Prohnaný

Prohnaný https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126466/bmid_prohnany-126466.jpg 4 528 116

Kroniky železného druida série

Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač. Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Hounded , 2011

sola_lupa
19.10.2019 4 z 5

Žádné šílené cestování sem a tam, ale pořádná dávka bojů, pletichaření a, no, i nadrženosti. Který chlap by ale nelačnil po ženských, když je mu 21 století a nemá žádnou stálou, se kterou by si permanentně užíval. Za jednoznačně nejlepší postavu bych označila Oberona, je to borec, který ví, má kdy co štěknout.

mineas
12.09.2019 4 z 5

Trvalo mi trochu déle se začíst, seznámení s postavou pro mě bylo rozporuplné (přijde mi, že se na "svůj věk" chová jak praštěný puberťák a nebylo snadné přijmout, že to dělá zcela záměrně), ale čím déle jsem četl, tím víc mě zaujal důraz na realistické kulisy příběhu a cit pro detail v oblasti reálií a mytologie. Jakmile začne popisovat akční pasáže, najednou člověk při čtení zapomene na čas a nemůže se odtrhnout. Příjemný je i osobitý přístup k magii.

chodícírohožka
08.09.2019 1 z 5

Ale ne! Tohle bylo hodně špatné. Od nesympatických postav, přes uhozený děj, spoustu nelogismů a špatného skloňování až po zmatený závěr. Ano, bylo to akční, ale pro mě teda ne zrovna čtivé. Už chápu, proč se to prodává pod padesát korun...

Vik40
18.08.2019 3 z 5

Čtivé - a to i přes to, že fantasy styl mi moc nesedí. Od cca poloviny knihy jsem se na čtení těšil. Do poloviny to bylo na mne trochu zdlouhavé a objasňující.

Turante
12.08.2019 4 z 5

Rozhodně se mi ti líbilo, druid Atticus má příště něco do sebe a Oberon? Ten je nej! Vrhám se hned na další díl!

Davidsonová
12.08.2019 3 z 5

Je to celkem dobrý, ale takový až moc uměle střeštěný. Zasmála jsem se, ale také jsem se při některých extempore zamyslela nad tím, zda je to možné a nakolik to já přijmu jako přijatelné. Pár chvilek nudy a tři hvězdy jsou tady. Dám se určitě do další knihy, všimla jsem si, že už mají lepší hodnocení.

kikikrat
21.07.2019 4 z 5

Tato kniha mě zaujala svou anotací jako dlouho žádná a tak jsem si jí prostě musela přečíst a rozhodně nejsem zklamaná. Kniha je vtipná, svižná, pořád se v ní něco děje a rozhodně si s ní člověk odpočine. Navíc se mi líbí tenhle svět bohů, druidů a čarodejnic. Do dalších dílu se určitě pustím.

alisie
18.07.2019 3 z 5

Jen v Kindlu se vám může stát, že začnete číst knihu od poslední kapitoly a najednou úplný konec. A mě bylo divné, že jsem vpadla do plného celistvého příběhu, který jsem moc nechytala. Ale dala jsem knize druhou šanci a začala jsem číst od začátku. Čím déle jsem četla, tím více se mi kniha líbila, ale do dalších dílů už nemám tolik chuti, i když Oberon a jeho myšlenky na "steak a harém pudlic" mi bude chybět.

dontbullshitme
08.07.2019 2 z 5

Hrozně chci, aby se mi to líbilo, jelikož je to fantasy a to já ráda, ale moc mě to nenadchlo. Je to o nadrženém druidovi předhazujícím svůj vysoký věk, který jsem mu nevěřila. :)

TomTomis
03.06.2019 4 z 5

Jsem na vážkách. Co se týče odpočinku u knihy- hodnotím 5, co se týče kvality psaní, je to trochu horší, ale v zásadě subjektivně se mi kniha docela líbila. Určitě časem nakouknu do dalších dílů, mám těch sérií rozečteno už nějak moc:) Atticus a jeho pes Oberon- asi nejvtipnější části knihy.
Co se týče námětu, přišlo mi, že na to, že je Atticus tak starý druid, že se stále zabývá někdy opravdu zbytečnostmi. V duši pořád nedospělý a život si užívající...

Yogi
20.05.2019 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst, bylo to až úmorný - spousta divnejch názvů, co já jen těžko louskám, protože vesměs jde o irský slova a jména a irskou mytologii a božstva a s tím se přece jenom člověk nesetkává tak často jako s děsně probíranejma řeckejma a římskejma. Navíc, veškerý pozadí smyšlenýho světa a dalších reálií vyplývá tak nějak útržkovitě, z pár dialogů, a to já upřímně zas tolik nemusím, protože jakmile se jedná o příběh ne úplně profláklej (jako je HP nebo LOTR nebo ASoIaF), tak se zkrátka lehce ztratim, ale to je moje chyba. Občas tam třeba byly jména nějakejch potvor a najednou vůbec netušíte, kdo, kdy, co, jak, kde.
Ale celá moje rodina tuhle sérii zbožňuje, tak jsem vytrvala a nelituju. Po takových 150 stránkách se to přehoupne a krásně se to rozjede, vy se chytnete a to je prostor na to, začít si konečně užívat fajnově odlehčenej humornej styl psaní, kterej mi dost sedne, vtípky, co mě na těhle moderních fantasy, dělajících si legraci samy ze sebe, bavěj, a několik fakt dobrejch nápadů, včetně vlkodava Oberona, kterej furt loudí klobásu a vrtí ocasem a chová se vlastně jako úplně normální pes, co má za páníčka starýho druida a co umí "mluvit" - a k tomu si dovolím úryvek: "Tak co by sis dnes ráno dal k snídani?" "Klobásu." "To říkáš vždycky." "Protože mi vždycky chutná." "Klobásy už došly. Co takhle vepřová žebírka?" "Já ti nevím. Jedl je Čingischán?" "..." "Tak dobře. A nemohli bychom si potom podmanit třeba Sibiř?"
V nejbližší době se pustím do dalších dílů a doufám, že bude co nejdřív vydaný i zbytek série v češtině!

