Uštvaný

Uštvaný https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455636/bmid_ustvany-duM-455636.jpg 4 121 26

Kroniky železného druida série

Na dva tisíce let starého druida je Atticus O’Sullivan docela rychlý běžec. To je dobře, protože ho pronásledují ne jedna, ale hned dvě bohyně lovu – Artemis a Diana – neboť si s jednou z nich zahrával. Zatímco se spolu s Granuaile a svým vlkodavem Oberonem vyhýbají šípům a střelám z praku, šíleným tempem přebíhají moderní Evropu, aby vyhledali pomoc u přítele z Tuatha Dé Danann. Attikova obvyklá magická možnost přesunu mezi jednotlivými sférami je blokována, takže místo hraní na schovávanou je tentokrát na pořadu nová hra – utíkej o život. Tento „panteonový“ maraton nabourá severský bůh Loki. Zabití Attika je jediný volný konec, který potřebuje svázat, než rozpoutá Ragnarök – aka Apokalypsu. Atticus a Granuaile musí přelstít Olympany a zadržet boha darebáctví, pokud chtějí přežít – a zachovat svět, ve kterém mohou být. A na závěr čeká Oberona obrovské překvapení!... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hunted , 2013

havrmoni
17.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem celou serii znovu i s novým dílem a paráda.

nycol
05.01.2021 5 z 5

Vůbec mi nevadilo být součástí Atticova maratónu, naopak, skvěle jsem si to užila a na rozdíl od něj jsem se ani nezadýchala :)

luculi
17.12.2020 3 z 5

Hezký návrat k sérii, nicméně tentokrát dost průměrný, zdlouhavý a nudný. Neustálé utíkání nebylo příliš záživné a ke konci už to trochu ztrácelo energii. Epilog mi však hned zlepšil náladu...

pejty
13.12.2020 5 z 5

Jako vždy jsem nadšen z dalšího příběhu o Attikovi. Sice byla tato kniha trochu slabší, než předchozí díl, ale stejně jsem si užil každou stránku a těším se na další díl.

kokrokr
06.12.2020 3 z 5

Tak Atticus běží o život celou Evropou, ale do Česka ho Hearne nepustí. Při běhu do Francie nás obkrouží přes Slovensko, Polsko a Německo. Proč? Máme ho tady rádi. Jinak dobrý průměr a souhlasím s Ramielem, že už to není taková zábava jako v prvních dílech.

Ramiel
29.11.2020 3 z 5

Není to špatné čtení, ale už to není taková zábava jako v počátcích série. Každopádně překvapení na závěr nečeká jen Oberona (jak uvedeno v popisku ke knize), ale hlavně Attica. A toto překvapení slibuje celkem zajímavou linku pro příští knihu.