Krutá krása

Již od narození byla Nyx zaslíbená krutému vládci svého království. A také už od narození trénovala, jak ho zabít. V den svých sedmnáctých narozenin odchází do paláce, aby se provdala za netvora. A má jasný plán, zabít ho a ukončit jeho devět set trvající vládu. Ovšem panovník ji od samého začátku překvapuje a přitahuje a jeho sídlo není tím pochmurným místem, o kterém jí rodiče vyprávěli. Ovšem aby zůstala loajální své rodině, stejně ho musí zabít! Anebo ne?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/368592/kruta-krasa-PII-368592.jpg 3.6153

Krutá krása (1.)

Cruel Beauty (2014)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

kristynkal

Námět dobrý, ale za mě pokulhává to zpracování... Líbí se mi zasazení klasického příběhu do světa, který autorka vytvořila, ale pro mě to bylo hodně natahované a občas celkem dost propletené a složitě vysvětlované. Knihu jsem dočetla, protože měla necelých 300 stran, jinak bych ji nejspíš odložila.

SarahRoyalAss

Tak moc jsem se na tu knížku těšila, až jsem se spálila. Obálka je krásně zpracovaná, ale... Sakra, tohle bylo špatný... Nápad jak "obohatit/ozvláštnit" klasický příběh, nebyl k zahození, ale nepovedlo se. Nebavilo mě to a bylo to páté přes deváté. Nyx mě celou dobu nehorázně štvala. Jako že, sakra HOOODNĚ.
Jediné, co mi tak nějak zaujalo, je připojení Řecké mytologie a její obohacení.

Ajwikus

Moc pěkná kniha. Tenhle námět mě nikdy neomrzí. I když někdy až moc věcí na jednou.

LilianaFalcon

Nápad super resp. ne originální, ale takový ten druh příběhu, co mě nikdy neomrzí. Bohužel provedení se nepovedlo. Autorka se měla zaměřit na jednu věc a nepřehlcovat čtenáře informacemi, které jsou ve výsledku k ničemu.
A taky jsem nepobírala rozpolcenost hlavní hrdinky, chtělo by to dotáhnout psychologii postav.
Fakt škoda, protože kostra příběhu byla povedená.

narisa

Velice pěkná verze tohoto příběhu. Hlavní hrdinové se mi líbily, hlavně Ignifex

SBH

Velmi krásná kniha. Opravdu krutě krásná :-). Za zachycení psychologie nemilovaného dítěte, kdy je dotyčná osoba schopna milovat i ďábla za to, že on projevuje lásku vůči ní, zasluhuje autorka všech pět hvězd. Další lahůdkou byl euklidovský dům a odhalování jeho tajemství. Hrdinka byla odvážná, vtipná, obětavá a sebekritická. Problém hlavního hrdiny (schízy není nikdy dost) byl zřejmý poměrně brzy, na druhou stranu se jeho charakter logicky vyvíjel. Příběh byl napsaný bohatým jazykem, nechyběly moudré postřehy ani vtipné hlášky. Další palec nahoru dávám za neotřelou a (krásnou) obálku.
Dramatické vyřešení ústředního konfliktu přineslo velkou a zásadní nesrovnalost - změníme-li klíčový bod v historii, nelze posléze dosáhnout identických okolností jako v původním toku času. A pak mi vadilo, jak si hrdinka (sice logicky, ale stejně) pořád vyčítala, že není úplně nevinná a občas dělá chyby. Hm. Vítám ji tímto na Zemi mezi všemi ostatními lidmi. A přirovnání příběhu ke krásce a zvířeti je nejspíš pouze marketingový tah, osobně jsem tam paralelu neviděla.
Přes to všechno patří Krutá krása k nejlepším knihám, které jsem kdy četla. Doporučuji. A pozor, děti, nikdy, ale opravdu NIKDY neuzavírejte smlouvu s ďáblem.

Lil30

Dost zamotaný příběh, kde jsem se chvílemi přestávala orientovat. Autorka to hodně překombinovala, protože smíchat Rampelníka, bohy, Pandořinu skříňku, démony, znaky, zakletí, živly a já nevím co ještě, bylo prostě moc. Ale líbilo se mi jejich škádlení, hledání v domě, postupné objevování pravdy a nakonec i happyend, bez něj by to nebylo ono. Takže ano, ale příště si ji nejspíše nepřečtu.

