Kruh

Kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2181/bmid_kruh-knizni-klub-kruh-faK-2181.jpg 4 762 170

Kruh (Kodži Suzuki) série

V japonském hororovém příběhu reportér Asakawa narazí na případ čtyř lidí, kteří zemřeli zdánlivě bez příčiny v tutéž vteřinu na různých místech. Dopátrá se toho, že se znali a že týden před smrtí se dívali na videokazetu, která diváka varuje, že do sedmi dnů zemře... Tento mysteriózní horor byl v roce 1998 zfilmován.

Literatura světová , Horory , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Ringu , 1991

PavlineCZka
20.10.2020 4 z 5

Ale jo, bavilo me to. Sice to neni muj salek caje, horor jsem videla hodne davno.. a nepamatovala si ho, takze pro me to bylo fajn, jak to gradovalo. Trosku jsem ten zaver tusila, ale nevedela jsem proc.. zezacatku mi hrozne nevyhovoval zpusob psani, zdal se mi silene lacinej, jak ze spatnyho hororu, ale casem mi prislo, ze se to zlepsovalo (anebo jsem otupela (: )

zbožňuju_knihy
14.10.2020 5 z 5

Kdysi jsem na knihu narazila v knihovně a později viděla film. Moc dobré.

osip667
30.09.2020 5 z 5

Jak kniha,tak i film jsou vážně povedené. Japonci tohle zkrátka umí.

fes
21.09.2020 4 z 5

Překvapení až do konce, i poté, co už člověk má za to, že vše dobře dopadlo. A ono vlastně ne... Filmy neznám, takže se to "četlo samo". No a po přečtení si je nejspíš vyhledám.

MíšaS.
12.09.2020 3 z 5

Bohužel, vzhledem k tomu, že jsem viděla jak americký tak japonský film, jsem věděla co čekat, i když samozřejmě filmy sázely spíše na lekačky a temnou atmosféru, která je i v knize, ale přeci jen Samara vystupující z televize, blééééé, ještě teď mi běhá mráz po zádech...
Takže přečíst se to dá, ale pokud neznáte filmy, asi si příběh užijete více.

kamila5406
21.06.2020 5 z 5

Super napsaná kniha

ViolettaCh.
07.06.2020 4 z 5

Musím říct, že ten filmový přepis, a to ať už japonský nebo americký, se mi líbil více než kniha. Ve filmu totiž lépe vynikne ten hororový prvek, který na mě v knize až tak moc nezapůsobil.

lucie0874
05.03.2020 5 z 5

Dnes dotčeno,celkem špatně se kniha schání.V některých chvílích mi šel mráz po zádech.Skvělé zpracování.Film se mi taky líbil jak japonský tak i americký.Už se těším na další dva díly.

kklepkaa
05.03.2020 3 z 5

Asi jsem nebyla úplně správně napjatá, protože přeci jen film v těch důležitých příběhových bodech knihu kopíruje. Ale i tak to mělo celkem povedenou atmosféru a taky spoustu věcí se od amerického zpracování lišilo. Musím říct, že kniha byla rozhodně lepší hlavně co se týče rozuzlení příběhu. Čekala jsem to víc hororové.

Weelass
07.02.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem v době vydání sháněl po všech čertech, ale v knihovnách byla vždy vypůjčená, fronta nekonečná a v knihkupectví nejspíš beznadějně vyprodaná. Pak jsem knihu vypustil z hlavy a vzpomněl si na ni letos, takže jsem ji prostě musel mít.
Očekávání byla obrovská, nakonec jsem si ji chtěl přečíst bezmála 15 let. Určitě jsem si myslel, že bude příběh děsivější, svoje určitě udělalo i shlédnutí filmové adaptace. Čtení mě nenudilo, ale pro mě to byla upřímně detektivka s pár (spíše než hororovými) nechutnými vsuvkami. Napínavá, ale detektivka.
Mrtvou Sadako jsme neviděli v celé knize, proto jsem už hodně zvědavý na pokračování, které si ale už teď myslím, že mě zklame. Proto sázím na Temné vody, jehož filmová adaptace je jedna z mých nejoblíbenějších vůbec.

