Krtek má radost

Krtek má radost https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206157/bmid_krtek-a-jeho-svet-krtek-ma-radost-f2E-206157.jpg 5 19 6

Desátý z řady příběhů pro nejmenší čtenáře o tom, co všechno umí neposedný krteček a jeho zvířecí kamarádi, je zaměřen na základní pocity, se kterými se děti setkávají v kontaktu s vrstevníky i se světem dospělých. I hodného Krtka spousta věcí dokáže potěšit, rozzlobit, rozesmutnit, vyděsit, a někdy je potřeba někomu i vyčinit! Doplněno návodnými otázkami.... celý text

jarkaska
jarkaska
19.02.2023 5 z 5

A zase u nás zvítězil krteček a jeho kamarádi. Další pěkní leporelo.

Hakate
Hakate
04.09.2022 5 z 5

Kdo by neznal Krtečka a jeho příhody. A znáte někoho, kdo Krtečka nemá rád? Ani já nejsem výjimkou.

Venda32
Venda32
17.02.2020 5 z 5

Krásné a jednoduché říkanky, které si snadno zapamatují i vaši nejmenší.

buccaneerka
buccaneerka
20.05.2019 3 z 5

O knize platí totéž o co "Krtek a tvary". Ne příliš šťastné spojení krtečka pro malé a Kratochvílových veršů pro starší.

Pokud prohlížíte knihu s dítětem a chcete mu číst verše, nic moc z nich mít nebude. Posuďte sami:
Myšku trápí příušnice.
"Chytla jsem je od zajíce,"
šeptá, když ji Krtek léčí.
"Má snad někdo uši větší?!"

A děti, které by si přečetly samy a pochopily, ty už krtečka číst nebudou.

Tady navíc ani nesedí název "Krtek má radost", když jednotlivé stránky nabízejí otázky: Koho se Krtek bojí? O koho se Krtek stará? Komu dal Krtek za vyučenou? Co Krtka zlobí? Koho Krtek poslouchá? - o radosti jsou tam 3 stránky, což není ani polovina.

Obiwanova

Miloš Kratochvíl
česká, 1948
Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011

Kniha Krtek má radost je v