Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466397/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavid-vsi-466397.jpg 4 525 100

Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Holly Blacková odhaluje nová tajemství z dramatického života záhadného krále Říše víl Elfhame Cardana. V tomto příběhu najdete neodolatelné podrobnosti z dob před příběhem Krutého prince, dobrodružství odehrávající se po Královně ničeho a známé okamžiky z celé trilogie vyprávěné Cardanovým pohledem. V návratu do série Krutý princ si užijete lásku, která rozbuší srdce, nebezpečí, humor a drama, které okouzlilo mnoho čtenářů. Ke každé kapitole navíc patří celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu dělají chloubu každé knihovny.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories , 2020

Arlienen
04.04.2023 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila úplnou náhodou a musela jsem si ji přečíst! Byl to pro mě návrat domů, který jsem si užila a chtěla bych další takovou třešničku. Svět Jude a Cardana jsem si oblíbila. Bylo mi líto, když jsem se s ním po třetím díle musela rozloučit. O to víc mne tato kniha těší. Příběh z pohledu Cardana mě úplně pohltil. Odhalila jsem další věci z jeho minulosti a mohla si tak udělat úplný obrázek o něm.

Knihomolka2009
02.04.2023 5 z 5

Já absolutně miluji sérii Krutý princ a tato doplňková novela tím pádem byla nutnost. Tak překrásně graficky zpracovanou knihu jsem snad nikdy neměla a ani příběhem nebyla rozhodně špatná. Vlastně byla strašně zábavná a celkově skvělá. Postavy se ničím nezměnili a byly jako vždy úžasné a podívat se do Cardanova dětství bylo velmi zajímavé a možná i díky tomu má člověk šanci pochopit proč se na začátku choval jak se choval a jakou měl zanedbanou výchovu. Doporučuji přečíst těm co četli původní sérii.

Morana107
12.03.2023 3 z 5

Pro všechny, co prožívají abstinenční příznaky po dočtení celé trilogie a potřebují další dávku, třeba i malou!

Kdybych tak nemilovala Cardana a předchozí díly, tak bych řekla, že to je ubohá knížečka. Jedna vypravovaná pohádka je s drobnými úpravami převyprávěna hned třikrát, čímž si zabírá většinu místa v tenké knížce.
Co je ale na tomto doplnění celé trilogie největším lákadlem, tak je to zcela určitě to, že můžeme konečně vše vidět z Cardanova pohledu. Vidíme jeho dětství i to, jak se snažil za maskou arogance a svrchovanosti skrýt pocit méněcennosti a zbytečnosti.
Byla jsem ale opravdu šťastná, že se do tohoto světa můžu opět vrátit, už proto, že Elfhem tak věrně odpovídá dětským fantaziím o vílím životě, a kvůli krutému princi, jenž si vás získá svou temnotou, hrdostí a hádankou v něm.
Ilustrace jdou nádherné, ale pro mě je lepší si postavy představit podle sebe.
Tři hvězdičky!

Lucík118
07.02.2023 5 z 5

Nádherné ilustrace a toto krásné doplnění série o postřehy a pocity z Cardanovi strany jsem si nesmírně užila.

Bětuu
18.01.2023 4 z 5

Toto kraťoučké doplnění ke Cardanovi je opravdu hezké. Už jenom ta obálka a ilustrace, od kterých nejdou odtrhnout kukadla. Celé to bylo zajímavé - chápat vše očima Nejvyššího krále..určitě se mi nehorázně líbil námět o příbězích s Aslog.
Knížka je opravdu pěkná a určitě jsem našla i odpovědi k otázkám, které v sérii nebyly zodpovězeny.

LenkaPet
15.01.2023 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha. Jakékoliv další vyprávění o Cardanovi je hezkým doplněním předchozích příběhů a tato se mi líbila, protože byla o něm a o jeho myšlenkách. Je to hodný kluk s pěkným srdcem, jen nikdy neměl šanci ho někomu dát... teď už ano.

Thalin
04.01.2023 4 z 5

Kniha je taková pěkná, dodatková vsuvka. A vůbec mi nevadí, že je cílená spíš na mladší čtenáře, i tak jsem si ji užila. A navíc se mi moc líbí to grafické zpracování.

