Krutá krása

Krutá krása https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368592/bmid_kruta-krasa-PII-368592.jpg 3 415 115

Krutá krása série

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Cruel Beauty , 2014

Katie46
27.11.2019 1 z 5

Těšila jsem se na knihu, zaujala mě ale nakonec jsem byla zklamaná. Děj neměl moc velký spád, skoro žádná akce, samé zdlouhavé a nutné popisování a hlavní hrdinka nebyla moc sympatická.

TerryDee
03.11.2019 3 z 5

Z Kruté krásy od Rosamund Hodge mám hodně rozpačité pocity. Nejen, že se to četlo velmi namáhavě, ale ani začíst se mi vůbec nedařilo. Něco tomu chybělo, a to čtivost. A o postavách ani nemluvím. Ty mě moc nezaujaly, až na Laskavého pana neboli Ignifexe, který byl aspoň trochu zajímavý, na rozdíl od hlavní hrdinka, která mě rozčilovala.

Ashinka
31.10.2019 5 z 5

Překrásné překvapení. Čtyři hvězdy za příběh a celých pět za Laskavého pána.

kristynacer
22.10.2019 4 z 5

Knížka se mi docela i líbila. Laskavý pan a Nyx mi docela pripominali Feyre a Rhyse z Dvůr trnů a růži, byla moc hezky napsána a přečetla jsem ji za 2 dny

Elize
26.09.2019 3 z 5

Celkem ucházející verze Krásky a zvířete, i když jsou lepší verze (Temné a osamělé prokletí nebo Dvůr trnů a růží). Tohle je zkrátka zlatý střed, nic vás v knize nepřekvapí, vše je předvídatelné, ale celkem dobře čtivé, v podstatě oddechovka. Že Nyx uhodne pravé jméno Laskavého pána a tím ho osvobodí je jasné už od začátku a také nijak čtenáře nepřekvapí, že Ignifex a Stín jsou svými protiklady jedna a tatáž osoba. Na to jak má kniha málo stránek, jsou v ní zbytečně dlouze rozváděny některé pasáže a popisy, rozhodně bych více času věnovala postavám, jelikož hlavně zpočátku mi to mezi Nyx a Ignifexem přišlo trochu křečovité a autorka tam hodně nepřirozeně tlačila, postupně se to však zlepšilo a jejich rozvíjející se vztah byl jak takž uvěřitelný. Co hodnotím nejvíc kladně na celé knížce je nápad s různými dohodami - občas mě to skutečně nutilo se zamyslet nad hříchy a vinnou a z jakých všech úhlů pohledu lidé tyto věci chápou.

4129
16.07.2019 3 z 5

Knížka splnila moje očekávání. Byla s výjimkou konce oddechová a dobře se četla. Žádné složité zapletky a dramata. Posledních asi čtyřicet stran bylo těžších na pochopení. Nebo alespoň pro mě. Konec jsem přečetla víckrát a vždy našla něco nového. Děj mě ze začátku moc nebavil. (Dokud byla Nyx doma.) Potom se ale postupně odhadovala tajemství. Škoda že s většinou z nich přišla autorka (jak má ve zvyku) až ke konci. Rozhodně jsem spokojená, i když myslím že to mohlo být propracovanější. Koho jsem ale neměla ráda, byla rodina hlavní hrdinky. Za mě ale dobrá knížka a doporučuji!

AloneJane
26.04.2019 4 z 5

Moc hezky napsaná odpočinková knížka. Většina se opírá o to, že když retelling, tak nelze čekat kdo ví jaké zázraky, co se týče příběhu, ale mě kniha po delší době vtáhla a nepustila, takže za mě velký dík, už jsem to potřebovala :) Žádné rozvleklé popisy místností do posledního detailu a každého chlupu na pohovce, ubíhající děj a pár podmanivých očí. Co na tom, že hlavní hrdinka konečně taky nebyla čistá roztomilá princezna, ale někdo, kdo umí taky nenávidět. Za mě spokojenost.

maja11231
17.04.2019 1 z 5

Kniha mě velice zklamala. Měla jsem od ní velké očekávání, které se po několika stránkách začali vytráce. Škoda strašně jsem se na ji těšila

whiolet
03.04.2019 4 z 5

Z knížky jsem trochu rozpačitá.
Krutá krása je reteling na Krásku a zvíře a těch se nám tu vyrojilo za poslední rok docela dost, takže nelze ji nesrovnávat s ostatními. Tohle je zatím nejslabší verze na Krásku a zvíře, ale zase na druhou stranu to nebylo, tak špatné.
Řecká mytologie a Laskavý pán se svými stíny byl rozhodně super nápad, postavy v knížce byly taky celkem fajn,ale bohužel mi neseděl styl psaní. Na to jak má knížka málo stránek jsou v ní některé pasáže zdlouhavě popisovány a konec je zase zbytečně osekaný.
Takže já nevím no, hodnotím to jako lepší průměr spíš...