alabra
25.01.2020 5 z 5

Můj první horror, už vím, proč je nečtu. Výborně napsaná kniha, emoce se bouří, ale tento druh literatury vyhledávat nebudu.

simona g.
31.12.2019 4 z 5

No, tak jsem z toho trochu srna. Celou dobu se to četlo fajn, svižné tempo, napínavé, dobrý vývoj děje, ale ten konec....no, za mne konec zvláštní, moc rychlý, nedopilovaný, těžko popsat. Ale jinak dobré čtení, jen bych asi uvítala více stran a trochu doladit, rozvést, atd.

skableska
27.12.2019 4 z 5

Knihy jsem se trochu děsila,ale nakonec mě to hodně bavilo,vyloženě prvků hororu tam není moc. Jde spíše o řešení záhady. Tím,že jsem neviděla film,tak jsem nevěděla závěr.Ten mě překvapil. Děj plynul,zajímavé čtení.Doporucuji.

georginaa
03.12.2019 3 z 5

Asijské autory nemám vůbec v mém repertoáru. Jelikož jsem viděla horor zfilmovaný, tak jsem si knihu vypůjčila a šla do toho. Co člověk nepřečte kvůli čtenářské výzvě :-) jinak bych na tyto autory asi nikdy nenarazila. No na tu dobu byl horor dost strašidelný, ale kniha mi tak nepřišla. Spíše nádech detektivního žánru.

LuciezOstravy
20.11.2019 4 z 5

Knihu jsem přečetla díky ČV 2019 a líbila se mi, film jsem neviděla. Nepřišla mi až tak hororová, u jiných jsem se bála víc. Zajímavý námět, nadpřirozené prvky a pátrání má logiku.

bigben
12.11.2019 3 z 5

Zachránit sebe a svoji rodinu nebo zemřít a nechat zmizet záhadnou nahrávku???

Mája777
09.11.2019 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem opět sáhla po této klasice. Viděla jsem i film, ale ten knize nesahá ani po kotníky. Mám ráda, když si mohu sama představovat hrdiny, prostředí i vedlejší postavy.
ČV 2019: Kniha od asijského autora

čika
08.11.2019 4 z 5

Audiokniha, konecne som "dopochopila" vela suvislosti, ktore mi vo filme, - ktory utocil viac na zmysly - usli. Audioverzia sa mi pacila, najma zvukove podfarbenie, to sa niekto vyhral :)

terimila
21.08.2019 5 z 5

Kdysi jsem viděla americkou adaptaci, ještě dlouho poté mívala hnusné vlezlé noční můry... ale když jsem narazila na knížku a zjistila, že v ní nejsou ilustrace :), šla jsem do ní. A ono to bylo skvělý, bezvadný. Věci dávaly mnohem větší smysl než ve filmu, byly mnohem logičtější, pochopitelnější... nu, jako obvykle u knih a filmů podle nich. :) I Sadako mi v knížce byla mnohem sympatičtější, propracovanější, její motivace pochopitelnější. S chutí jsem sáhla po pokračováních a zjistila, že to dává smysl celé, a to perfektně. Jo, je to těžká fikce, ale skvěle promyšlená a logická, a tak to mám ráda.

smardice
20.08.2019 5 z 5

Knihu jsem si poslechla díky Čtenářské výzvy. Opravdu dobře namluveno, podbarveno děsivou hudbou tak, že mi občas i mrazilo. Kniha se mi líbila více než americké zfilmování, i přesto, že jsem se tehdy při shlédnutí opravdu bála.

Japonsko zfilmováno japonská literatura horory rozhlasové zpracování

Kodži Suzuki
japonská, 1957