Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě

Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73188/bmid_kruta-kniha-aforismu-s-lehkymi-uvah-nMe-73188.jpg 5 52 10

Aforismy, úvahy a sentence, které vydal koncem 17. století François VI., vévoda de La Rochefoucauld, jsou stylisticky vybroušené krátké texty ukončené často překvapivou pointou. Nastavují pravdivé zrcadlo člověku, který je předváděn jako tvor vědomě klamavý nebo klamu či sebeklamu podléhající.

Venda32
20.08.2020 5 z 5

Nadčasové myšlenky převedené do citátů. A myslím, že sedět na společnost budou i za dalších 400 let.

ydnac
01.02.2020 4 z 5

Vzpomínka na Sněženky a machry:-)

hanka33
15.08.2019 5 z 5

Kniha plná citátů a úvah o životě. Kniha, ke které se budu s radostí vracet. Kniha, která se mi zapsala v paměti.

Thomas1222
22.01.2018 5 z 5

Zdá se mi, že aby člověk dokázal vykreslit lidské povahy s takovou pádnou ostrostí, s níž se setkáváme u této knihy, musel autor porozumět svým vlastním chybám a slabostem, konec konců v postavení moralisty nebýt tohoto rozjímání, bylo by jeho dílo pokrytectvím.

evonra
07.03.2017 4 z 5

Chytré, vtipné a pravdivé postřehy a úvahy o životě a lidské povaze.
Kdo má rád citáty, bude si lahodit.

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Knihy citátů se obecně nečtou na jeden zátah jako beletrie, ale tahle kniha je výjimkou. Alespoň pro mě. Moc mě bavila a spoustu citátů jsem si z ní vypisovala, než jsem zjistila, že bude jednodušší si knihu pořídit komplet.

alcaaja
28.05.2016 5 z 5

kniha me zaujala svym nazvem tak jsem si ji vypujcila v knihovne po prvnich strankach me zaujala natolik ze jsem si ji hned musela objednat- za me teda hodnotim jako dokonalou knihu ktera nesmi chybet v zadne knihovnicce

Sněžková
12.02.2015 4 z 5

Knížka, kterou jsem si vyžádala před pár lety k vánocům a slušný oříšek pro ty, po nichž jsem ji chtěla. Ale nezklamali a jako správní hledači pokladů přinesli i tento poklad. A na základě čeho jsem si ho vybásnila? Ano, film Sněženky a machři. Po prvních pár citátech jsem si říkala, že Radek přece nemohl být zase takové pako, jestliže četl toto (a chápal to...)

čohynka
08.03.2013 5 z 5

"Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami". Super knížka sqělých citátů..

Emily Rosse
01.02.2012

citaty ktere v sobe maji velkou davku pravdy :)

filozofové aforismy názory a postoje životní moudrost francouzští spisovatelé

François de La Rochefoucauld
francouzská, 1613 - 1680
2007  95%Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě
1997  82%Maximy a úvahy morální
1982  95%Krutý dvořan

Kniha Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě je v