jejich jména působila cize a neuchopitelně, jejich pletichy mě nezajímaly a bylo toho jednoduše hodně. Ale chápu důležitost těchto pasáží, jen bych se obešla s takovou důkladností. A to jsem to poslouchala jako audio... a i tak to bylo zdlouhavé. Každopádně namluveno opět neskutečně.

Vendy1993
10.03.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Tentokrát to nejsou povídky ale klasický příběh, hlavně o výchově Ciri. Přemýšlím, co se mi líbí víc. Zda první a druhý díl (povídky) nebo tento příběhový...každý má něco do sebe a hlavně tímto dílem se všechno hezky spojilo...jsem zvědavá na další díly

Aileena
03.03.2023 4 z 5

U ságy Zaklínače mě asi nejvíc baví krásné vykreslení postav a charakterů, které je snadné si oblíbit. Nikdo mi nepřijde plochý, jednostranně špatný, či dobrý. Postavy jsou uvěřitelné jako v reálném životě se svými ctnostmi i slabostmi.
Občas mám trochu problém prokousat se politickými pasážemi. Jakkoliv chápu, že pro děj jsou nezbytné, raději bych je měla kratší, ale to je možná věcí vkusu.
Posloucháno jako audio u kterého nesmím opomenout velmi povedené čtení Martinem Fingerem - skvělý výkon. Těším se na pokračování.

Patrik02
24.01.2023 5 z 5

První část ságy je zejména o popisech, toulání v minulosti a v myšlenkách. Akce tu sice nechybí, přesto je tento díl spíše o rozestavění figurek pro velkou hru, která co nevidět začne. 5/5 za skvělé dialogy, stále se rozšiřující příběh a postavy, které Vám během čtení přilnou k srdci.

Hor89
23.01.2023 5 z 5

Úvodní díl pětidílné zaklínačské ságy slouží hlavně jako úvod do děje, protože příběh se začne pořádně rozjíždět až ve druhém díle. Na knize musím vyzdvihnout výborně napsané dialogy, čtivost, propracované postavy, a hlavně uvěřitelný svět ve kterém se příběh odehrává - na rozdíl od spousty jiných fantasy kde svět působí jen jako pouhá kulisa. Velké plus nakladatelství Leonardo za překlad a ilustrované vydání ve větším formátu.

Hellboy12
08.01.2023 5 z 5

Tak až na malý úsek fajn čítanie...bavil ma spad deja ...zaujala ma časť kde je písané ako sa Ciri cvičila ,ci už na Kaer Morhen alebo s Yennefer...niekedy je to o maličkostiach a práve tieto to ešte trošku pozdviholi tak akk trpaslíci....tož hor sa na 4 diel

evismaior
31.12.2022 4 z 5

80% - Na jedné straně mi chybí ten Sapkowského přístup ke vtipnému přepisování dobře známých pohádek, na druhé straně oceňuji, že tenhle díl je spíš už román než sbírka více či méně souvisejících příběhů. I když se jedná spíš o takovou ochutnávku velkých věcí, ke kterým se teprve schyluje.
Geralt odváží Ciri, která přežila pád Cintry, na zaklínačské sídlo a společně s dalšími zaklínači se ji snaží cvičit pro její budoucí dráhu. Jenže Ciri je dospívající dívka s dosud netušenými schopnostmi a to chce trochu jemnější zacházení, takže se na scéně objevuje najdřív čarodějka Triss Ranuncul a pak i samotná Yennefer. A mezitím se elfové a další nelidé začínají bouřit a za řekou narůstá hrozba Nilfgaardu. A všichni by právě Ciri, dědičku Cintry, moc rádi našli, a to zdaleka ne jen z počestných důvodů...
...
"Buďme moudřejší! Poněvadž teď jsme na řadě my (...) Nilfgaard stojí na březích Jarugy, a já přesto neustále slyším: ,nic se neděje´ anebo ,dál už nepůjde´. Ale Nilfgaard dál půjde, přesvědčíte se."
...
Ciri: "Jejda... Omlouvám se, paní Yennefer. Asi jsem... uvolnila trochu moc najednou..."
"Trochu. Netrap se tím. Pojď sem. Ke mně, malá."
"A... ta kůlna."
"To se stává. Celkem vzato byl tvůj debut úspěšný. A ta kůlna tě mrzet nemusí. Byla to dost ošklivá bouda a nemyslím si, že bude někomu chybět (...) Opakuji, že se nic nestalo, jen je třeba uklidit ta prkna. Budou dobrá na otop."

