Prohnaný

Prohnaný https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126466/bmid_prohnany-126466.jpg 4 528 116

Kroniky železného druida série

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hounded , 2011

Elvela
20.09.2017 4 z 5

Skvělá kniha

Jacinda
18.07.2017 5 z 5

Přes počáteční lehké rozpaky nad knihou mě děj rychle vtáhl a pečlivě dávkovaný sarkasmus má přesně ten správný účinek. Oberon je skvělý, stejně tak vdova a vlčí smečka. Navíc jsem se prostě nasmála, hlavně ty kozí nohy s rozpůleným kopytem :-D Jdu hned na další díl

adela3429
17.07.2017 4 z 5

Představovala jsem si to jinak, ale bavilo mě to. Je to taková humorná oddechovka, rozhodně jsem se zasmála. :)

annes
28.06.2017 4 z 5

Představa byla jiná, ale i tak je kniha čtivá a námět je docela zajímavý. Jen jsem zvědavá co vymyslí do příštích dílů a teda doufám, že budou s Oberonem, protože to je nejlepší postava!

elenai
30.05.2017 3 z 5

Uteklo to, ani nevím jak. Ale vykreslení světa mě nějak nepřesvědčilo a ani mi neučarovalo. Atticus je celkem sympaťák, ale docela mě iritoval Oberon nadržený po francouzských pudlicích.

Příběh je dobře napsaný, ale očekávala jsem od něj něco jiného. Možná někdy v budoucnu zkusím druhý díl. Prý je lepší. :)

bgott
29.04.2017 3 z 5

Souhlasím s komentářem kuwu. Podle komentářů jsem asi čekala víc, ale do druhého dílu se pustím ... je to oddech a přiznávám, že postavy mě během čtení začaly i bavit.

Ailin
06.04.2017 5 z 5

Četba knihy byla jedna velká jízda, kterou jsem si neskutečně užila. Pokud tedy máte rádi fantasy spojené se skvělým humorem, neváhejte a rozhodně si Prohnaného pořiďte. Ovšem musím všechny varovat dopředu - jedna kniha nebude stačit. Jakmile totiž dočtete první díl, budete chtít číst dál. Doporučuji tedy nejprve sehnat celou sérii a až potom se pustit do čtení. Díky tomu vás bude čekat několik týdnů (dní?) skvělé legrace a akce.

Dragell
05.11.2016 5 z 5

Výborné, svižné a především humorné urban fantasy. Pokud hledáte oddechovku plnou mystických stvoření a bohů, rozličných potyček, pak neváhejte sáhnout právě po této knize. Druida Attika a jeho psa Oberona jsem si opravdu zamilovala.

Alena_S
24.05.2016

Kniha rozhodně překvapila: Když Vám obálka slibuje kombinaci stylu Jima Butchera + Ira coby hlavní postavy, dá Vám to určitou představu (za mě spousta černého humoru a neradostných vyhlídek až za poslední stranu)... a pak dostanete tohle. :-) Zklamaná ale nejsem; sice mi při čtení místy pozornost kolísá, ale celkově výborná zábava a mezi hlavními hrdiny výborný pes. :-)

elis0383
10.05.2016 3 z 5

tak konečně někdo vymyslel nového hrdinu :) Druidskou tématiku mám ráda a k tomu se u toho člověk i zasměje, takového psa jako je Oberon bych taky brala :). Kdo si tuhle knížku přečte, špatně neudělá.

Tanaka T.
30.04.2016 4 z 5

Slušná jízda. Líbilo. Není, co dodat.

LilianaFalcon
13.12.2015 5 z 5

Další pro mě nadprůměrné fantasy. Když jsem uviděla návod na výslovnost na začátku knihy, dost jsem se zalekla, že tam těch slov k neporozumění bude až moc. Byly to plané obavy ;-)
Navíc je to celé úžasně vtipné, se spoustou náboženských narážek a všeho je tam tak přiměřeně, takže jsem neměla ani potřebu přeskakovat pasáže popisující nějaké ty násilné potyčky ;-)

nycol
21.10.2015 5 z 5

Super, vtipné dialogy, pohodové čtení, doufám, že ostatní díly budou ve stejném duchu.

kuwu
10.10.2015 3 z 5

Pohodové čtení které neurazí, ale ani nenadchne. Narazila jsem na knihu náhodou a jestli narazím někdy i na pokračování, klidně si ho zase půjčím.

Sarri
21.08.2015 4 z 5

Kniha má říz, to se musí nechat. Děj je bez vší pochybnosti prošpikovaný vtipnými dialogy a průpovídkami, super! A hlavní hrdina je sympatický frajer s bezvadným psem po boku, co víc si přát? Snad jen smysluplné vyústění série bez zbytečného komerčního natahování a místy ubrat trochu té odstavcové vaty. Jinak, a to bez debat, výborný počin! Uděluju 4,4 hvězdičky =o) ...

Lorrainee
23.06.2015 2 z 5

Jak tohle nekdo muze prirovnavat k Harrymu Dresdenovi? Dyt je to vcelku o nicem, samy povidani, naprosto nerealny chovani lidi a vubec je to cele take nijake a porad dokola...

sona3865
08.06.2015

Knihu jsem objevila teprve nedávno a už mám Attica nesmazatelně zapsaného v knihovně

Schullerka
06.02.2015 3 z 5

Kniha mě bavila, ale ani neoslnila.

Celkově mi kniha připomněla Lháře od Ćwieka. V příběhu se také objevují božstva, především keltská a severská. Pokud tipuji správně je to opět styl příběhu - všechna božstva z různých náboženství existují - nevím jestli je to přesně jako u Lháře, že vše v co někdo věří existuje, nebo je v knize existence nadpřirozených bytostí prostý fakt.

Nejvíce se mi ale líbilo to, že je hlavní postavou druid, což jsem zatím u žádné jiné knihy neviděla. Oproti například čarodějkám, andělům, upírům atd. je tohle docela vzácnost. Styl vypravování také nebyl špatný, spousta věcí navíc byla zajímavá a já si neodpustila si některá jména bohů googlit. A upřímně jsem se vykašlala na správnou výslovnost jmen a míst, i když byla na začátku knihy tak hezky napsaná. :D

Knihu rozhodně nezavrhuji a kdo má rád fantasy se smyslem pro humor, tak po téhle knize může s klidem sáhnout. :) Předpokládám že se pustím do dalšího dílu, přestože to nebyla kniha od které bych se nemohla odtrhnout. :)

Charley
24.01.2015 4 z 5

Musím uznat, že jsem to bylo velice příjemné odreagování, svižné, vtipné a nebylo to přehnané. Určitě sáhnu po dalším díle :)

sona3865
22.01.2015

Kniha byla svižná, vtipná a stránky odsypávaly jedna za druhou, až mě udivilo, jak rychle jsem ji měla přečtenou. rozhodně doporučím dál