Julinka679
16.05.2019 1 z 5

Na knížku jsem se hodně těšila, bohužel mi ale nesedla. Končím u nedočteno, možná se k ní v budoucnu vrátím, momentálně jen 1*.

SBH
09.05.2019 5 z 5

Super! Vtipné a zábavné. Atticus se sice chová jako zastydlý puberťák, ovšem těžko by přežil dva a půl tisíce let, kdyby neměl extrémně mladého ducha. Víly, bohové, démoni, upíři, vlkodlaci - stránky zaplnili všichni a vůbec to nepůsobilo divně. Právník, který má ghúly na mobilu na přímé volbě, hovoří za vše. A konec přesně podle mého gusta, žádné zbytečné okolky a natahování. Takže za mě plný počet. Sympatické postavy, zábavný děj, přiměřené množství informací (například výslovnost irských slov :-)), opravdu mega vtipné věnování, dobré dialogy. Těším se na další díl - ten už jsem si koupila.

Ryorka
03.05.2019 2 z 5

Opět jsem dala na hodnocení. Dočetla jsem, ale nenadchlo mě to. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu literaturu faktu. Ten týpek je prostě nemastný, neslaný.

Terva
03.05.2019 3 z 5

Fíha.
Měl ghúly
na rychlém vytáčení.
Můj právník
je fakt hustej.

Musím se přiznat, že po nedávném přečtení trilogie Magnus Chase jsem čekal něco podobného. Mytologie tohoto příběhu je obšírnější, některé postavy najdete jak zde tak v trilogii od Ricka Riordana, je ti u Thor, ale jeho velmi horší provedení a každý ho chce zabít. V tomto prvním příběhu Kroniky Železného druida není skoro žádný humor. Jen pár ironických vtipů. Je tedy snad každému jasné, že toto je vážnější příběh a možná je tu i víc smrti.

Citát: Nejsem ten druid, kterého hledáte.

Nutno však dodat, že hlavní hrdina i když se pyšní tím, že je mu 21 století, se chová bohužel spíš jako osmnáctiletý teenager. Prostě nemá tu moudrost věků, kterou by měl mít, ale spíš blbost pudů. Místo sexu však raději baseball. Nebo si to alespoň snaží namluvit. Vítanou je však pestrá škála postav od upírů přes vlkodlaky, čarodějnice až po staré nesmrtelné bohy.

Malá ochutnávka:
Kluk v triku Meat Loaf postřehl, že Mórrígan stojí uprostřed krámu nahá, s rukama v bok a vypadá jako bohyně, a upozornil na to kámoše v tričku Iron Maiden.
„Ty vole, ta buchta je nahá“ zvolal Meat Loaf.
„Fíha“ opáčil Iron Maiden a trochu si stáhl sluneční brýle na nos, aby lépe viděl.
„A navíc je to kost“.

Příběh rozhodně nenudí a možná zjistíte i pár podivných historických faktů a pro mladistvé malé upozornění, sex tu není vůbec žádný, jen sem tam se druid podívá na kozy v tričku, ale okamžitě myšlenky zaměří na baseball. O souboje s démony a čarodějnicemi však není nouze, příběh se dere vřed celkem svižnou rychlostí a tak mi nezbývá nic jiného, než začít číst knihu druhou. Vybral jsem dvanáct citátů a vepsal je Kevinu Hearnemu na jeho profil.

Citát: Jsi hodnej kluk, že mi stříháš trávník a zabíjíš Brity, co se sem odvážej páchnout.

kklepkaa
26.04.2019 2 z 5

Nápad to byl fakt dobrej, ale první díl mi přišel truchu nudnej. A to jak hlavní hrdina neustále má potřebu zmiňovat jak se baví mladý vs starý mi ke konci knihy už silně vadilo a nejradši bych mu dala do držky. Bohužel jsem neustále porovnávala s Kate Daniels a Atticus z toho nevyšel moc dobře. A ta druidská mytologie mi přišla taky pramálo využitá. Možná dám téhle sérii ještě šanci, ale zatím tedy nic moc.

Taurusfairy
13.03.2019 2 z 5

Přečíst se to dalo, ale už nikdy víc. Je to taková hloupoučká naivní knížka, která se snaží tvářit drsně a namachrovaně. Bohužel nepřesvědčí.

Deaner
28.02.2019 5 z 5

Tato série se u mě dostává na první místo. Postavy jsou skvělé. Děj nestojí a pořád se posouvá dál a dál. Nejlepší jsou rozhovory Atticuse a Oberona. Po přečtení prvního dílu jsem si koupil všechny dostupné díly série.

Etule
16.02.2019 4 z 5

Asi jsem se zamilovala.
Tak tohle čtení jsem si opravdu užila. :))) Atticus je opravdový sympaťák, Oberona bych chtěla domů okamžitě a Attikovo právnické duo mě neskutečně bavilo.
V dnešní éře Avengers mě neskutečně pobavilo, jak neoblíbený je v této knize Thór. :D Byť je tam o tom jen malá zmínka. :D

novi74
08.02.2019 5 z 5

První díl příběhů druida, který již 2000 let žije mezi námi se svým věrným psem Oberonem, mimochodem Oberon je snad nejlepší psí hrdina co kdy existoval :-)
a tak pokud hledáte vtipnou fantasy knihu/sérii je tato kniha/série přesně pro vás :-)