Podlý král

Podlý král https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413577/bmid_podly-kral-x4u-413577.jpg 4 1398 231

První lekce zní: zatvrď se. Poté co vyšlo najevo, že Doubek je ve skutečnosti dědicem vílího trůnu, musí Jude svému bratříčkovi zajistit bezpečí. A právě jen kvůli tomu k sobě připoutala podlého prince – teď už krále – Cardana a stala se šedou eminencí tahající za nitky celé říše. I kdyby se Cardan nechal snadno ovládat, bylo by pro ni těžké stále proplouvat bouřlivými vodami proměnlivé politiky a spojenectví vílího království. Král ale navíc dělá všechno, co je v jeho silách, aby ji ponížil a zesměšnil, ačkoli je lidskou dívkou stále fascinovanější. Když začne být jasné, že se Jude někdo v jejím bezprostředním okolí chystá zradit, ohrozit její život a životy všech, které miluje, musí smrtelnice odhalit, kdo jí jde po krku. Dokáže se navíc vyrovnat s komplikovanými city, které chová ke Cardanovi?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Wicked King , 2019

Foxie89
28.08.2023 4 z 5

Nějak mi to plánování a osnování přišlo občas zdlouhavé, do první poloviny knihy se toho moc nedělo :D ale pak se to rozjelo a byla to zase paráda, konec skvělý a já se vrhám do dalšího dílu

Bety093
17.08.2023 4 z 5

Celkově tenhle díl byl podle mě lepší než první. Četl se rychleji, byl kratší a i zajímavější. Oblíbila jsem si Jude a to jak se vyvíjí. Hodnotím pozitivně, ale na pět hvězdiček to podle mě ještě nemá. Hezké pokračování, doporučuji.

mamvybornyvkus
09.08.2023 5 z 5

Z nějakého důvodu mi dočtení celé série trvalo několik měsíců (pozn. překladatele - že jsem první díl přečetla za dva dny kdysi v únoru '23 a druhého, třetího, a dokonce i povídkového dílu jsem se dotkla až o 6 měsíců později - upozorňuji, že jsem všechny knihy měla doma (ano, i Ukradeného dědice!), ale pouze jsem byla líná.

Nicméně se docela proklínám za to, že mi to trvalo takhle dlouho, protože druhý díl je mnohonásobně lepší než ten první. Což je hodně odvážné říct, protože už ten první díl byl výborný. V tomto díle je mnohem více politiky, intrik, a i o krapet více romantiky (pokud se tak dá vztah Jude a Cardana nazvat? :)) Normálně moc na téma politiky ve fantasy knihách nejsem, ale tady je to tak dobře promyšlené a napsané, že jsem hltala stránku za stránkou a snažila se s Jude držet krok.

Když už jsem zmínila Jude a Cardana, tak bych nakonec chtěla zmínit, že mě hrozně baví jejich vztah a ta dynamika. Je to opravdu výýýborně napsaný enemies-to-lovers.

I přes fakt, že jsem měla drtivou většinu knihy vyspoilovanou (děkuji moc, Tik Tok lidé!), jsem si to moc užila a všem tuto trilogii doporučuji (a mým nejbližším ji možná malinko vnucuji:)))

Betulefetule
30.07.2023 5 z 5

Skvělé pokračování, kterému nemůžu nic vytknout. Snad jenom to, že si nutně potřebuji koupit další díl :) .

knihomolkaMist
23.07.2023 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla asi napodruhé po 2 letech, cca 3-4 roky po přečtení prvního dílu. Proč? Sama nevím :D Čtení jsem si užila a Cardana si zase zamilovala. Spousta zvratů a konec, který nutí číst dál.

Adrim
20.07.2023 5 z 5

Velice zajímavý příběh, který mě bavil i osobně víc než kniha první. Zajímavé a nečekané zvraty.

Edona
04.07.2023 5 z 5

Podlý král... wow. Naprosto v šoku musím přiznat, že druhý díl byl naprosto boží, nepředvídatelný, nabitý akcí a politikařením, až se mi nechce věřit, že je součástí série Krutého prince. Zkrátka srovnám-li první a druhý díl, je to jak nebe a dudy. Druhé díly ze sérií bývají vycpávkové, ale v případě Podlého krále je to naopak. První díl byl zdlouhavý, úvodní a druhý díl naprostá jízda. Těším se na pokračování a vrhám se na to ještě dnes!

murielkaa
19.06.2023

tohle bylo super. autorka píše fakt hodně zajímavě a děj vám utíká pod rukama. takové klasické fantasy, které vás proste pobaví a nadchne svoji badass hlavni hrdinkou. moc moc doporučuje a těším se na trati dil

may_s_knihovnou
04.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Hned jakmile jsem dočetla Krutého prince jsem si v knihovně vypůjčila Podlého krále. Za mě se kniha ze začátku trochu vlekla, když autorka vysvětlovala čtenářům, kteří nečetli první díl, ce se odehrálo. Pak už se kniha rozhela a já se od ní nemohla odtrhnout. Tento díl má velkolepý konec. Cardanova zrada mě neskutečně naštvala, protože po svatbě to vypadalo, že už budou navždy spolu. Této kniza dávám 5/5 a rozhodně ji doporučuji.