Hojuska

Polovina historie země, učení se znaků a další věci, které do vás hustí prvních třicet stran je úplně k ničemu v porovnání s tím, co sebou děj přinese. Moc jsem nechápala hlavní hrdinku. Na jednu stranu ho milovala, ale na tu druhou ho chtěla zabít pro blaho rodiny, kterou nesnášela? A mstít se za matku? Dyť její otec si měl jinak přát.
Láska byla možná trochu zbrklá, ale chápu to. Jediné, co jsem tak nějak nepřežvýkala, byl konec. Ale aspoň to skončilo tak, jak to skončilo.

Sabishej

Abych řekla pravdu, tak nevím, co si mám o této knize myslet. Nápad to byl rozhodně skvělý, ale postavy nebyly moc sympatické, a přesto tomu ještě něco chybělo. Nejspíš nějaká akce,.. Autorka mohla vymyslet nějaké pasti, popř. nějaké nebezpečnější místnosti, kde by Nyx mohla použít ty hermaglyfy. (Taky jsem čekala, že bude mít Nyx nějaké vyučení v boji a zabíjení, což nám kniha vlastně slibovala.)
Taky ten románek by mohl být trochu "vymakanější". Nechci spoilerovat, ale musím říct, že ten konec jsem moc nepochopila. {Jak se to všechno přetočilo}.Bylo to strašně zmatený...
Doufám, že pokračování (pokud bude), tak bude propracovanější. Ale jelikož mě knížka zabavila a chytla do děje tak dávám 4*.

MiraiYume

Krutá krása mě vážně pohltila. Moc pěkně napsaný napínavý příběh, jedna z tisíce variací na původní Krásku a Zvíře, ale přitom tak odlišná od těch ostatních! Někde níže v komentářích jsem četla, že je Nyx protivná, zlá a "nadržená", já si ale myslím, že autorka hlavní hrdinku vykreslila bravurně. Uvěřitelně. No vážně, vezměte si, že váš celý život je jen čekáním na neodvratitelnou smrt, na niž vás posílá vlastní otec, zatímco protěžuje vaši sestru-dvojče. Jak byste se cítili? Mile, oddaně, smířeně? Měli byste čisté srdce bez zášti? To těžko. To nikdo skutečný. Mě naopak Nyx byla hodně sympatická. Uvědomovala si své chyby, snažila se je napravit, mnohdy i ospravedlnit. Byla prostě "opravdová". A její city ke Stínu a Ignifexovi? Vždyť je to mladá holka zavřená mezi čtyřmi stěnami s přitažlivým mužem. Kdo ve svých sedmnácti nebyl tak trochu nažhavený na polibky a objímání? Podle mě si autorka s povahami i prostředím velmi pěkně pohrála. A spojení s mytologií a vytvoření vlastního světa s minulostí a tradicemi tomu jen dodalo korunu. Dala bych skoro pět hvězdiček a určitě si ji zase někdy přečtu.

Veruu95

Bohužel tohle mě nezaujalo, nedočetla jsem.

Anne Leyyd

Tak tohle bylo... nečekaně zajímavé. S knihou Na lovu je Krutá krása podle mě nejlepšími retellingy Krásky a zvířete. A tento příběh v sobě navíc, měl něco navíc :-) Více v recenzi.

Jajibloguje

Po knihe by mali siahnuť milovníci rozprávok, osudových lások a dobrých koncov. Ak je vám blízky príbeh Kráska a Zviera, toto je to pravé pre vás. Možno vás kniha v ničom novom neprekvapí, ale výborne si pri nej oddýchnete a možno aj zamyslíte. Láska medzi Nyx a Ignifexom nie je vôbec sebecká alebo zlá. Niekedy mi tohto démona dokonca prišlo aj ľúto, pretože svoju ľudskosť stratil už dávno, no pri svojej kráske ju znovu získal.

Percabethka

Uff, tak mám pocit, že se nám ty retellingy Krásky a zvířete rok od roku zhoršují... Dvůr trnů a růží byl super, Na lovu celkem fajn, ale tohle...
První část knihy Nyx přemýšlí jenom tom, že "bude zneuctěna" pánem démonů a když zjistí, že se to nestane, je z toho na prášky, protože teď po něm najednou hrozně mooc touží. Pomoc! K tomu stačí přidat všemožnou magii, mýty, trapné scénky a naprosto nesnesitelnou hlavní hrdinku a tadá, Krutá krása je na světě!
A já vážně doufala, že se konečně najde nějaký retelling, kde bude "Belle" stejně hodná jako v té původní pohádce, bude mít ráda knížky a nebude zase lovkyně nebo vražedkyně (jako ve Dvoru a Na lovu). Lovkyně Nyx sice není, ale je zlá a hloupá - i když to je asi z části zaviněno i nelogičností a zmateností celé knihy - a ostatní postavy jsou naprosto ploché a bez charakteru. Upřímně, jediné, co tuhle knížku trochu zachraňuje je ta nádherná obálka...

