Krutost

Krutost https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11345/bmid_krutost-oZB-11345.jpg 4 70 12

Dannymu Cadoganovi ještě nebylo ani čtrnáct, když jeho otec v opilosti prohrál v hazardu víc, než byl schopen splatit. A zatímco viník utekl do bezpečí, rodina byla vystavena drsnému útoku věřitelů. Tváří v tvář nelítostným vymahačům se Danny rozhodl, že už nikdy nedovolí, aby jeho matce a sourozencům někdo ubližoval. On sám se stane tím, kdo nahání hrůzu, a pomstí se všem, kteří jeho rodině ublížili! Společně s kamarádem z dětství Michaelem brzy proniknou do většiny nezákonných obchodů v Londýně a stanou se jejich nekorunovanými králi. Každý, kdo má něco společného s organizovaným zločinem, si Dannyho váží - a především se ho bojí. Dannyho krutost, díky které si podrobil Londýn, ovšem nekončí ani před prahem vlastního domova. I své ženě a dětem vládne železnou rukou - vlastně spíše pěstí. Jako by si neuvědomoval, že Mary toho ví tolik, že kdyby promluvila, otřese se jeho zločinné impérium v základech. Jako by si neuvědomoval, že člověk na vrcholu moci může velmi snadno spadnout úplně dolů. Jako by si neuvědomoval, že dluhy lze splatit i jinak než penězi...... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Domino

Faces , 2007

čef
23.02.2023 3 z 5

Román ze zločineckého prostředí Londýna se autorce zase povedl udělat stejný jako u mnoha jiných jejích děl. Především se řeší domácí vztahy mezi dětmi a rodiči a pak také trochu té vraždírny mezi zločinci. Na tak malý dějový obsah je zde vyplýtváno mnoho stránek pro mne naprosto nezajímavých, ale rozumím tomu, že mnoho, zejména čtenářek, bude naprosto spokojených.

DickBach
03.09.2019 3 z 5

Kdy už konečně tahle ženská napíše něco jiného? Pořád dokola porcelánová panenka, a je jedno jestli holka nebo kluk, která je odstrkovaná a utiskovaná, naštve se a nesmírnou ctižádostí dobude svět drog, zbraní, nebo třeba prostituce. Jako dobré, čtivé, ale jedna kniha s tímto scénářem by stačila.

Iva B.
09.08.2019 1 z 5

Druhá kniha, kterou jsem do autorky cetla a opět me to vůbec nebavilo.. Svět mafie, drogové podsvětí, to asi nebude přesně pro mě. Navíc to bylo hrozné roztahane, dost jsem preskakovala a chtěla to mít za sebou... Myslím, ze další knížky už číst nebudu.

dzejkbeltygros
22.09.2018 2 z 5

Knihu mi vrazila do ruky mamka, že je fajn a mám si to přečíst. Tak jsem se do toho pustila a trochu lituju. Začátek byl super a vypadalo to na dobrý příběh. Nemám sice ráda téma drog, ale čas od času si něco přečtu, abych prostě měla přehled. Celá knížka se netočila jen kolem tohoto tématu, měla i nějaký děj. Ale pořád se tam omílaly dokola ty samé věci a to mě už na konci tak štvalo, že jsem z toho byla celá nervózní a pomalu jsem se začala modlit, abych to už konečně dočetla a měla od toho klid. Byla by to hodně zajímavá a propracovaná knížka, kdyby ji autorka napsala o něco líp. Možná mě deptalo i to, že nemám ráda násilí, kterého byla plná knížka. Na druhou stranu tam byly dobře popsané povahy postav, a jak se od sebe lidé mohou lišit.

Len2očka
31.10.2017 1 z 5

Tato autorčina kniha mě nebavila,ale ani trošku.Má dobré knihy,tahle mě neoslovila.

hana4834
17.11.2016 3 z 5

Mám pocit že všechny její knihy jsou na stejný brdo vždy jde jen o drogy a nadvládu podsvětí.

Petrasuvicka
21.02.2014 2 z 5

Naprostá kopie Smyčky. Do půlky čtivé, ale pak se to zasekne a drhne, protože je to prostě pořád dokola. Omílá totéž do zblbnutí na 400 stránkách. Brutální a chladnokrevný Freddie Jackson dostal jiné jméno, jeho ohleduplnější a zejména bystřejší parťák, kterého zajímají důsledky i čísla, se samozřejmě nejmenuje Jimmy ale též byl nově pokřtěný. Stejně jako nemožná Jackie a její tři dcery a uvědomělá sestra Maggie... tytéž tváře, které dostaly jiná jména, jiné bydliště, ale jejich osudy byly téměř identické.

monte
14.04.2013 2 z 5

Zatím nejhorší kniha od mé oblíbené autorky. Ze začátku jsem se nudila, pak už jsem jen čekala,kdy konečně přijde odplata
a krutý Danny za vše zaplatí. No, trvalo to na můj vkus dost dlouho.

evasamankova
14.03.2013 1 z 5

Příšerná kniha. Moje druhá od M. Cole. Kdysi jsem četla Dvě ženy a ty se mi líbily.. Krutost jsem si koupila poté. Ta mě od dalších knih autorky ale odradila. Je to nudné, neustálé opakování téhož.

vyvec
09.01.2013 1 z 5

Knihu jsem dočetlaa musela jsem se k tomu donutit. Nadšená jsem z ní nebyla

WEIL
19.08.2011

Kniha je pro vytrvalé a nenáročné čtenáře!!!

Téra
24.01.2011 2 z 5

Knihu jsem dočetla s velkou obtíží. Pohle mého názoru je to kniha bez zajímavého děje a omílá se zde jediná myšlenka pořád dokola. Rozhodně bych ji nedoporučila.

Martina Cole
anglická, 1958