Artep071
28.05.2023 3 z 5

Průměrné pokračovaní ..za mě nic moc, ale četlo se to lépe než kniha předešlá.

_Lucie_97
27.05.2023 3 z 5

Za mě byl druhy díl průměrný. První mě bavil daleko víc, tady jsem asi čekala něco maličko jiného. Řešení primárně politických věci není úplně můj šálek kávy. Ale dočkala jsem se par scén, kdy jsem byla překvapena a hlavně konec se mi líbil! Takže se těším na další díl a trochu doufám, že autorka upustí od politických problemu a zaměří se spis na vývoj postav.

michaelakoc
02.05.2023 2 z 5

První polovina knihy se nesla v duchu prvního dílu, který se mi nelíbil a už jsem byla přesvědčená o tom, že se do 3., závěrečného, dílu nepustím. Druhá polovina knihy přinesla akci a trochu se začíná vyjasňovat to, co je nebo není mezi Jude a Cardanem, i když na konci knihy je to zase celé úplně jinak.

V knize se mi líbí, že Cardan se už konečně začíná chovat jako král a také se dozvídáme více o jeho minulosti a o tom, proč je takový, jaký je.

Opravdu hodně nepříjemná mi je sestra Jude, Taryn.

3. díl dočtu a uvidím, jak budu hodnotit sérii jako celek.

ElizPetrova
29.04.2023 4 z 5

První třetina knihy se vlekla. Na pořádnou akci jsme si museli počkat do druhé poloviny příběhu. V tomto případě bych oproti prvnímu dílu ubrala trochu toho politikaření a přidala bych více napínavých scén. Nicméně závěr mě docela překvapil, musím říct, že jsem to nečekala. Z postav mi bohužel vůbec nejsou sympatické ani jedna ze sester Jude, především Taryn. Cardan je za mě nepředvídatelný hlavní hrdina :D. Celkově mě série baví.

Fiso
02.04.2023 4 z 5

Ze začátku mě to nebavilo, ale asi tak od poloviny se to zlepšilo. Pořád nevím co si o téhle sérii myslet, čekala jsem, že bude lepší. Uvidíme co poslední díl.

terikus
31.03.2023 5 z 5

Podlý král je opravdu podlý. Opět jsem čekala víc romantiky, ale co už, snad se dočkám v dalším díle :-D. Celkově to bylo lepší, než první díl, konec mě hodně překvapil a napjatě čekám, jak to nakonec dopadne.

gabca2003
30.03.2023 5 z 5

Druhý díl byl hned od začátku lepší než díl první. Pořád se něco dělo a dobře se to četlo. Knihu jsem měla za dva dny přečtenou. Závěr byl rozhodně překvapivý.

knihomolka2022
26.03.2023 4 z 5

Podlý král - druhý díl úspěšné série od Holly Blackové. A já říkám WOW! Druhý díl se mi líbil o něco více než ten první, nebyly tam nudnější pasáže a autorka přidala akci, nenávist, politické krveprolití a intriky a větší dávku toho dobrodružství. Hlavní postavy byli ještě lepší než v prvním díle - duo Jude (ta je hodně zaujatá touhou po moci, což je chvílemi až hloupé, ale pochopitelné) a Cardan (se tam překvapující svým milým a vřelým chováním) v čele celého Elfhame je prostě senzační. Je dva prostě nejde nemilovat. Byla jsem ráda, že se konečně začaly odhalovat důvody Cardanova chování. Madoc je mi spolu s Orianou stále nesympatický, Tyran ještě více než předtím a Vivi nějak podobně jako v Krutém princi. I přesto, že mě kniha bavila od začátku do konce a měla jsem ji opravdu rychle přečtenou, stále mi v ní, stejně jako v Kutém princi, něco schází a doufám, že právě tu chybějící "část" mi dá pokračování, na které se opravdu těším, protože konec tohoto dílu je dost otevřený...DOPORUČUJI VŠEM, i když vás první díl tolik nenadchnul, protože Podlým králem se celá série začíná rozjíždět!

Doomiiniikaa
19.03.2023 4 z 5

Z celého tohoto dílu mám pocit, že tomu něco chybí a doufám, že mi to třetí díl dá.
Jude je až moc zaujatá mocí až někdy působí dost hloupě a Cardan začíná být sympatičtější a ikdyž se autorka snaží postupně prozrazovat proč je takový a takový, kdybych si teď přečetla první díl, stejně bych nechápala, proč se chová tak jak se chová. Romantická linka je zde opravdu lehká (asi jen ve dvou kapitolách) a spíše se řeší politika,intriky,zrady a převraty, což mě vždy překvapí. Líbí se mi, že autorka dává váhu i vedlejším příběhům.
Stále mi svět víl nesedí do světa lidí.

petgona
06.03.2023 4 z 5

Druhy diel bol podstatne lepsi ako prvy. Jude je stale hlupa a zbrkla, snazi sa intrigovat aj ked jej to velmi nejde. Zato Cardan sa mi pozdava cim dalej, tym viac a to ako s Jude vypiekol ma dost potesilo.
Kazdopadne, je tu viac akcie, stale sa tu nieco melie a vytvara napatie.

stelka_knihomol
15.02.2023 5 z 5

Bože, co na to říct. Prostě si to všichni běžte přečíst. No šup šup.