BrooksWasHere
22.12.2022 5 z 5

Po prečítaní prvej časti Zaklínačskej ságy a zároveň tretej časti Zaklínačskej série musím povedať, že "Krv elfov" sa zo všetkých kníh o Geraltovi čítala úplne najlepšie (teda aspoň z tých, ktoré som doteraz prečítal).

Veľmi sa mi páčilo, že sa v tejto knihe konečne dozvedáme viac o Ciri, som nadšený z toho, koľko priestoru v tejto časti dostala, pri čítaní kapitol o jej výcviku na Kaer Morhen som sa doslova nedokázal od knihy odtrhnúť. Ale to isté vlastne platí aj o zvyšku tretej časti "Zaklínača".
A výborné je aj to, že aj keď pribudlo veľa nových postáv, nenájde sa medzi nimi ani jedna, ktorá by mi nebola sympatická alebo by mi vyslovene vadila.

Už teraz sa nemôžem dočkať ďalšej časti, som zvedavý na to, ako sa budú vyvíjať cesty Geralta a Yennefer, ale najviac ma zaujíma to, ako bude pokračovať osud Ciri.
Tretej časti Zaklínačskej série dávam 95 %.

Jizi
14.11.2022 5 z 5

Předehra epického příběhu, který má absolutně všechno, co může fanoušek fantasy jen chtít - včetně nejvíc sexy literární postavy všech dob.
Poprvé čteno před sedmnácti lety a pořád je to tak dobrý, jak si to pamatuju.
Zaklínači jsou nemluvní, čarodějky vychytralý, Ciri je pěkný překvápko, z bojišť stoupá dým a smrad tlejících mrtvol, pobíhají po nich graveiři, panstvo kuje pikle, nilfgaardský císař nabírá dech, tajemství jsou temná, města smrdutá, lesy se hemží Veverkami a když už se vydáte na Cestu, je dobré mít po boku pár trpaslíků od rány.
Nic tu není černobílé, kromě šatů Yennefer.

martin č.
28.10.2022 5 z 5

Jiné než předchozí dva povídkové díly. Ale ne horší. Vážnější, méně pohádek, více politiky. Prostě začátek rozsáhlé ságy.
Ještě stále tu jsou propoje se dvěma sériemi seriálu, ale už jich ubývá a příběh kráčí po trochu jiných cestičkách. Ne horších, možná spíš lepších, ale hlavně jiných. Paralely a styčná místa se seriálem mě ale občas potěšily. Čte se to velmi dobře. Ke konci už jsem si musel nicméně vyhledat mapu.

luca321
23.10.2022 5 z 5

Styl knížky je úplně jiný než předchozí dva díly a trochu jsem se bála, že tenhle díl bude horší, když už vlastně tolik nepůjde o Geralda, ale bála jsem se úplně zbytečně. Sice mi trochu příběhy s pohádkovým nádechem chybí, ale tady se už začínal rozjíždět pořádný příběh. Bylo to čtivé a skvěle napsané jako předchozí dva díly. Malinko jsem se ke konci ztrácela ve jménech, protože jich tam hodně přibylo, ale to vem čert. Těším se na další díl a doufám, že už tam bude třeba i něco ze života Yennefer, protože jsem si ji po tomhle díle hrozně moc oblíbila.