Krtek ve městě

Krtek ve městě https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/331630/bmid_krtek-ve-meste-XWf-331630.jpg 5 181 34

Kvůli lidem musí příroda ustoupit novému městu. Krtek a jeho přátelé zajíček a ježek jsou přestěhováni ze svého pařízku v lese do nového bytu v paneláku. Mají zde všechny vymoženosti civilizace, a dokonce i přírodu. Ale jakou - nafukovací! To ale pro zvířátka není to pravé, a proto se vydají hledat přírodu skutečnou.

Naďa2411
13.11.2023 5 z 5

Hlavní postavy jsou nezapomenutelní tři kamarádi krteček, ježeček a zajíček. Tato knížka patří určitě jako u mne mezi první knížky, které jsem měla a kupovala jsem mým dětem. V aknize jsem si připomněla přátelství této správné zvířecí party. Tyto postavičky mají své zastoupení v knihkupectví a v hračkářství. Každý má doma určitě milou postavičku z této krásné barevné knížky.

LuckyZ
14.05.2023

Taky máme doma z dětských let od sestřenice. Prý kniha není k sehnání. A jak tady někdo komentoval,je to vlastně velmi smutný příběh, který se v horší verzi děje po celém světě, hlavně v pralesich orang-utanum a dalším zvířatům. Takže velmi bohužel nadčasový a stále aktuálnější díl Krtka. Nevím jestli jim mám podarovat jiné dítě, aby z toho nemělo deprese.

Eve.Z
06.01.2023 5 z 5

Krásná knížka, příhody krtečka nikdy nezklamou. DOPORUČUJI :)

Péťa Z.
17.09.2022 5 z 5

Tuhle knížku máme doma ještě z našich dětských let. Teď z ní čteme naší dceři. Sice jsou desky trochu rozpadlé, ale to, co najdete uvnitř knihy, je prostě nestárnoucí pohádka, která zaujme jakoukoliv generaci.
Mám radost, že Adélka si zamilovala Krtka z knižní verze ještě dřív, než viděla televizní zpracování. :⁠-⁠)

Bustedka
31.03.2022 5 z 5

Kromě kalhotek, je tohle jediný díl, co si pamatuju z dětství. Já ji ak na Krtečka nikdy nebyla, ale děti jsou paf a to je to nejlepší ohodnocení.

Vera Silent
23.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Tož ten příběh je vlastně politovanihodny. Zvířátkům zničí les, postaví město a jako odškodnění je zavřou do paneláku s koši žrádla. Naštěstí to dopadne relativně dobře ve stylu hobita - přiletí orl.. Ne pardon labutě.
Tož detickam se touto cestou zprostředkuje pár méně libivych vlastností lidstva. Obrázky a text samozřejmě super.

jan.para
19.01.2022 5 z 5

Láska mého dětství :-)))

Worbitka89
18.01.2022 5 z 5

Krásné ilustrace, krtek je prostě národní stříbro

Hakate
12.09.2021 5 z 5

Prostě klasika :)

Mrňous1
11.08.2021 5 z 5

Nesmrtelná klasika a hlavně kvalita!

Jarmila97
14.02.2021 5 z 5

Krasna pohádka s klasickýma ilustracema

terinkha
27.01.2021 5 z 5

Krtek je klasika, už se těším, až budeme s trochu odrostlejším prckem číst, prohlížet obrázky a objevovat krtkův svět :-)
Kniha je fakt psaná pro prťata, srozumitelně a jednochým jazykem ;-)

Marketplace
13.12.2020 5 z 5

Moc pěkné ilustrace a pěkný příběh. Čtyřměsíční dcerku berou hlavně obrázky a někdy i pozorně poslouchala - i když nerozuměla :), takže 5*

Abukšákul
06.12.2020 5 z 5

Všichni krtci u nás jedou pořád dokola a stále je kluci chtějí a to už mají 7 a 10 =)

Osice
24.06.2020 5 z 5

(SPOILER) SPOILERY!!!

Vlastníme vyřazenou z knihovny. Myslela jsem, že mě příběh nebude tolik bavit. Mám radši, když jsou zvířátka v lese. Ale knížku jsem si skutečně užila. Líbilo se mi, že vidíme situaci z pohledu zvířecích kamarádů. Nikomu nic nedělají, žijí si své životy hezky v klidu v lese, až jednoho dne přijde člověk a rozhodne si, že tady postaví město… „Všude tam, kde ještě ráno stál les s ptáky, brouky, zvířaty, zůstaly jen pařezy!“ I strom, kde bydlel zajíc, se proměnil v pařez. „Zůstali jsme tu sami!“ vyhrkl zoufale krtek. … „A kam se teď schováme před deštěm? Kde si budeme hrát na schovávanou? Kde najdeme stín, až nám bude horko?“ stýskala si zvířátka.“ … Zvířátka se ale nemíní hnout z místa. Jenže překážejí stavbě „velkolepého, důležitého a hlavně potřebného“ města. Co by pro ně ale lidé neudělali. Zařídí jim lesní oázu přímo v centru města. Jenže… Krtina, do které se nedá skočit, houba, která se nedá utrhnout, všechno umělé, nafukovací, náhražka za náhražkou. A v ulicích samé auto, hluk a smrad. Domov, který už není domovem. Zvířátka se sice pořád nevzdávají a snaží se auta vyřadit z provozu, ale proti lidem, jejich technickým vymoženostem a jejich uspěchané době nemají prostě šanci. Naštěstí existují labutě. … A my doma našli 3 staré pohledy, které odkazují k této knížce. Manžel je jako dítě dostat od rodičů, když byl ve škole v přírodě:-)

Příběh se dá buď číst jenom jako pohádka nebo v něm můžete objevit plno impulzů k přemýšlení a k diskuzi s dětmi. Já řadím mezi své nejoblíbenější příběhy o krtkovi.

lenkaBajza
15.06.2020 4 z 5

Super jako včschny pohádky o Krtečkovi:)
Dceru ale tato zrovna nebaví, proto o hvězdičku méně:))

llmp
26.03.2020 5 z 5

Geniální!!!!!!

martinkaLLL
25.11.2019 5 z 5

Super knížka. Pěkné ilustrace, tak syn měl na co pořád koukat. Pohádka, která ho bavila a mě taky.

ladyfromskye
10.11.2019 4 z 5

I když jsem ji jako malá četla hodně a ráda, dnes na ni mám stejný názor jako na Krtek a televize.

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Krtek je klasika a já jsem za něj pořád ráda i dnes.

krtek

J. A. Novotný
česká, 1918 - 2005
2002  93%Krtek ve městě
2020  92%Krtkova dobrodružství
1957  0%Ladova ilustrace

Kniha Krtek ve městě je v