Krstný otec sa vracia

Krstný otec sa vracia https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31060/krstny-otec-sa-vracia-31060.jpg 3 44 5

Kmotr / Krstný otec série

Pred viac ako tridsiatimi piatimi rokmi vyšiel veľký americký príbeh Maria Puza Krstný otec, ktorý zanechal v populárnej kultúre nezmazateľnú stopu. Uznávaný spisovateľ Mark Winegardner teraz v knihe Krstný otec sa vracia dopĺňa rozprávanie: opisuje roky, ktoré neboli zachytené ani v Puzovom bestselleri, ani v klasických filmoch Francisa Forda Coppolu... Je rok 1955. Michael Corleone vybojoval krvavé víťazstvo vo vojne medzi newyorskými zločineckými rodinami. Teraz si chce upevniť získanú moc, zachrániť manželstvo a presunúť podnikateľské aktivity rodiny do zákonných medzí. Musí sa preto stretnúť so svojím úhlavným protivníkom Nickom Geracim, bývalým boxerom, ktorý je rovnako úskočný ako Michael. Ich súkromná studená vojna potrvá v rokoch 1955 - 62 a ovplyvní životy bossov amerického podsvetia aj ich blízkych.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Godfather Returns

Shindo
08.08.2022 odpad!

Vec, ktorá pôvodnému Puzovmu dielu nesiaha ani po členky a je na ňu škoda času.

Puzo ako Talian vedel, ktorá bije a dokázal vo svojich knihách vierohodne zachytiť atmosféru. Winegardner je parazit, ktorý mi akurát potvrdil to, s čím sa pravidelne stretávam pri filmoch - ak vznikne kvalitné zahraničné dielo (áno, Puzo bol pre mňa primárne Talian), zaručene sa objaví nejaký vychytralý Amík, ktorý zákonite musí urobiť americkú verziu. Čo na tom, že tá vo výsledku ani náhodou nedosahuje kvality originálu.

dasi
13.10.2014 1 z 5

Knihu jsem přečetla jen silou vůle. Autor se přiživuje na Kmotrovi a nemá na to! Nikdy vice!

Lefty86
07.03.2014 2 z 5

Dočetl jsem ji pak už spíše abych věděl jak to skončí, vůbec tam Michael nedělal pořádný šmeliny :-) je to jen pokus navázat a vydělat na Puzovo Kmotrovi.

kenjirocz
13.02.2012 odpad!

Kvalitě M.Puza se nepřibližuje ani na dostřel, což ostatně není nic snadného. Za daleko horší považuji snahu navázat na geniální dílo M.Puza. Jak již bylo uvedeno, říká se, ze kdo četl Kmotra, tak tuto knihu nepochopí, s čímž nelze než souhlasit. Puzo byl původem Ital, znal prostředí italských přistěhovalců, stejně jako italskou/sicilskou povahu. To se o autorovi říci nedá, naprosto chybí věci, které dělají Kmotra kmotrem - lsti, geniální tahy mafiánů, pomsta snědená "za studena", chladná vypočítavost, ledový klid Michaela atd. U některých pasaží budete kroutit hlavou a říkat si "snad není tak hloupý, aby to udělal takto" případně "tak takhle by se mafián nikdy nezachovat, taková slova by nikdy nepronesl". Odpad!

Komnenos
30.11.-0001 4 z 5

O tejto knihe mnohí hovoria, že je celkom dobrá, ale vyčítajú jej to, že kto nečítal Krstného otca od Puza, nepochopí túto. Ale buďme k sebe úprimný. Po tejto knihe nesiahne človek čo nečítal pôvodnú knihu. Podľa mňa obstojné pokračovanie, možno aj na päť hviezdičiek, ale z úcty k pôvodnej knihe dávam "len" štyri.

Mark Winegardner
americká, 1961
2005  63%Kmotr se vrací
2008  61%Kmotr se mstí

Kniha Krstný otec sa vracia je v