Krutá krása

Krutá krása https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/bmid_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3 415 115

Krutá krása série

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty , 2014

daradka
11.05.2018 odpad!

Strašná nuda..

Marry123
11.05.2018 3 z 5

Tato kniha byla.... ucházející. Ale něco mi tam asi scházelo. Nemůžu říct, že by mě děj nějak vtáhl do sebe, spíš jsem jím tak plula až jsem doplula ke konci. Oddychová jednohubka, která se mi ale asi nevryje do paměti, bohužel.

Lucka.79
09.05.2018

Ufff ... tak tohle se mi už dlouho nestalo, ale vážně to nešlo jinak. Knihu jsem nedočetla, cca v půlce jsem ji odložila a už se k ní určitě nevrátím.
Jak je zde již psáno, námět je dobrý, potenciál ta kniha měla ... ale autorka to dle mého názoru nedala, nevytáhla to. Pro mě jedna velká nuda, místy jsem text jenom přelétla, protože mi přišlo, že čtu stále to samé dokola.
Hodnocení nedávám, protože jsem knihu nepřečetla celou, tak mi to nepřijde fér

Sima890
09.05.2018 3 z 5

Nyx už od malička věděla co je její osud: provdat se za démona, který vládne její zemi už devět set, zničit ho a tím vše osvobodit. Nyx je připravená při jeho zničení sama zemřít. Jenže vše se změní, když dorazí do jeho sídla. Pan démonů ji začne čím díl více překvapovat a přitahovat a ona se do něj nevědomky zamilovává a snaží se to popírat. Sídlo skrývá mnoho tajemství a pro člověka může být i smrtelně nebezpečné. Nyx se najednou ocitá v situaci, kdy si musí vybrat: rodina nebo láska?

Řeknu to na rovinu, tohle už si vážně vícekrát nepřečtu. Na Krutou krásu jsem se těšila ještě dřív než vyšla a pro mě to bylo zklamání obrovské. Je to třetí re-telling Krásky a Zvířete, který čtu a je určitě nejhorší. At' se snažím sebevíc tu pohádku v tom nevidím. To by ještě bylo v pohodě, kdyby se mi to líbilo. Čekala jsem, že si čtení užiju, ale opak je pravdou. Je mi to líto, námět příběhu je originální a má potenciál, autorka z toho mohla vytáhnout mnohem, mnohem víc.

Tohle je pro mě srdcervoucí zklamání...Autorka vymyslela úžasný a originální svět, ze kterého šlo vytáhnout strašně hodně. První začnu pozitivy. Nyx pro mě byla zajímavým druhem hrdinky, je taková jiná než ostatní, s jedem ve svém srdci, všechnu tu krutost se v sobě snaží uzavřít, ví přesně, kdo je a čeho je schopná, svůj osud nadevše nenávidí, ale i přesto jde za ním, i když jí to může stát život. Poté je tu Ignifex, ten byl asi jediný zdrojem humoru a díky němu jsem se ne jednou zasmála. Také se mi líbila všechna ta mytologie a mystično, to tajemno, dům plný nebezpečí a všemožných tajemných zákoutí- tyhle věci měla autorka skvěle vymyšlené.

Ale tohle všechno je úplně zastíněno. Kámen úrazu byl prakticky celý vztah hlavních postav. Já mezi nimi necítila žádnou chemii, nic woow, co by mě přimělo zbožňovat to, co mezi nimi je. Ignifex mi v tomhle přišel strašně naivní, Nyx bezpodmínečně od začátku věřil, i když moc dobře věděl, že Nyx má v plánu ho zničit. A Nyx měla zase potřebu mu to pořád dokola opakovat, jaké s ním má záměry... A ted' přichází klišé: trojúhelník. Nechápu, proč do toho od začátku usela autorka tahat i trojúhelník, ten naštěstí byl krátký. Nejhorší ze všeho byl ten konec. Celý příběh je napsán v takovém klidném tempu, všechno tak hezky popsáno a poté přišel zvrat, od kterého to šlo z kopce ještě víc, hrdinka se začala chovat strašně nelogicky, vedlejší postava úplně obrátila svůj charakter a stala se pro mě nesnesitelnou. A ted' konec. Autorka tam napráskala snad každou akci, která ji napadla a neobtěžovala se to alespoň trochu vysvětlit. Posledních asi sedmdesát stránek pro mě bylo utrpením a odpočítávala jsem každou stránku, jen at' to už mám za sebou...