Konfu97
16.03.2019 1 z 5

Od knihy jsem velká očekávání neměla a proto nejsem zklamaná. Příběh je od začátku utahaný, pro mě bohužel velmi nezáživný a proto jsem se bohužel ani nedostala nakonec . Do druhého dílu se již bohužel pouštět nebudu.

Emičkazknihy
12.03.2019 5 z 5

Jednoduchá odpočinová četba, nečekejte miliony složitých kombinací odhalující děj, ale text u kterého člověk může jenom hltat písmenka to ano.
Na jednu stranu mě kniha velice pobavila, nerozhodná hlavní hrdinka je středem celého děje a přesto, že by se mohla rozhodnout špatně je připravená své činy napravit. A krutý princ asi nebude až tak krutý, jak se zdá :)

Denisa_a
19.02.2019 4 z 5

Mě se kniha líbila hodně. Moc se mi i líbí ty příběhy od Bohů. Taková zvláštní knížka. Ale tak zvláštní až je krásná.
Jen teda ty jména těch Bohů. Zkracovala jsem si je. A taky ten konec. Na mě byl hodně zmatený a musela jsem si ho přečíst 2x abych ho pořádně pochopila.
Dala bych 5 hvězdiček, ale za ten konec jednu ubírám.

Zaneta92
13.02.2019 5 z 5

Krásná kniha, už se těším na další díl.

Sharona73
12.02.2019 4 z 5

Zrejme moje nejoblibenejsi prevypraveni krasky a zvirete, Bohuzel pribeh byl zbytecne prekombinovany a chvilemi jsem opravdu nevedela co to ma znamenat. jednodussi pribeh by byl mnohem ctivejsi.

venacava
07.02.2019 2 z 5

Jako bych to uz někdy četla. Některé pasáže zbytečne a celkově dej a závěr lehce predvidatelny.

kujuduss
10.01.2019 3 z 5

Příběh se mi líbil, ale chvílemi mi přišel zamotaný a trochu jsem se ztrácela. Taky jsem hlavním hrdinům úplně nevěřila lásku. Ale jinak pekné

Ulrika
15.12.2018 5 z 5

Kniha mě dokázala vtáhnout do děje i když tajemství ohledně "Stína" bylo lehce odhalitelné bylo mi líto, že kniha nebyla delší. A taky musím pochválit krásný obal knihy!

warca
11.12.2018 2 z 5

Kniha nebyla moc originální ani čtivá. Hlavní hrdinka naprosto nesympatická a zlá, rozhovory kostrbaté, postavy nezajímavé...
Další díly číst určitě nebudu.

nani_nka
11.12.2018 3 z 5

Autorkyna inspiracia oblubenymi rozpravkami akymi su napriklad Kraska a zviera, Modrofuz, ale takisto aj greckou mytologiou sa mi na tejto knizke pacila. Avsak kedze som si tuto knizku vybrala kvoli romantike, ktoru slubovala, z tohto hladiska som bola sklamana a laske medzi Nyx a Laskavym panom som neverila.

Luciana007
18.11.2018 4 z 5

Moje první dojmy s knihy byly smíšené. Sice je Krutá krása inspirovaná Kráskou a zvířetem, ale rozhodně bych jí s tímto krásným příběhem nesrovnávala, protože by její hodnocení dopadlo trochu jinak. Krutá krása, kde vystupuje Nyx, jako Kráska a Ignifex, jako zvíře je originálně zpracování příběh. Sice jsem knihu musela odložit hned několikrát, a to i kvůli málo času. Poprvé jsem jí četla až k třetí kapitole, ale pak jsem knihu musela odložit. Začátek mě prostě moc nebavil, jako i pár dalších pasáží, ale při druhém pokusu ou je konečně přeskočila jiskra. U knihy jsem se jinak příjemně bavila. Do Laskavého pána Ignifexe jsem se hned zamilovala. Je to ten tip "záporné" postavy, kterou prostě nemůžete nenávidět. On vlastně, ani nebyl svým způsobem zlý. Koho jsem nemohla vystát byl otec Nyx a její teta. Astraia, sestra Nyx, patřila mezi ty šťastné sourozence, které rodiče milují víc, než ostatní své děti, a dokáží přehlížet i to, že tak úplně čistí a nevinný nejsou. Nyx, hlavní hrdinka vlastně ani svou rodinu nemilovala. Což se nedivím. Její vlastní otec jí zaprodal netvorovi.
Někdy mě trochu unavovalo jak se pořád opakovalo, jak musí zabít Laskavého pána, a jak nenávidí sebe i rodinu, ale nakonec jsem i to překousla, protože mě spisovatelka dostala svým originálním podáním příběhu. V příběhu jsem se neztracela, a brzy jsem pochopila jak se věci mají doopravdy.
Knihu rozhodně doporučuji, ale rozhodně jí nesrovnávejte s Kráskou a zvířetem.