Nahraný

Nahraný https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405525/bmid_nahrany-ixN-405525.jpg 4 165 33

Kroniky železného druida série

Pátá kniha cyklu Kroniky Železného druida – série o Atticovi O´Sullivanovi, posledním druidovi a nejzábavnějším, nejšílenějším a nejzapamatovatelnějším hrdinovi urban fantasy od dob Harryho Dresdena! Po dvanácti letech utajené výuky je Granuaile konečně připravená, aby zdvojnásobila populaci druidů na Zemi. Stačí pouze jediné – Atticus ji musí svázat se Zemí… Zatímco jedni bohové se ji chystají bohatě obdarovat a těší se na slavnost, druzí necouvnou před ničím, aby se druidové stali vyhynulým druhem. Díky tomu se Atticus, Oberon a Granuaile ocitnou na úpatí Olympu, kde překvapeně zjistí, že se nepřátelé neznámo kdy proměnili v náročné přátele, že ne všichni psi jsou milováni a ne všechny veverky jsou neužitečné, že existují kočky, které spolupracují se psy, že je lepší, aby se temní elfové neholili a že klauni nemají co dělat v obchodech se sportovními potřebami. Nastal čas na boj mečem a holí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Trapped , 2012

havrmoni
24.11.2019 4 z 5

Jako čtivý to je stále, ale tak nějak mi začíná vadit co všechno Atticus rozpoutal a kolik lidí- nelidí kvůli jeho zmyšlenkám zemřelo. I tak se těším na další díl.

Janičta
13.10.2019 3 z 5

3,5*
Attica mám ráda, Oberona ještě víc. "Grancle" tam prostě je a já jí třeba časem začnu víc akceptovat :D
Ale už mi tolik nesedí děj. Druid kosí bohy jednoho za druhým...za pár knih už mu asi nezbude nikdo koho by mohl rozsekat. Nebo se ostatní bohové zmobilizují a očividnou hrozbu vyřídí - což by bylo víc než logické... Vždy přece mohou zaplatit Temným alfům ne? :D :D
Schopnost přežít vše a ještě víc, ale u mě hrdinům hvězdy teda nepřidá.
Doufám, že Granuaile začne v brzké době uvažovat víc prakticky a nebude se zabývat otázkami morálky. Její nepřátelé je totiž vůbec neřeší a řešit nebudou. Je ale mladá a má moderní výchovu, tak budu asi muset její moudra nějakou dobu snášet :-)
Závěrem: Kniha je dobrá, doufám že na další díl se zase nebude muset čekat roky :-)

Elion
23.08.2019 5 z 5

Moje srdcovka už tolik let. Prostě zbožňuju.

Eillen
19.08.2019 3 z 5

Přečetla jsem knihu během jednoho dne. Přesto celkový pocit je takový nijaký. Některé pasáže byly úžasné, jiné mě zase nudily. I tak se ale těším na další díl ve společnosti dvou druidů a dokonalého Oberona.

uziRM
01.08.2019 5 z 5

Další skvělé pokračování téhle úžasné série, ani chvíli jsem se nenudil a hlavně Oberon už mi chyběl. S autorem jsem se seznámil až při knize Útok obrů, ale o to víc si užívám Kroniku železného druida, snad nebudu muset čekat roky na 6. díl.

SirokO
19.07.2019 5 z 5

Dloooouho jsme čekali a stálo to za to! Můj asi druhý nejoblíbenější díl!

pejty
07.07.2019 5 z 5

Pro mě určitě nejlepší kniha ze série. Atticus a Granuaile to tentokrát rozjeli na plný pecky. Akce střídá akci a hláška střídá hlášku. Úžasná knížka, která prostě nešla odložit.

Schefik
06.06.2019 4 z 5

Nahraný je na první pohled jen dalším kouskem do celé série a i když kniha nepřináší nic extra nového, fanouškům to rozhodně moc vadit nebude. Hearne totiž i tentokrát sází na osvědčené ingredience, které se mu osvědčily v předchozích dílech. Těšit se tak opět můžeme na skvělý akční příběh prošpikovaný humorem a hláškami zasazený do atraktivního prostředí. Železný druid zkrátka stále baví a nic neztrácí ze své atraktivity, díky které si jej oblíbil bezpočet fanoušků. Nezbývá tedy než vyhlížet další díl a doufat, že si na něj nebudeme muset počkat dalších pět let...

luculi
04.06.2019 5 z 5

Čtivý, vtipný, plný akce a zajímavostí. Ani pátý díl příliš nepokulhává a ukazuje, že má stále co nabídnout...

Ramiel
18.05.2019 3 z 5

Obsahuje SPOILER!
Oproti předchozím dílům mi to přišlo méně dějově nápadité a spousta rozhovorů prvoplánově pouze vtipných bez většího přínosu pro děj. Minule na zabití Thora bylo zapotřebí spolupráce mnoha hrdinů a velkého plánování. Teď na zabití Fenriho, s kterým se nemůže skoro nikdo měřit, stačí pár chvil házení nožů a sekání mečem dvou druidů. To by jako nikdo ze severských bohů nezvládl?

BookEater
16.05.2019 5 z 5

Čte se to samo, díky za skvělý překlad úžasné knihy! Na další díl skočím hned, nevydržím čekat na další překlad :)

Roscata
30.04.2019 5 z 5

Jsem nadšená. Už mi chyběli Oberonovi a Atticovi řeči a teď se k tomu přidala i Granuaile, prostě pecka. Jen ten konec mohl být míň napínavý, teď se ukoušu nedočkavostí než vyjde další díl.

nycol
23.04.2019 5 z 5