ladyfromskye

Podobně jako Píseň zimy je i Krutá krása knihou pro náročnější čtenáře, kteří se nebojí ponořit hluboko do spletí vět ne nepodobných chodbám v Ignifexově domě. Odměnou za vynaložené úsilí jim bude ojedinělý příběh, ke kterému se budou s radostí i očekáváním znovu vracet. Protože všechna tajemství tohoto příběhu nelze rozluštit ani napoprvé, ani napodruhé. Je to totiž příběh takřka na celý život.

Vikos

Mě se knížka tedy líbila. MOC MOC MOC. Takové milé čtení, ve kterém je mnoho nečekaných zvratů. Nemyslím si, že je knížka podobná Krásce a Zvířeti, naopak.
Zaslouží si pět hvězdiček.

sgjoli

Jednu hvězdu si nechávám pro knihy, které byly tak děsné, že jsem je ani nedočetla. Tohle jsem nakonec dočetla, byť se sebezapřením, takže jen proto povýšeno na dvě hvězdy.

První půlka knihy je kostrbatá, chaotická, ne moc dobře stylisticky zvládnutá. Postavy protivné. Chemie mezi hlavními hrdiny takřka nulová. Vyústění knihy nesmyslně nahuštěné na pár závěrečných stran, zatímco první půlka knihy je zbytečně rozvleklá a plná zbytečných pasáží. Ach jo! Inspirace řeckými legendami a historií byl sice zajímavý nápad, ale ve výsledku chaoticky zpracovaný a nepřehledný. V knize se špatně orientuje. Kniha mne zklamala. Nápad dobrý, ale zpracování dost špatné.

Ninde

Příběh se mi líbil.Až za se budu chtít si přečíst něco ve zvláštním stylu sáhnu určitě po této knize.

Ewilka

Nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí. Některé věci se mi zdály na příběhu divné, hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy, ale spíše se přikláním k těm, kterým se knížka líbila. Moc od ní neočekávejte, ale dle mého je to pohodová oddechovka.

AenSL

Knihu jsem si kupovala jen jako oddechovou četbu plnou romantiky, avšak předčila veškerá má očekávání. Doporučuji všemi deseti!

lucie2952
21. červnaodpad!

Tak dle popisu jsem čekala něco úplně jiného. Vydržela jsem to do 70.strany. To se opravdu už nedalo číst...

Aires

Krutá krása je další převyprávění pohádky o Krásce a zvířeti. Retellingy mám ráda a tak jsem čekala docela hodně. Kniha mě bavila, ovšem měla i své nedostatky. Začátek je zoufale zmatený a celá kniha je zbytečně překombinovaná. Římská mytologie, pohádka o Krásce a zvířeti, Rampelníkovi, , Pandořina skříňka, hermetická magie. Byla to docela zajímavá splácanina. Největším problémem je samotný konec, který je rychlý a nepřinese pořádné vysvětlení. A přitom jsem se tak těšila na to, jak to dopadne.

Kromě těchto nedostatků to totiž bylo skvělé čtení. Bavilo mě jak se Ignifex (Laskavý pán) a Nyx kočkovali, bavila mě i ta romantická jiskra mezi nimi, toulání se po nebezpečném domě a odhalování tajemství. Kdyby se autorka více rozepsala a vše čtenáři lépe vysvětlila, mohla to být naprosto úžasná kniha.

Majesty_V

Na knihu jsem se moc těšila, ale...musím se přidat k většině, že to žádné wow dílo nebylo. První čtyři kapitoly bych vynechala, protože mi přišly zdlouhavé a o ničem a jen mě odrazovaly od čtení. Pak se ale konečně začalo něco dít, ale i tak byl celý příběh na mě moc překombinovaný. Místy se našly pěkné scény, ale jinak...za mě průměr.

