Krv elfov

Krv elfov https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440849/bmid_krv-elfov-tZ8-440849.jpg 5 4920 436

Zaklínač série

Zaklínač: sága série

1. díl

Zaklínač Geralt z Rivie drží osud sveta vo svojich rukách! Knižná predloha seriálového hitu Zaklínač na netflixe! Po nemilosrdnom krviprelievaní zostala Cintra v troskách a Geralt z Rivie spolu s princeznou Ciri našiel útočisko v tajomnom sídle zaklínačov. Učia ju tam narábať s mečom, no keď odhalia jej zvláštne schopnosti, zaklínači si musia na pomoc zavolať čarodejky. Ochrániť toto Dieťa Prekvapenia, ktoré Geraltovi určil osud, bude ťažké – pátrajú po ňom totiž dobré i zlé mocnosti. Podľa proroctva totiž všetci vedia, že Ciri má zohrať rozhodujúcu úlohu v ďalších osudoch sveta… Andrzej Sapkowski, držiteľ ceny World Fantasy Award za celoživotný prínos, vytvoril svojimi poviedkami o tajomnom zaklínačovi celosvetový fenomén, ktorý okrem knižných pultov a herných konzol dobyl aj televízne obrazovky fanúšikov po celom svete. Krv elfov je románovým pokračovaním poviedok o zaklínačovi a skutočným začiatkom fenomenálnej ságy o Geraltovi z Rivie.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Lindeni

Krew elfów , 1994

jan14s
21.03.2017 5 z 5

Je pravda, že kvalit prvních dvou knih nedosahuje, přesto je to dle mě výborná kniha.

PetraMishka
12.03.2017 3 z 5

První jsem hrála Zaklínače 3, pak jsem teprve objevila tuto sérii a seriál jsem nikdy neviděla. Čekala jsem akci, boje s příšerami, ale základem této knihy je představení alternativního světa, v němž existuje magie, ale současně se tam dějí stejné politické čachry, jako ve středověké Evropě. Určitě se podívám po dalších dílech.

tlllk
26.02.2017 4 z 5

to posledné čo sa dá o knihe povedať je, že je originálna. Tolkien, Paolini ešte aj Prattchet to mali prešpekulovanejšie, navyše tam mali akcie, tu som sa šiel ukúsať nudou. Snáď to zachráni ďalšia časť, potenciál to má... Ešte že to aj narozprávali.

Evickar
06.02.2017 3 z 5

Podle hodnocení jsem čekala mnohem, mnohem víc. Skoro nic se v knize neděje, jen samé politické žvásty, v postavách se i v polovině dost ztrácíte. Líbil se mi výcvik Ciri, boje bylo pomálu :-(

jindrusa
03.02.2017 5 z 5

Po 20 letech jsem si s chutí přečetla ságu o Zaklínači.

OSTROVID
02.02.2017 3 z 5

Pro mě slabší díl o Geraltovi než předchozí dva povídkové díly a slabší než Bouřková sezóna. Hodně politiky a mnohdy zbytečných rozhovorů o politice. Geralt má v knize málo prostoru. Výuka Ciri čarodějkou Yennefer mě taky moc nebere. Snad bude další díl lepší.

josef5899
23.01.2017 4 z 5

Mě se to líbilo. :)

Leome
29.12.2016 5 z 5

Knihy Sapkowského jsou snad základem knihovny každého milovníka fantasy knížek. Právě druhý a třetí díl Zaklínačské série jsou mé nejoblíbenější a nenechám na ně dopustit :-). Obecně mám raději kratší série, spíše o třech až čtyřech knihách, ale takhle série mi nedá spát. Svět Zaklínače je promyšlený do detailů. originální a krásný. Líbí se mi i vývoj hlavních postav, hlavně Geralta, a vztahu mezi nimi. Vřele doporučuji všem.

babsi66
20.12.2016 3 z 5

Jsem z toho trochu rozpačitá. Krev elfů byla moje první kniha ze ságy o zaklínačovi a nějak se nemohu zbavit dojmu, že ač má příběh obrovský potenciál, autor ho zdaleka nevyužil tak, jak by mohl. Některé pasáže jsou výborné, některé působí v ději trochu zmatek a občas jsem se ztrácela v dějových obratech. Ale třeba je to tím, že jsem nezačala prvními dvěma knihami povídek. Každopádně čekala jsem, že mě to naprosto dostane. Ve skutečnosti si nejsem jistá, jestli si za týden budu pamatovat víc než jméno hlavní postavy.

whiolet
29.11.2016 5 z 5

Výborné

Greene
27.11.2016 5 z 5

Občas se děj lehce zadrhával, ale jinak opět skvělé.

Devil-Ivet
05.11.2016 5 z 5

Příběh mě opravdu pohltil. Je poutavý, zajímavý, nevšední a rozhodně Vám nedovolí ho jen tak odložit.

zork
03.11.2016 3 z 5

Tretia časť sa mi nečítala tak dobre ako prvé dve, ale možno to bolo aj tým že som na ňu mal málo času a dosť dlho som ju čítal. Uvidíme čo prinesie ďalšia.

dadako
27.10.2016 5 z 5

O něco méně povídkové, o něco více ucelené a stále hodně čtivé. Možná ještě čtivější. Zaklínač mě baví...

-Endy-
18.10.2016 4 z 5

Z první a druhé knihy povídek jsem byla úplně odvařená. Krev elfů je taky skvělá, ale připadá mi, že mnoho úhlů pohledu (a ano, pro tak velkou epickou ságu je jich třeba) četbu poněkud zpomaluje a ztěžuje.
Vynikající pasáže: dopis od Yennefer, rada králů, Ciri ve společnosti Yennefer

Insignitka
01.09.2016 5 z 5

Špičkové fantasy, co dodat.

blaka165
28.08.2016 5 z 5

♥ ♥ ♥ Opět skvělý díl,ve kterém jsme se něco dozvěděli o minulosti Ciri. :)

tovlasek
23.08.2016 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila obzvláště z počátku a také hlavně poslední kapitola. To co je vytvořeno v povídkách, krásně pokračuje zde. Přiznám se, že mi děj a jednotlivé kapitoly přišli napsáni v povídkovém duchu jen zase o trošku ucelenější. Zaklínač pana Sapkowského mě prostě baví.

Dakarianna
18.08.2016 5 z 5

Milion hvězdiček by bylo málo.

Matteo
11.08.2016 4 z 5

Méně akční, hodně popisné, ale překvapivě čtivé a poutavé. Rozhodně mě to neodradilo od čtení dalšího dílu. Právě naopak.