Baronka947
09.05.2018 3 z 5

Vůbec jsem nevěděla, že se jedná o retelling. Mám jich poslední dobou docela pokrk, ale na téhle knize to stejně není moc poznat, takže jsem ji dočetla. Koupila jsem ji s vědomím, že jsou na ni rozporuplné reakce, takže jsem moc nečekala. Příběh je zpočátku zajímavý, proložený řeckou mytologií, která nám opodstatňuje situaci ve světě knihy. Hlavní hrdinka je sedmnáctiletá holka, která od svých devíti ví, co ji čeká. Možná se to k jejímu věku hodí, ale na to, jak moc je smířená sama se sebou a ví že je zahořklá a plná nenávisti, mi přišla neskutečně naivní a hloupá. Neuvěřitelně si protiřečí, což najednu stranu chápu, když nechce umřít, ale ví že nakonec bude muset umřít... ale když teda nechci zemřít, tak se zatraceně zastavím a zamyslím se nad tím, co se okolo mě děje, ne? Dostala takových rad a náznaků. V jednu chvíli mi přišlo, že si konečně uvědomila, že by to šlo i jinak, ale pak přísahala těm, co to všechno způsobili? Ale no tak! Už tu byly zmíněny mizející klíče, které vlastníkovi nechyběly, i když věděl, že mu je dotyčná bere. No. To kazilo docela dojem z knížete démonů. Ale co mě teda deptalo nejvíc na celé knize bylo, jak se okamžitě vrhla a políbila něco, co ani nevěděla co je, a jak neustále mluvila o tom jak je "asi" zamilovaná. O tom, jak neustále přemýšlela, že (jednoho nebo druhýho) "chce" ani nemluvím, protože to bylo směšný. Asi nejlepší na knize je, že se to dobře četlo. Mám teda neustálý nutkání u podobných věcí přemýšlet nad tím, že by se příběhy tohoto rázu možná hodily jako krátké povídky. U knihy Na lovu jsem měla úplně stejný pocit. Člověk se pak u těch některých výplňových pasáží nudí a říká si: "Kdy se konečně začne něco dít?" Hlavně, že je podrobně posáno, jak hrdinka prochází dům, ale konec se odflákne. No.. za mě 3/5, že se to aspoň dalo přečíst na jeden zátah.

tereza5564
08.05.2018 3 z 5

Na knihu jsem dlouho slyšela obrovskou chválu, tak jsem neodolala a vrhla jsem se do čtení. Těšila jsem se na podobnost s příběhem Krásky a Zvíře, vzhledem k tomu, že z tohoto vychází i Dvůr trnů a růží a ten byl originální a skvělý, tak jsem si říkala, proč ne? Byla jsem zklamaná. Po třetině knížky jsem měla chuť ji odložit a už se k ní nevracet. Příběh začal banálně, až dětsky, kdy se dívka během půl dne do někoho ''asi'' zamiluje. Hledala jsem skryté významy nebo aspoň nějakou hloubku, ale marně. Rozhodla jsem se, že přesto knihu dočtu, třeba s lepším pocit. Jistá originalita tady přece byla, asi po půlce se stala kniha mnohem čtivější a zajímavější, přesto stále měla trochu naivní nádech. Skvělá byla opora o řeckou-římskou mytologii, která se ze začátku lehce nudně opakovala dokola, nakonec však skvěle vygradovala. Konec byl trochu očekávaný, žádné velké překvapení.
Přesto všechno byla knížka dobrým oddechovým příběhem, který je za chvilku přečtený, proto pokud hledáte něco nenáročného bez jakýchkoliv významů, nad kterými byste museli přemýšlet, dá se označit za výbornou knihu.

Baraliska
08.05.2018 4 z 5

Tato kniha je velice zajímavá, krásná a oddychová knížka. Přečetla jsem ji během jednoho dne, takže to není žádná, nudná knížka, kterou musíme louskat několik týdnů a nebaví nás.
Jestli máte chuť, určitě si ji přečtěte :-).

Baru1236
30.04.2018 3 z 5

Trochu zklamání. Nevím jak to popsat, ale příběh mi přišel tak nějak povrchní. Neměl hloubku, něco nad čím by se čtenář zamyslel. Hlavní hrdinka našeho padoucha v jednu chvíli nenávidí a ve druhé ho hned upřímně miluje. Některé věci tam byly nesmyslné, prostě jen aby vyplnily mezery v ději a příběh líp vypadal.
Na druhou stranu jsem se někdy i upřímně zasmála, líbilo se mi, že příběh vycházel z řecko-římské mytologie. Ale to je asi tak všechno.
Své anotaci, u mě kniha bohužel nedostála, ale úplně marné to taky nebylo.

