Projekt Kronos

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku. Mladý Downtowner Jason Blake vždycky toužil být hrdinou. A teď se mu — k jeho smůle — tohle přání beze zbytku vyplní. Naproti tomu Luco Scarpa nikdy nechtěl nic jiného než prožít svůj život v klidu a míru. Přesto má pod taktovkou nejmocnější organizace světa lovit právě takové lidi, jako je Jason. A ačkoli o tom ani jeden z nich nemá nejmenší tušení, brzy se z nich mají stát pouhé figurky šachové partie, ve které se hraje o osud celého města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/335582/projekt-kronos-hxb-335582.jpg 4.4200

Projekt Kronos

Dobrodružné, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Host

Kniha Projekt Kronos

vodopad152

Kniha byla úžasná. Už hodně dlouho jsem nečetla román, který by mě tak moc bavil. Líbily se mi charaktery postav a spád děje. Poslední část knihy byla ovšem nejlepší...

Beatrice_46

Velmi povedená a napínavá kniha, která obsahuje zase něco nového.
Můžu jen doporučit.

Makkys

Pro mě byla kniha velké překvapeni. Měla sem od ni vysoká očekávání a ta se taky vyplnila. Ze začátku sem sice měla problem se zorientovat v postavách, ale po zatčeni už sem neměla problem. Je to skvělá kniha. Obdivuji všechny kdo dokáži takhle vymyslet příběh a nejvíc když je to česky spisovatel. No už se tesim až vyjde druhy dil

LordP

Pro mě velké zklamání, postavy jsou děsné karikatury, příběh slabý. Jazyk slabý... nikdy jsem nečetl knížku kde by bylo tolikrát použito agh...

lacey

Akože, takto.... Nebolo to zlé, vôbec to nebolo zlé, ale je tu ale.
Príbeh je premyslený, je vidieť, že autor vie, čo chce s postavami robiť a kam sa snaží smerovať, ale na prvý diel veľmi slabé.
Celé je to tak trošku nemastné neslané a snaží sa to byť dobré a vtipné a napínavé a potom sa to zrazu vždy utne a spadne to do niečoho čo nie je ani také, ani onaké.
Páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. bol opísaný veľmi realisticky a pri niektorých častiach ma autor naozaj presvedčil, že je majster opisu.
Horšie to však bolo, keď som sa dostala k nejakej akcií. Niekedy som trošku strácala prehľad, čo sa vlastne deje a aj napriek tomu, že som si časť prečítala viac krát som bola z diania trošku zmätená.
Ďalšou výtkou ktorú ku knihe mám je, že postavy a prechod medzi nimi je veľmi zmätočný. Vzhľadom na to, že je to autorova prvotina je to však tolerovateľné. Do budúcna by som možno odporučila hrať sa zo štýlom a prispôsobiť ho jednotlivým postavám. Nie iba ich vyjadrovanie, ale aj opis ich vnútorného sveta sa môže líšiť, čo potom divákovi pomôže lepšie si vytvoriť o postave obraz. Hovoriť všetko rovnako ako suchý vyprávač žiaľ bolo v tomto prípade skôr na škodu.
Aby som iba nekritizovala, musím povedať, že som presvedčená, že séria aj autor majú veľký potenciál. Ohľadom celého pokračovanie tejto série u mňa bude asi najviac záležať, ako sa autor posunie vo svojej tvorbe a čo teda predvedie v druhej časti na ktorú - musím sa priznať - sa celkom teším.
Na autorka som možno trošku mäkká pretože súcitím s tým, aké ťažké je pracovať na svojej prvotine. Takže verím, že sa autor bude posúvať už iba dopredu.

olle3

"... vyzrálý debut, který se ženě dopředu s jistotou budoucí klasiky," jsou neskromná slova na obálce, která se po jejím otevření stanou jen lživým marketingovým tahákem.