*Pájuše*
16.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem se strašně těšila. Doufala jsem, že se opět vrátím do Země víl, ovšem... nadchla jsem se až moc. Přespříliš jsem očekávala, že to budou z pohledu Cardana kritické momenty z Krutého prince - kdy se např. stal "vězněm" Jude, než mu na hlavu trikem nasadila korunu; z Podlého krále - jeho pohled na to, když vyzvedl ostrov z vod a vyhnal Jude ; z Královny ničeho - kdy naopak při "výslechu" Taryn poznal, že ona není ona... a ono nichšt, nada, šlus, ende! A tím moje sympatie ke knize vzaly za své. Opravdu škoda.
Je ale pravda, že povídky byly uzpůsobeny tak, aby šly po sobě. Kdyby HB skákala od Královny ničeho ke Krutému princi asi bych v tom měla hokej. Knihu slupnete jako malinu. Překrásné ilustrace doprovází děj a jsou vskutku pastvou pro oči.

marti7729
26.11.2022 3 z 5

Takova pekna , mila cetba pro mladsi rocniky. Mozna, kdybych ji cetla trochu drive uchvatila by me vic. Hezky se cetla. Pribeh nic moc. Sahla jsem po ni v knihovne, priste musim zkontrolovat kolikata kniha ze serie to je

kačuleee29
25.09.2022 5 z 5

Nádherná kniha, jsem moc ráda, že ji mám doma. Předně musím pořádně vychválit ilustrace, i když se mi asi nikdy nepovede vyjádřit jak moc jsou úžasné. Příběh o Cardanovi, Elfhame, Jude, ale hlavně příběh o příbězích. Moc hezky napsáno. Jde sice o krátké navrácení do Elfhame a k hlavním postavám, ale i tak jsem si ji užila a.. je opravdu moc pěkná. :)

luca321
10.09.2022 3 z 5

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Myslela jsem, že se dozvím víc o Cardanově minulosti, ale vesměs tam nic moc nového nebylo. Velké plus je krásné grafické zpracování.

andrejci
01.09.2022 5 z 5

Za musím prvně podotknout je nádherné grafické zpracování. To je prostě krásné. Já bych klidně uvítala víc přííběhů z jeho minulosti. Kdyby tam byla i krátká kapitolka co se dělo po událostech 3. dílu tak by mi to nevadilo. Knížka, ale je i tak moc krásná.

Percabethka
29.07.2022 2 z 5

Kniha je sice krásně graficky zpracovaná, ale co se příběhu týče, je celkem o ničem. Nedozvídáme nic tu nového, samotná zápletka je nezajímavá... Je to spíš jen takové krátké navrácení do Elfhame.

katee21
26.07.2022 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale zklamaná rozhodně nejsem. Je to hezké zakončení série a bylo fajn poznat situace, které byly zmíněné v knihách a zjistit jejich okolnosti.
Co musím ale vyzdvihnout je, jak je ta kniha nádherná. Samotná kniha bez přebalu, je ještě hezčí než s ním a ilustrace vevnitř jsou dokonalé.
ALE!
Doufala jsem, že tady budou dopisy, které Cardan Jude psal... A taky mi chybělo to, jak Cardan začal vnímat city k Jude, jak to viděl on, jeho pocity ze Stínového dvora, jak vnímal, když byl hadem. Chybělo tam toho dost....

brunettlibrary
16.06.2022 3 z 5

Knihu jsem četla jako první z celé série a musím říct, že jsem udělala dobře, hezky mě uvedla do děje! Styl autorky je dobrý, text se čte hladce. Postavy jsou zajímavé, proměnlivé, ale zaujmou. O ilustracích se ani bavit nemusím, ty jsou prostě krásný!

anid
21.05.2022 5 z 5

Celá tahle série je jedno moje velké dirty pleasure a tahle kniha taky nezklamala. Je samozřejmě mnohem kratší a i písmenka jsou velké jak u pohádkové knihy, ale příběh je stále super. Ilustrace jsou výtečné a krásně doplňují knihu.
Kniha tak akorát do chvílích kdy jste vystresovaní a máte málo času, Žádné složité čtení, jenom kouzelný příběh tak akorát na odreagování. Poutavý a milý

SněžnáSova
20.05.2022 5 z 5

Roztomiloučká krásně ilustrovaná knížečka.

Mogia
10.05.2022 3 z 5

Ačkoli Krutého prince miluju a Cardan je za mě nejzajímavější postavou v této sérii, tak tahle knížka mě zklamala a přijde mi spíše jako kus napsaný jen pro výdělek. Spousta čtenářů nadšeně hodnotí ilustraci, ale krom obálky mi nepřijde nikterak úžasná, navíc většinou jsou to jen barevné nicneříkající výstelky, aby kniha měla víc jak 100 stránek.
A dalším velkým zklamáním bylo, že ani v tomto díle nejsou dopisy, které Cardan psal Jude, když byla ve vyhnanství.
Jinak příběhy jsou pěkné, čtivé, ale příliš krátké a v podstatě se tam nedozvíte nic nového.

Kaila146
03.05.2022 4 z 5

Krátká a milá knížečka.

Jaehyun
17.04.2022 5 z 5

Krátká kniha, kterou máte během chvilky přečtenou. Dozvíme se tam něco málo o Cardanovi a jeho minulosti. Nejlepší jsou na knize asi ilustrace a nádherná obálka.