Daysi.Dee
29.04.2018 2 z 5

Ach jo. Asi tak bych to krátce a výstižně zhodnotila. Krutá krásna je taková malá knižní jednohubka. Já si jí koupila, protože měla mít jistou podobnost na Krásku a zvíře (to jsem tam opravdu nenašla-to je klamání spotřebitele). Za mě veliké zklamání. Asi kdybych neměla takové očekávání a kniha nebyla prezentovaná jak byla. Docela se mi i líbil příběh, bylo to čtivé a napínavé, ale chyběl mi tam takový ten wow efekt a to nepočítám, že se mi nelíbil konec knihy. Čekala jsem od toho daleko víc a je to škoda, kniha má potelnciál. Třeba si od autorky přečtu někdy něco dalšího, ale tohle už ne prosím.

simona8126
28.04.2018 2 z 5

Naprostý souhlas s Andy0892! Od téhle knížky jsem si poměrně hodně slibovala, ačkoli mě mohla varovat má předchozí špatná zkušenost s převyprávěními Krásky a zvířete. Ani Na lovu mě neoslnilo, ale teď vidím, že to bylo lepší než Krutá krása. Ne že by se to dalo srovnávat, Krutá krása si z Krásky a zvířete bere hrozně málo! Nebylo by to špatné, kdyby nabídla zajímavý a poutavý příběh, ale byla to nuda. Stránky ubíhaly rychle, to ano, ale nebylo tam nic, co by mě doopravdy zaujalo. Cokoli se mi snad líbilo, se stejně neobejde bez nějakého "ale". A už hrozně dlouho jsem se nesetkala s tak nesympatickou hlavní hrdinkou, která má sklony nenávidět naprosto všechny, včetně sebe. Svůdný a dokonale krásný hlavní hrdina tomu moc nepomohl. Chaoticky uspořádaný dům také ne. Bylo to předvídatelné, otravné a nezanechalo to ve mně nic dobrého. Nikomu jsem nedokázala fandit. Hlavní hrdinka navíc evidentně přežije všechno, takže ani není důvod se o ni bát. Pevně doufám, že převyprávění Červené karkulky bude lepší. Autorka nepíše špatně, takže tomu šanci dám. Ale další takovou Krásku a zvíře už prosím ne!

Andy0892
27.04.2018 2 z 5

Nebylo to špatné, ale rozhodně to nesplnilo mé očekávání. Tuhle knihu jsem měla vyhlídnutou pěkně dlouho v angličtině, přesto jsem se k ní dostala až teď v češtině, a musím říct že nápad byl skvělý, ale celé mi to přišlo nedotažené, předvídatelné (to kdo je Stín a Laskavý pán bylo jasné hned), pak přišel uspěchaný konec. Ani charakter postav, či jejich chování tomu nepomohlo. O neustálém kradení klíčů (kterého si nikdo nevšiml) ani nemluvě.

Kniha není nijak tlustá, čte se rychle, jen nemá to kouzlo, které jsem od ní očekávala.

kneslova
21.04.2018 5 z 5

Mám ráda Krásku a zvíře a další zpracování si nenechám ujít. A znovu jsem byla nadšená, trochu jiné, ale líbilo se mi to.

Fenris
21.04.2018 4 z 5

Hádám, že Kráska a Zvíře je poslední dobou v "módě", ale jelikož je to moje oblíbená pohádka, tak jsem si to nemohla odpustit.
Co se týká kladů této knihy: Je to krátká knížka, díky které můžete zabít odpoledne/večer, velmi dobře se čte a hlavně se kniha netáhne, ano je tam pár úseků, ale není to jako u jiných, kde se kniha táhne klidně i několik kapitol, tady to byly třeba občas dvě stránky. Kniha mi přišla i místy velmi humorná i překvapivá.

Co mě ovšem potěšilo bylo, že ve společnosti byla zasazená řecká mytologie, kterou od malinka mám moc ráda.
Nyx mi byla příjemná, věděla svoje nedostatky a byla obecně tak nějak reálnější. Věděla, že není hodná a odvážná hrdinka, ale moc dobře o sobě věděla, že je to spíš hodně jedovatá potvora, která by se snad dokázala smát i nad mrtvolou a do toho všeho byl zohledněn její věk. Byla jsem s ní jako s postavou spokojená.

Negativa téhle knihy jsou hlavně to, že na konci je to tak nějak urychlené, hektické a trochu nepřehledné. (Pro mě za mě by kniha mohla mít i o dobrých 50 stran víc)

Nebudu lhát, ta kniha mě i překvapila, nebylo to koncem, ale během knihy se člověk opravu dozvěděl zajímavé věci.
Konec.. no, co říct ke konci, něco jsem očekávala něco ne. Možná jsem i trochu čekala, že autorka do toho dá i něco víc.

Každopádně, za mě to jsou 4/5* a těším se na retelling Červené Karkulky. :)

Ryora
19.04.2018 2 z 5

No tesila jsem se jak to bude zoracovane zase jinak tento.příběh, ale.musim říct, že se to pomalu četlo a že mě to zklamalo. Myšlenka dobra i to hezky jelo ale i tak asi jsem čekala něco jiného....

MahtielM
13.04.2018 3 z 5

Na knížku jsem se těšila, úplně neuchvátila, ale patří rozhodně k těm zajímavějším. Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale později jsem byla zvědavá, co bude na další stránce a došlo i občas na nějaké to dějové překvápko.