Budoucí klasika od třiadvacetiletého autora by byla jednou z mála. Ne však v tak nemastně neslané formě, ve které jsem měl možnost ji číst. Začátek vypadal slibně, ale asi v půlce knihy jsem zjistil, že mě příběh nebaví. A asi sto stránek před koncem jsem se rozhodl, že mi za dočtení nestojí. Ne, když na mě z poličky pomrkává Žambochův nový Bakly.

A proč? Protože se zážitkové čtení zvrtlo ve vyhledávání chyb, které by mou nedůvěru podpořily. Protože mě postavy nudily a jejich mentální procesy mi připadaly nevěrohodné. Protože s detaily si autor nedal práci a protože dělal chyby, které jsem dělal sám, když jsem začínal psát.

Už jsem to uvedl v některé z předchozích recenzí, ale jsem alergický na přemíru trojteček v dialogu. Nevím, jestli se tím snaží autoři zvýšit tempo akce nebo schovávají neschopnost napsat dialog ucelený s vlastním vtipem/pointou/záměrem. Tak pro ně ještě jednou: Dialogy v knihách nevyznějí reálněji tím, že se k realitě přiblíží! To už by v nich rovnou mohla být citoslovce a veškerá slovní výplň. Správných dialog je vybroušený k dokonalosti a trojtečka se v něm použije jen, když je to skutečně zapotřebí.

Všechno špatně ale určitě nebylo. Vlastně všechno ostatní bylo dobře. Nápad, reálie, tempo vyprávění. Autor je očividně na svůj věk dobrý, na strhující příběh však stejně očividně ještě nestačí. Věřím tomu, že za 10 let bude psát stejně kvalitní díla, jako jeho vzorové, ale svým uspěchaným debutem své potencionální fanoušky spíš odradí.

Možná hodnotím příliš přísně. Kniha mi byla doručena kolegou, kterému se líbila a haldy chvály v recenzích také mluví za své - ale když příběhu/postavě/popisu nevěřím, přes to vlak prostě nejede.

Těm, kteří hodnotili plným počtem: Máte laťky tak nízko, nebo jste ještě nečetli dobrý urban-postapokalyptický příběh?

Hodnocení: 3/5
Verdikt: Velice slušná školní práce.
Více recenzí na: Sekerkatomas.cz

Lucifer.CK
30.12.2018

Pět hvězd, dala bych šest, kdyby to bylo možný. Neuvěřitelně promyšlený komplexní příběh, který jsem i přes jeho tloušťku zhltla během pár dní. Sympatické uvěřitelné postavy. Nebyla snad jediná, kterou bych neměla ráda nebo aspoň neměla pochopení pro její motivace. Druhý díl očekávám již pár měsíců a doufám, že bude tak dobrý jako jednička.

Lokina
28.12.2018

Na Projekt Kronos jsem se těšila, ale bála jsem se těch až moc pozitivních reakcí na knihu, abych z ní pak nebyla jenom zklamaná. Ale ty pozitivní recenze a odezvy si kniha zaslouží, protože mně se to neskutečně líbilo. Kdybych nevěděla, že je to od českého autora, myslela bych si, že kniha je od zahraničního autora. Příběh je dobře vypracovaný, na to že jde o první autorovu knihu, tak stylem to vypadá, že knihy píše už nějaký pátek.
Svět, který Pavel Bareš vytvořil, je tak zlý, nebezpečný, tajemný a i strašidelný.
Kniha je čtivá, nabitá akcí, zvraty a velké plus za dodatky, které příběh doplňovaly.
Obdivuji autora, jak příběh tak skvěle sestavil, aby nakonec vše do sebe časově zapadalo. Nevěřila jsem svým očím, dokud jsem nedočetla poslední kapitolu s uspokojivým úsměvem na rtech.
A kdy že vyjde druhý díl? :-D

antiutopie, dystopie nebezpečný virus superschopnosti budoucnost postkatastrofická prvotina

Pavel Bareš

Pavel Bareš