Žožik

Kniha se mi velmi líbila. Hlavní hrdinka mi připadala sympatická a příběh byl velice čtivý. Ale nejspíš by knize neuškodilo, kdyby se autorka trochu víc rozepsala a nemusela tak všechny informace vychrlit najednou. Trochu víc to popsat, aby to bylo pro čtenáře lépe pochopitelné. Ale i takhle mi to připadalo dobré.

keyboo

Hrozně zajímavá, čtivá a hrozně osobitá. Tu knihu jsem si zamilovala

Ailee

Až skoro do konce jsem nechápala slabší hodnocení knihy. Hlavní hrdinka mi sice lezla trochu na nervy svým "Jsem strašně zlá a sobecká a zároveň jsem hrozná chudinka", ale když to člověk prominul, tak byl děj celkem povedený. Nejlepší část byla asi v okamžiku, když si uvědomila, že Ignifexe miluje. Ale od okamžiku, kdy se vrátila navštívit sestru... BRR! To rozuzlení bylo fakt hrozné. Tak umělé. Hrdinka sice svého muže miluje, ale pokusí se ho zabít, protože z ní sestra vymámila přísahu, že to udělá? To je jako důvod dost málo. Čert to vem, že si v jejich světě lidé myslí, že bohové s křivopřísežníky zle naloží.

markulka

Miluju krásku a zvíře, takže bylo jasné, že si tuhle knížku prostě musím přečíst. A vůbec jsem nebyla zklamaná. Příběh měl rychlý spád, byl plný zvratů a překvapení. Ale na konci jsem si připadala trochu jako zmatená lesní včela. Autorka to na mě vysypala všechno najednou a já jsem doopravdy musela dlooouho přemýšlet, než jsem si vše poskládala dohromady… Možná mi to přišlo až trošku překombinované. Každopádně dost dobrá knížka :)

Pedruska01

Musím se nejspíš přidat k většině, která tvrdí, že to rozhodně žádné veledílo na samém vrcholu nebylo. Ne, opravdu nebylo. Obálka knihy je nádherná společně s anotací a dvou-větným popiskem na přední straně. Opravdu mě to nalákalo a já se dost těšila. Připomínalo mi to příběh Krásku a Zvíře, kterou mám ráda - další důvod, proč to přečíst, aniž bych vůbec věděla, že to k tomu opravdu mělo směřovat. Musím však poznamenat, že hooodně velkou oklikou. Nechci a ani nemůžu říct, že pociťuju zklamání, protože bych lhala.
Začátek příběhu mi přišel dost překombinovaný, respektive, až moc složitý. Člověku to ani nedávalo smysl, měl snad, dle autorky, číst i mezi řádky, ale nedokázal to. Nešlo to. Kdyby se autorka držela jedné věci, ale ona tam nacpala dalších deset. Copak neví, že v jednoduchosti je krása? Celkově Arkádie, hermetické věcičky, Srdce čehokoliv a i řecká mytologie? Muselo to tam být? Jeden velký binec!
Ano, je to taková fantas pohádka, ale i tak kapku přitažená za vlasy. Jistými prvky, zbytečnou komplikovaností a místy až hluchým a táhlým dějem - vážně divný příběh. Kdyby tomu tak nebylo, nejspíš bych si to užila daleko více a bylo by to jednoduše lepší.
Nemohu říct, že bych z postav neměla někoho vyloženě ráda. Vlastně, hlubší emoce jsem si prostě v tomhle příběhu nevytvořila. Možná až na Laskavého pána samotného. Poprvé jsem jednu formu z jeho mnoha jmen přečetla jako Idefix a nemohla jsem se toho zbavit. :D Každopádně bavil mě, líbil se mi tím určitým lišáctvím, a i když jsem neměla ani potuchu jaký směr vývoje to nabere, fandila jsem mu. To samé u Stína. Měla jsem z něj dobrý pocit. Trochu jsem v jedné chvíli nevěděla "který z nich" a taky mě šokoval svou zradou, ale dopadlo to nečekaně dobře s oběma.
Hlavní hrdinka Nyx mi nevadila, jen jsem měla občas pocit, že ve svém rozhodnutí či pocitu je silná jako skála a vzápětí se sype jako drolící se písek. Nic moc stabilní holka.
Příběh rozhodně nepovažuju za chabý průměr, je to víc, protože i přes mnoho výtek se mi to líbilo, ale na celé čtyři hvězdy to taky nedosáhne. Zpětně - velká škoda. Autorka to měla pořádně chytnout za pačesy a vykřesat z toho něco daleko skvostnějšího.

ElaMi

Dobrá kniha, taká oddychová s prekvapujúcim koncom

pajka0071

Nebylo to špatné, ale nic top. Očekávala jsem od příběhu víc. Občas jsem se musela do čtení nutit, ale děj to mělo pěkný a konec jsem si užila.

pro dívky

Rosamund Hodge